fbpx
життєві історії
– Ірина знову дзвонила, – втомлено говорила чоловікові Марина, – вона мамі плазму купила, тепер сказала, що ми повинні зробити мамі рівноцінне придбання. – І чекала, що відповість чоловік: – Я втомився вже гнатися за твоєю сестрою, якщо у неї є гроші, нехай на їй хоч ділянку на Місяці купує, ми допомагаємо тещі так, як можемо. І нічого з нас вимагати те, чого у нас немає, просто соромно має бути!

– Ірина знову дзвонила, – втомлено повідомляла чоловікові Марина, – вона мамі плазму купила, тепер сказала, що ми повинні зробити мамі рівноцінне придбання.

– Я втомився вже гнатися за твоєю сестрою, – розумно відповів чоловік, – якщо у неї є гроші, нехай на їй хоч ділянку на Місяці купує, ми допомагаємо тещі так, як можемо. І нічого з нас вимагати те, чого у нас немає, просто соромно має бути.

Марина і сама так думає, тільки Ірина вважає інакше: ви повинні мамі допомагати точно так же, як і ми. Якщо ми оплачуємо мамі санаторій, будьте ласкаві вкладатися точно так же. Це повинні дочки.

Марина та Ірина сестри. Рідні. І їм по 32 роки. І зовні дуже схожі, і професії у них однакові, а ось після закінчення інституту їх життя стало сильно різнитися.

Марина вийшла заміж за рядового інженера, зараз у них з чоловіком син і дочка, квартира в кредит, на рахунку кожна копійка, яку або на дітей витратити або в банк віднести.

Продукти по акціях, речі в розпродаж, бюджет розписаний не на папері, а в розумі. Вистражданий, продуманий, розтягнутий. Ніякі позапланові витрати в нього просто не впихнути.

Ірина з заміжжям не поспішала, а в 28 років, коли у сестри-двійнята було вже двоє діток раптом вийшла заміж за дуже багатого чоловіка. Її обранець був уже раз одружений, від першого шлюбу є доросла дочка.

З Іриною у нього різниця у віці в 15 років. А по часу заміжжя сестри якраз співпало з виходом на пенсію їх мами Валерії Василівни.

– Ну і почала Ірина політику, що мама на пенсії тепер, мамі потрібно допомагати, – згадує Марина, – хто б сперечався. Але пенсія у мами цілком гідна, голодувати не будеш. Але сестра твердо сказала: будемо мамі давати грошей. Тільки порівну.

А порівну у Марини не виходить. Сестра немов спеціально заламує непідйомні для Марини суми. Їй що? Сидить, не працює, син з нянею. У грошах чоловік дружину, яка подарувала йому довгоочікуваного спадкоємця, не обмежує.

Взяла у нього на кишенькові витрати і без праці мамі виділила. А Ірині щоб знайти в своєму мізерному бюджеті ті пару тисяч, дуже треба ужаться в усьому іншому.

– Словно знущається, – скаржиться Марина, – купить мамі дорогі чоботи і вимагає рівно половину їх вартості. А можна було б і більш бюджетний варіант знайти і за якістю нічим не гірше.

– Мама виростила нас одна, – повторює Ірина, – вона заслуговує тепер найкращого. Що це ми будемо їй купувати всякий непотріб?

Ну без питань, хто з дітей має великі можливості, той і допомагає більше. Маринка раніше сама до мами завжди бігала: укол поставити, прибирання сезонну зробити в будинку. Благо, що і живе не дуже далеко.

– А тепер у нас уколи ставить медсестра, прибирання робить найнята прибиральниця, -говорить жінка, – а половину грошей я повинна віддати за це сестрі. А навіщо? Я б сама прекрасно все зробила, кому треба в очі пил пускати. Але найприкріше, мама за ці роки вже звикла до цього. Забула і ціну грошам, просто купається в звалилася щастя. А ми планували з чоловіком іпотеку закрити раніше, але не виходить, за Іриною тягнемося.

Мама сама нічого не вимагає, але продуктам, принесеним Мариною і купленим за акції вона вже не радіє.

– Рік назад у нас з сестрою трохи до війни не дійшло, – ділиться Марина, – вона вирішила мамі дачу купити. Щоб влітку мама квіточки вирощувала і з онуками на природі час проводила. Пропонувала мені взяти кредит, щоб порівну вкластися в покупку. Але для нас це абсолютно неприйнятно. В результаті купила дачу вона одна: чоловік грошей дав. Оформила дачу на себе, це справедливо. Я з дітьми в суботу приїхала, допомогти прополоти, щось вдіяти. Збиралися ночувати залишитися, а ввечері приїхала сестра.

– Я мамі дитини привезла, сама тут теж переночую, – сказала Ірина, – так що тобі з дітьми спати ніде. І так би мовити, я за дачу платила, мені і музику замовляти.

Марина помчала встигати на останню електричку. Найприкріше для неї, то, що мама ні слова на захист не сказала. Мовчить, погоджується з Іриною. І на словах все тільки: Ірочка, донечко, розумниця моя.

– А якщо Ірочка залишиться без чоловіка? – каже Марина, – ладно дача на ній, а більше-то нічого! Все майно у її чоловіка на підставних осіб, на колишню дружину і дочку. Син-то маленький зовсім, його ще не подумали ні власником нерухомості зробити, ні співвласником бізнесу. Як тоді Ірина заспіває?

Це, звичайно, з області припущень. А поки тільки образа і на сестру, і на маму. Яка одного разу нетактовно дорікнула Марину:

– Ось Ірочка мені допомагає, яка хороша дочка. А що ти? нічого було за жебрака заміж бігти. Ти себе якось забезпечити не можеш.

– Забула мама, – каже Марина, – як ми росли, як на двох у нас з сестрою були одні вихідні туфлі і плаття. Як поки Ірочка життя свою влаштовувала, я з нею в лікарні після операції жила. Спала сидячи на стільці, а зять їй супчики дієтичні возив 3 рази на день.

Невже гроші здатні зіпсувати? З сестрою все зрозуміло: вона показує перед Мариною свою перевагу. Але чому так себе веде мама? Адже саме Марина була довгі роки поруч, дбала про здоров’я, допомагала по будинку.

Фото – ілюстративне.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!

You cannot copy content of this page