fbpx
Суспільство
Хто має право на зарплату під час карантину? Чи може працівник не виходити на роботу, але одержувати зарплату під час карантину? Консультують юристи

Під час каркнтину, багато роботодавців розглядають можливість дистанційної роботи.

Це не врегульовано законодавством, працівники і роботодавці самостійно визначають правила такої роботи. Які права мають люди? Джерело

– Чи може працівник не виходити на роботу, але одержувати зарплату під час карантину?

Згідно з ст.113 КЗпПУ, час простою не з вини працівника оплачується з розрахунку не нижче від двох третин тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу).

– Який розмір зарплати на цей період?

За час простою, коли виникла виробнича ситуація, небезпечна для життя чи здоров’я працівника або для людей, які його оточують, і навколишнього природного середовища не з його вини, за ним зберігається середній заробіток.

– А якщо колективний договір?

У колективному договорі може бути визначено і більший рівень оплати часу простою.

– Доплати/надбавки під час простою?

Нарахування доплат і надбавок, передбачені колективним договором, не здійснюються, оскільки працівники під час простою не виконують встановлену їм норму праці. ⠀

– Що з податками?

Податки з нарахованої зарплати під час простою роботодавцю потрібно сплатити. Тобто під час нарахування зарплати за час простою необхідно нарахувати та утримати ПДФО, військовий збір та ЄСВ. Оплата простою не з вини працівника не є постійною виплатою, тому не підлягає індексації.

– Хто не отримає зарплату?

Українці, які «самоізолюються», можуть не отримати виплати від Фонду соцстрахування без явних симптомів ГРВІ або коронавірусу Covid-19. Це вважається звичайним прогулом.

Відповідно до ст.113 КЗпПУ, час простою з вини працівника не оплачується. Згідно п.4 ч.1 ст.40 КЗпПУ, трудовий договір, укладений на невизначений строк, а також строковий трудовий договір до закінчення строку його чинності можуть бути розірвані власником або уповноваженим ним органом лише у випадку прогулу (в т.ч. відсутності на роботі більше 3-х годин протягом робочого дня) без поважних причин!

Фото ілюстративне – ilenta.com