fbpx
життєві історії
Геть від такого чоловіка без оглядки в нове життя. Не роздумуючи махнула з іншим в пошуках тиші і спокою

Зі мною на одному потоці навчалася дівчинка Яна з села. Якраз, коли ми готувалися до держіспитів. Повертатися додому вона абсолютно не хотіла. Думала, як їй залишитися тут до того ж перевезти ще й маму з братом.

Мама у неї жила на кордоні. Пам’ятаю Яна дзвонила їй питала про обстановку в селі.

Янка швидко вирішила питання, як залишитися у місті. Вийшла заміж за першого зустрічного. А через пару місяців, приголомшила новиною, що чекає дитину і думає залишати дитинку.

А мені відразу її чоловік, не сподобався. Звуть його Павло, хамських і зовсім не підходив Яні.

Виявилося, що не здавалося. Пізніше з’ясувалося, що він ледачий і весь у боргах. Гаразд якби тільки друзям та родичам заборгував, але й іншим людям.

Майже рік і він не в змозі його погасити. А відсоточок то капають. Постійні п’янки, гулянки. Знаю, що вона мало не народила на 7 місяці, коли він заявився посеред ночі з чергової гулянки.

В ту ніч, вони поїхали разом на швидкій. Тільки він в травмпункт, а вона в на збереження. Я потім їй речі в лікарню носила, фрукти. Точно сказати не можу. Не прийнято у нас так відверто розкривати один одному домашні труднощі і проблеми.

Грошей катастрофічно не вистачало. Я перестала впізнавати бридливу Янку, яка вже без всякого «фу-у-у» брала речі з мусорки.

– А що, нормальні чоботи, навіщо ж добру пропадати, а дзеркало треба просто відмити і все. Ти бачила, скільки такі в магазині коштують. А я за безкоштовно взяла, у ванній прикручу.

Вулицею з нею стало ходити неможливо, вона всюди виглядала різний мотлох і тягла його додому. Потім знайшла для себе постійне джерело доходу – лазити скрізь і металобрухт збирати.

Один раз з якимись мужиками роздерла через залізної труби з привареною до неї якийсь залізної пластиною. Мужики говорять, що її залишили тут і прийшли забрати, а вона вантажну газель вже викликала щоб забрати і здати. Відстояла-таки. В результаті заробила на цьому.

Мені здавалося, що вона в дуже глибокому відчаю. Але одного разу, вона прийшла до мнеі заговорила, в якомусь наказовому порядку:

– Не народжуй і навіть не думай про це, а то в іншому випадку, пропадеш. Ні чоловік, ні друзі, ні навіть родичі не помічники тут.

А сама все чекає, коли дитину в садок можна буде віддати і вийти на роботу. Сама-то вона не п’є, чи не гуляща, просто поквапилася із заміжжям. А з іншого боку. Хто його знає, якби вона тоді до мами повернулася. А мама її все ще живе там, скаржиться, але терпить, чекає і сподівається на краще.

У січні, сильний мороз о 2 годині ночі дзвінок у домофон. Піднімаю трубку, вона в ридає прямо з якимось надривом. Заходить з дитиною, замотаним в ковдру і в чоботях на босу ногу:

– Можу я в тебе пожити пару днів, а то у мого зовсім від п’янки дах поїхав.

Залишила їх у себе пожити. А у мене вікно в кімнаті погане зовсім, міняти грошей немає, так я майстра викликала, щоб він полагодив. А то малюка продуло б.

Загалом, я в той день на роботі була, а Янка з малим вдома у мене сиділи. Увечері приходжу, вікно забите, ніде не відчувається, все нормально. Через два дні, Яна повернулася до себе, а потім знову приходить:

– Посидь з малим, будь ласка.

– Що знову? – питаю, – може досить терпіти, кидай ти його, подавай на розлучення, адже молода ще, чого на алкаша життя витрачати.

А Яна така, оченята примружила і каже:

– Не бійся, прорвемося. Я ж не просто так, – я на побачення збираюся.

– З ким?

– А з тим майстром, що приходив вікно тобі лагодити. Ти ж його не бачила. Загалом, сподобалися ми один одному. Всього говорити не буду, боюсь наврочити, потім розповім, Ну так що? Посидиш?

Через 2 місяці вони розлучилися і Янка переїхала того хлопця. Я не могла натішитися на цю пару.

Зараз вони вже одружилися і ростять її старшого сина і півроку вже їх загальної дівчинці. Але колишній мабуть остаточно втратив краю дозволеного і знову дав про себе знати. Чоловік Яни пішов забирати старшого з саду, а йому кажуть, що дитину забрав тато.

Скандали з садом, – чому віддали дитину. Заява в поліцію. Пошуки, затримання, арешт і суд колишнього чоловіка Яни.

Сьогодні отримала листівку, аж від Яни. Її чоловік знайшов перспективну роботу і вони не роздумуючи махнули в пошуках тиші і спокою. Сподіваюся, що все у них буде добре.

Фото ілюстративне з вільних джерел.

You cannot copy content of this page