fbpx

Гальмує смартфон: як виправити проблему

Від проблеми зниження продуктивності смартфона не застрахований ніхто. Смартфон гальмує як в дешевих китайських моделях, трапляється це і в топових моделях з цінником вище $ 1000.

Часто цим грішать моделі на Android, але і в iOS проблема зустрічається майже у всьому модельному ряді. Так що з часом навіть флагман Apple може перетворитися в неповороткого монстра.

Причин буває кілька, і ми розглянемо найпоширеніші і спробуємо їх вирішити.

Надлишок додатків

Переповнення пам’яті смартфона кількістю додатків – це ще півбіди. Їх кількість, як показала практика, якщо і впливає на зниження продуктивності, але не критично.

Інша справа, коли велика частина з них працюють у фоновому режимі, займаючи місце в активних процесах і обсяг в оперативній пам’яті, якої не завжди достатньо навіть для роботи “в стоці”.

В їх число потрапляють найпоширеніші програми: месенджери, соцмережі, аудіоплеєри та визначники номерів.

Але трапляється, що в тлі працюють додатки, від яких не чекаєш такого підлого підступу. Ми маємо на увазі гри та інші розважальні додатки, які працюють у фоновому режимі і викликають Push-повідомлення, щоб ви частіше до них зверталися і запускали.

Читайте також: «ГАЛЬМА І ГЛЮКИ»: СКЛАДЕНО РЕЙТИНГ НАЙБІЛЬШ НЕНАДІЙНИХ СМАРТФОНІВ

Постарайтеся виключати переповнення іграми свій смартфон або планшет. Або хоча б відключіть функцію повідомлень в тих додатках, які не вимагають активної роботи в тлі.

На Android це відключається в “Налаштування” -> “Загальні” -> “Додатки”. Відкрийте ті, які часто заважають роботі і заблокуйте в них показ повідомлень.

В iOS повідомлення додатків відключається в “Налаштуваннях” -> “Повідомлення”. Також відключіть вручну повідомлення в кожному непотрібному додатку.

Після цієї простої процедури ви помітите, як смартфон не тільки стане швидше працювати, а й довше тримати заряд.

Переповнення пам’яті

Часто смартфон гальмує і втрачає в продуктивності, коли обсяг вільної пам’яті підходить до критичної позначки і місця на накопичувачі вже просто немає.

Це відбувається через те, що операційній системі і додатків ставати складніше розподіляти дані в пам’яті, і на пошук вільного простору йде все більше часу.

Часто при звільненні хоча б 1-1,5 ГБ вільного місця, смартфон вже починає помітно швидше працювати. Візьміть собі за правило не забивати накопичувач смартфона, і залишати хоча б гігабайт вільного місця на потреби операційної системи.

Активно користуйтеся хмарними сховищами, на кшталт iCloud або Google Drive. При наявності можливості підключити карту MicroSD, переносите великі файли на неї.

До речі, отримати вільне місце можна простий очищенням кеш пам’яті. На Android можна зробити утилітою начебто CCleaner, а на iOS – Battery Doctor.

“Втомлена” батарея

Акумулятор будь-якого смартфона схильний до зносу. Згодом знижується не тільки ємність батареї, але і вольтаж, через що вона починає перегріватися, а це може привести до падіння тактової частоти процесора і притормозитися інтерфейсу операційної системи і додатків.

Саме тому Apple примусово сповільнювала iPhone, що викликало скандал серед власників старих моделей.

Визначити “здоров’я” батареї можна за допомогою корисного додатка – AccuBattery. На iPhone це можна зробити через системні настройки в розділі «Акумулятор».

Якщо ємність батареї сильно знизилася від заявлених більше, ніж на 25-30%, бажано її замінити.

Виробники заявляють про 3-річному циклі батареї. Але бажано її замінити вже через 2 роки використання пристрою.

Помилки в прошивці

Мобільна операційна система – дуже складний програмний код, який відповідає за коректну роботу всієї апаратної частини і програмних компонентів пристрою.

Трапляється, що виробник випускає недостатньо стабільну версію. Часто таке трапляється з iPhone старих моделей, які отримували свіжу прошивку – зазвичай в таких випадку допомагав відкат до попередньої версії, і робота пристрою налагоджувалося.

Також не варто зловживати “кастомними” збірками на Android, створені ентузіастами. Вони працюють часто дуже нестабільно і викликають часто відмова багатьох апаратних частин, на зразок камери, стільникового модуля, Wi-Fi.

Тому користуйтеся стабільною версією від розробників свого смартфона.

Механічні пошкодження

Здавалося б, очевидна річ, але багато хто продовжує користуватися смартфоном, який впав, і на перший погляд пошкоджень не отримав.

А адже після падіння всередині могли виникнути серйозні пошкодження внутрішніх компонентів, наприклад, системи охолодження, материнської плати, чіпа пам’яті.

Вірна ознака таких пошкоджень – різке погіршення стабільності роботи смартфона: він раптово почав гальмувати, працювати дуже повільно, а екран іноді перестає реагувати на натискання, часто спливають помилки, спонтанні перезавантаження.

На жаль, вищеописаними методами смартфон не вилікувати навіть повним скиданням до заводських налаштувань – в такому випадку потрібно кваліфікований ремонт в сервісному центрі.

Джерело.

You cannot copy content of this page