fbpx
Суспільство
Іоанна Богослова 2019: що сьогодні не можна робити

День Іоанна Богослова відзначають православні християни сьогодні, 21 травня. У церковному календарі це свято вважається самим загадковим.

Богословом святого Іоанна церква назвала за одкровення, які пізнав світ завдяки йому. Джерело

Історія свята Іоанна Богослова

Святий апостол і євангеліст Іоанн Богослов народився в сім’ї Зеведея і Соломії (дочка святого Йосипа Обручника). Щоночі він зі своїми братами і батьком ходили ловити рибу, яку потім продавали на ринку.

В одну з таких ночей, за переказами, Ісус, спостерігаючи за ними, сказав: “Ідіть за Мною, і я зроблю вас ловцями душ людських”.

Читайте також: Так стало гірко, що людина, з якою стільки прожито, якому сина нapoдилa, бажає, щоб у мене в житті все було погано

Будучи одним з найбільш наближених до Ісуса, Іоанн був присутній при таких подіях, як воскресіння дочки Яри і перетворення і моління в Гетсиманському саду.

Священики радять у свято Іоанна Богослова всім віруючим відвідати храм, щоб помолитися апостолу.

21 травня можна зробити пожертвування, нагодувати голодного, допомогти літній людині, але робити це слід щиро і від душі.

Іоанна Богослова 21 травня: що не можна робити в цей день

З огляду на те, що дане свято не відноситься до числа дванадесятих, то обмежень у їжі церква в цей день не накладає.

Однак все ж варто утриматися від надмірностей і м’ясних продуктів, не варто вживати алкоголь.

У цей день не можна свариться, злитися на рідних і близьких вам людей, також заборонено лаятися, лихословити, вступати в суперечки і конфлікти.

Провести цей світлий святковий день потрібно в мирі та гармонії.