fbpx

Кілька місяців тому мені виповнилося 64 роки, а почуваюся я, зізнатися, краще, ніж 20 років тому. Ось що означає вчасно взятися за себе! А я лестити і казати неправду не звикла – говорю невістці, що вона товста. Від грошей, які я приносила синові раз на місяць, вона не відмовлялася. Хто ж міг навчити дитину такого? Я подивилася на сина і на невістку – нуль реакції

Кілька місяців тому мені виповнилося 64 роки, а почуваюся я, зізнатися, краще, ніж 20 років тому. Ось що означає вчасно взятися за себе і почати правильно харчуватися. Раджу всім, для здорового життя завжди знайдеться час.

Але моя історія не про це. Я хочу розповісти вам про ситуацію, яка сталася зі мною та моїм сином Дмитром.

Батьки дали мені гарне ім’я Любов. За що я їм досі дуже вдячна. Воно й раніше, у дівоцтві, викликало заздрість у моїх однолітків. А зараз і зовсім набуло якийсь шарм і особливу чарівність. Принаймні в моїх очах. Та й чоловіки завжди розпливаються в посмішці, коли чують, як звуть жінку, що стоїть перед ними.

На превеликий жаль, мій чоловік залишив нас 17 років тому. Єдиного сина виховувала я сама. Через це я запустила себе, ні на що не вистачало часу. Але тепер це у минулому.

Діма виріс пристойною людиною, одружився, і в нього народився син, якому зараз уже 4 роки. Я дуже люблю онука, часто приходжу до нього з гостинцями, а він завжди відповідає мені взаємністю.

Але ось невістка чомусь мене не любить. Я ставлюся до неї з усією повагою. Але вона ніяк не може сприймати здорову критику на свою адресу. Зараз поясню. Вона і до народження дитини була трохи пухкою. Ну, різні фігури бувають у людей, що тут поробиш. Але після після появи Дані Ольга зовсім себе запустила.

А я лестити і казати неправду не звикла. Тому і час від часу радила невістці перейти на правильне харчування, щоб оздоровитися і нарешті відчути полегшення. Тільки і всього.

Але Оля, мабуть, сприймала це надто близько і думала, що я якось хочу її образити перед сином. Ну що вдієш, якщо зустрітися окремо, тільки вдвох, у неї не було жодного бажання?

Так чи інакше, від грошей, які я приносила синові раз на місяць, вона не відмовлялася. Я допомагала їхній сім’ї з платою за житло, оскільки вони самі не справлялися: мій онук народився зі слабким здоров’ям і треба було купувати недешеві препарати. Я, як бабуся, залишатися осторонь не хотіла. Дякувати заощадженням.

І в принципі все б так і продовжувалося, якби не випадок. Вкотре я після попереджувального дзвінка прийшла до свого онука. Купила Дані фруктів, якихось іграшок. Зайшла на поріг, обійняла сина, привіталася з невісткою. Щойно вирішила зняти куртку, як прибіг онук і з радісним криком почав мене обіймати, називаючи при цьому бабою Любою.

Я дуже люблю своє ім’я. І вважаю себе бабусею лише через наявність онука. Але не за внутрішнім самовідчуттям. Як, наприклад, коли тіткою тебе можуть називати племінники, але ніяк не діти з сусіднього будинку. Розумієте?

А тут прямо все й одразу. Хто ж міг навчити дитину такого? Я подивилася на сина і на невістку – нуль реакції, навіть коли я зробила паузу, дала можливість вибачитись і все зам’яти. Але все було дарма. Тиша.

Тоді я просто залишила подарунки онука на полиці біля дзеркала, відчинила двері та вийшла надвір. Ніхто мене не наздоганяв, не намагався зупинити. Так, пішки і не поспішаючи, я пішла до себе додому.

Увечері зателефонував син, спитав, що це було і чому у мене виникла така реакція. Його реакцією на мої відповіді були лише сміх та безглузді жарти. Якраз у його стилі. Запитав, чому я, доросла жінка, ображаюся на дитину.

А я ж до дитини претензій не маю. Мій онук у цій ситуації — як лакмусовий папірець. Він озвучив те, що про мене говорили батько чи мати. Я впевнена, що син мене бабою чи бабкою не називатиме. Це надто вже по-жіночому. Якась недолуга помста, якщо чесно, дешева.

Проте син свою дружину вигороджує і захищає. Не чув, мовляв, від неї такого навернення. Напевно, онук мультиків надивився.

Ага, мультики. Словом, я вже два тижні до них не заходжу. Мені самій важко, бо я сумую за онуком і хочу бачити, як він росте і стає сильнішим. Але ця «баба» – вища за мої сили. Залишається лише козир: скоро треба буде знову платити за оренду квартири. І я не проти цим козирем скористатися. Нехай вирішують, як їм тепер чинити.

А там потім як буде. Не подобаються Олі мої поради? Заради бога, я їй більше слова не скажу. Купуватиму онукові свіжі фрукти, а їй торт замовлю. На здоров’я.

А в майбутньому і подивимося, хто мав рацію: свекруха, яка бажала кращого, або її внутрішнє бажання наїстися побільше. Час усіх розсудить. Але жінки, на жаль, над часом не владні, а син у мене чолові видний.

Передрук без посилання заборонено.

Фото ілюстративне, авторське.

You cannot copy content of this page