fbpx
Суспільство
Хочеш знову заміж, залиш дитину бабусі і їдь?

Є у мене колега, Люба. За роки роботи пліч-о-пліч ми встигли один одному стати ближче, ніж бувають часом рідні люди, так що я в курсі всіх її життєвих колотнеч. А вони були.

-Розвожусь, – сказала Люба після 4-х років свого шлюбу, – та й мама наполягає, каже, що не можна таке терпіти.

Заміж Люба вийшла в 22 роки. Пішла жити в сім’ю чоловіка. А там в стосунки пари втручалася свекруха. Поступово життя молодих зовсім розладналася. Любу дорікали всім: невеликою зарплатнею, сидінням в дерете, чужою житлоплощею.

-Вчора він просто підтакнув своєї матусі, коли вона почала обзивати мене недотепою і ледаркою. Набридло. Повертаюся до мами.

Мама у Люби дуже владна, але завжди була справедливою і на захист доньки встала грудьми. За півроку до розлучення, мама, яка вийшла на пенсію, взяла на себе турботи про півторарічного онука, щоб дочка змогла вийти на роботу.

Люба відводила сина до мами, як в дитячий садок, а ввечері забирала назад, благо, що жили недалеко. Жінка розлучилася і просто повернулася жити до рідної домівки.

Допомагала доньці з дитиною мама, єдине, що вона вирішила, що дочки має бути досить і одного невдалого шлюбу, а тепер треба жити заради сина, а на собі поставити хрест.

Жодних особистому житті у мене немає, та й бути не може, – сумно констатувала подруга, – на роботу – будь ласка, йди. А більше нікуди. Мама каже, що заради моїх гульок вона з онуком сидіти не має наміру.

Читайте також: У САДОК ХОДИЛИ СХОЖІ ДІВЧИНКИ: ВИЯВИЛОСЯ СЕСТРИ

Без допомоги мами Люби було не обійтися: свого житла немає, надій на нього теж ніяких, на особистому житті поставлений, завдяки мамі і наявності сина, жирний хрест.

Але потім, до нас на підприємство прислали у відрядження інженера з Пітера. Він пробув у нас 2 тижні і Любі цілком вистачило. Закохалася, потім ще півроку листувалися по скайпу, потім Люба у відпустку поїхала з сином. Куди? Так в Пітер, звичайно.

-У нього квартира своя, правда, батьки живуть в сусідньому під’їзді. Мама у нього цілком нормальна, поставилася добре і до мене, і до мого сина. Звуть переїжджати, а Павло мені пропозицію зробив.

-Мама, – простогнала вона у відповідь на моє запитання, почавши плакати знову, – ми посварилися. Наговорила мені такого.

-Надумала заміж, – кричала на Любу мати, – йди. Тільки дитину залишиш у мене. Я його виростила, виняньчила. А там що? Твоя нова свекруха буде знущатися над моїм внуком?

За словами мами виходило, що Люба – нікудишня мати, що вона, думаючи про мужика, забуває про інтереси дитини. Що хлопчикові йти до другого класу в іншому місті і звикати до нової вчительці.

-Ви на роботі, а з ким твій син буде, подумала? – звинувачувала Любу мати, – Та й що за життя в однокімнатній з вітчимом! Ти не мати. Заміжжя має покращувати життя, а ти погіршуєш. І собі, і синові.

Настільки «заправила» дочка почуттям провини, що та зателефонувала нареченому і сказала, що приїде поки без дитини.

-Так там свекруха тепер на диби встала, – плаче Люба, – що це за матір, каже, що готова залишити сина з бабусею, вона ж потім і вашої спільної дитини точно так же кине.

-Будь-який, – кажу, – треба їхати, з сином. Інакше ти так і залишишся матір’ю-одиначкою з дитиною і мамою на додачу. А на рахунок звикання до школи, маленький ще пацан, звикне. Зате з тобою йому буде легше, а якщо свекруха поруч живе і готова прийняти твою дитину, тим більше – рипатися, допоможе.

Ну і на рахунок квартири маленької, теж можна вирішити все. Іпотеку з новим чоловіком взяти, в кінці кінців.

Але Люба в повному замішанні. Мама вже запрограмувала дочка на черговий провал в особистому житті, шантажує, що назад вдруге її не прийме.

Люба все життя маму слухалася, тепер сидить і не знає, як правильно вчинити. Чи то брати дитину в оберемок і бігти заміж, раз людина хороша.

Чи то залишитися і жити для сина, раз мама сказала.

Як ви думаєте, виїхати і спробувати стати щасливою – це невдячний вчинок «caaмкu людини» і права мама Люби?

Жінка з розлученням за плечима і дитиною має право на ще одну спробу?

Але як тоді будувати відносини з мамою, яку все ж любить і Люба, і її син?

Джерело.

Related Post