fbpx

Хеллоувін 2017: які святкові солодощі найбільше шкодять зубам

Хеллоуїн в 2017-м святкуватимуть, традиційно, в ніч з 31 жовтня на 1 листопада. В Україні це свято з кожним роком набуває все більшої популярності, зокрема, через яркізх традицій.

Випрошування солодощів – одна з традицій свята Хеллоуїн в багатьох англомовних країнах і в Мексиці. Діти в костюмах ходять від хати до хати, щоб випросити цукерки, з питанням Trick or treat?

Неприємність (trick) означає жартівливу загрозу заподіяти зло господареві будинку або його майну, якщо він не дасть дітям частування.

Американські стоматологи Холлі Холлідей і Габріель Маннаріно склали рейтинг “найбільш каріесогенних хеллоуїнські солодощів”. Вони відзначили, що липкі цукерки шкодять зубам найбільше.

Ось їх список солодощів від найшкідливіших до нейтральних:

  1. Twix
  2. Milky Way
  3. Snickers
  4. Raisinets
  5. Skittles
  6. Желейні ведмедики і черв’ячки
  7. Dots
  8. Starburst
  9. Laffy Taffy

Найменш шкідливими фахівці назвали Kit Kat, Nestle’s Crunch, Hershey’s Chocolate, M & Ms, Reese’s Peanut Butter Cups і “схожі цукерки, тому що вони не такі липкі, як і згадані вище”.

Пародонтолог Холлі каже: “Солодощі бажано їсти один раз в день. Якщо ви звикли весь час гризти цукерки, то більше піддаєте зуби шкідливому впливу цукру. Постійний вплив солодощів, в кінцевому рахунку, послаблює емаль і викликає декальцинацію. ”

Холлі і Гейб також рекомендують після вживання цукерок полоскати рот водою, щоб розчинити цукор. А ось чистити зуби відразу після солодкого вони не радять, підкреслюючи, що це може ще більше пошкодити емаль.

Холлі додає, що не тільки цукерки шкодять усмішці: “Все, що застряє в проміжках між зубами і залишається там надовго, швидше за все, призведе до проблем”.

Джерело.

You cannot copy content of this page