Швидко минув час, я з Григорієм виховала трьох синів. Вони тепер дорослі, мають свої сім’ї, а ми вже дідусь з бабусею!
Мріяли колись, що наш дім, який зводили власноруч – буде наповнений дітьми, внуками і їхнім сміхом, та не так все вийшло.
Працювала колись у колгоспі, була найкращою дояркою. Бригадир хвалив: “Марто, усі б з тебе брали приклад, молока надоюєш понад норму! Хвалю!”
Часто мала премії. Нароблялась, правда, так, що ледве ноги волочила з роботи.
Григорій був фірманом, людям помагав, а на колгоспі – трактористом! Ми так старалися заради дітей, щоб нову хату побудувати, бо жили у старенькій: “Марто, ще рік – два і перейдемо, – так часто говорив Гриць”.
Так і сталося, через два роки перебрались у нову хату. Незчулись, як діти виросли. Їх виховувати помагала моя мама.
Старший Петро тепер за кордоном живе, має дружину, троє діточок. Андрійко ще не одружений і каже, що не хоче такого щастя. Думаю, що так жартує, щоб нас трішки понервувати! Його часто нема вдома – він далекобійник.
А от найменший – Іван одружився, має жінку Іру і двоє дітей! Саме вони мали жити з нами! Та Ірина, побачивши нашу господарку, сказала: “Ви що, з глузду з’їхали, щоб я тут жила. Справжня ферма! Кури, гуси, коні ще й дві корови! А сморід який на все подвір’я! Якась антисанітарія! Мої діти тут не будуть жити!”
Іван пішов за дружиною, почали жити у сватів!
Діточки у них такі гарні, та ми не бачили, як вони виростали. До нас внуки рідко приходили.
Ірина не пускала. Деколи Іван приводив, щоб ніхто не знав. Та потім діти все одно видавали секрет. Що свати, що невістка дуже злились за це на Івана. “Грицю, що то за люди – наші свати? Знають тільки себе, вони праві, а ми для них – ніхто”. Так мені було прикро.
Коли старший внук Олег закінчував школу, то на випускний нас не покликали, я прийшла сама на шкільне подвір’я, щоб краєм ока глянути на красеня – онука.
Олег тоді побачив мене, засоромився, підійшов, але навіть не обійняв. Як чужий. Мені було дуже прикро, чому так налаштовані проти нас внуки. Що там свати говорять про нас? Внучка Оля теж не хоче навіть вітатися, якщо бачить десь на вулиці.
Ми живемо близько біля річки, а навесні, коли була відлига – річка вийшла з берегів, наробивши людям шкоди. І нам теж…
Був затоплений підвал, вода до хати зайшла. Чекали помочі від людей і від сватів: “Грицю, все пропаде, як ми будемо жити? Може, свати допоможуть хоч чимось, невже вони такі черстві?”
Дійсно, вони були байдужі до нашої біди. Іван тоді попросив чужих людей, вони допомогли! Але той випадок нас навчив, що є люди, які у будь – яку хвилину прийдуть на допомогу, а є нелюди, яким на всіх байдуже!
Шкода, що мій Іван потрапив у таку сім’ю, де його не підтримують, де він не має слова. Що ж мені робити?
Як врятувати сина від такого життя?
Автор – Наталя У
Текс підготовлено на основі реальної історії. Фото лише для ілюстрації. Імена змінено.
У вас є подібний досвід? Довірте нам свою історію!
Передрук заборонено!
Недавні записи
- На кухні, обійнявши голову, сидів Борис, а над ним заводила мама. Виявляється, Анна, дружина брата, подала на розлучення. – Я в одних шкарпетках від неї пішов. Ні на що не претендую, а вона ще хоче на аліменти мене подавати? – А що такого ти купив, може цю квартиру? Чи хоча б ремонт зробив? – І тут включилася мама. – Як, Лідо, ти язика прикуси! А утюг разом з дошкою хто купляв? – Ви б ще набір з горняток згадали, який зі свого серванту витягнули і невістці передарували
- Коли я злягла з температурою, то запитала по телефону у зятя, чи може він купити мені трохи їжі та піти в аптеку. Він це зробив. Мені здається, він був дуже щасливий мені допомогти. Але вже ввечері Анна зателефонувала і сказала, як я смію її чоловіка використовувати в своїх цілях. Вона навіть не запитала, як я себе почуваю, чи чи потрібно мені ще щось. Я відчуваю від неї великий холод. Та незважаючи ні на що, я повинна мовчати, бо інакше Анна заборонить мені бачитися з онуками
- Під час розмови з донькою про майбутніх онуків, я почула те, чого найбільше боялася. Вероніка сказала, що не хоче мати дітей, мовляв, від них немає жодної користі і взагалі, я можу про це забути, адже нова посада доньки передбачає, що дітей в неї не буде ще років зо три. Не знаю, що робити. Як пояснити дорослій доньці, що діти це чудово? Я відчуваю себе трохи винною у всій цій ситуації. Моє минуле життя сильно вплинуло на дочку
- Через халатність лікарів наша донечка відправилась на небо. Одному Богу відомо, що творилося в моїй душі. Не обійшлось і без допомоги спеціалістів. Незважаючи на те, що суспільство наполягало перегорнути сторінку і спробувати ще раз, я слухала своє серце. Діток в нас з Антоном так і не має. І все б нічого, якби не ця переселенка з трьома дітьми, за якими вона зовсім не дивиться. Одного разу я була з ними на майданчику. Олежик забруднив сорочку, а я хотіла йому допомогти
- Як тільки мами не стало, ми почали сперечатися з братом і сестрами, а всіх нас четверо, за спадщину. “З чого ти взяла, що цей перстень має належати тобі? Мама нераз говорила, що він мій!” “А ти думаєш, чого Андрій так до мами в останні дні приїжджав?” І це ще діло не дійшло до нерухомості. Колись, наша дружня сім’я, переросла у велику “бурю”. Все це тривало до того часу, поки не сталося найгірше – не стало нашої сестри Марти. На прощальній церемонії нас ніби осінило