fbpx
Суспільство
Кого 31 серпня треба пригостити смачненьким, і чому не варто заважати посиденькам

Цього дня, 31 серпня, прийнято дбайливо ставитися до коней.

31 серпня шанували пам’ять двох мучеників у період раннього християнства – Лавра і Фрола. Це рідні брати, які були майстерними мулярами. Правитель міста, у якому вони жили, видав указ, згідно з яким Фрол і Лавр повинні були відправитися на будівництво язичницького храму.

Плату, яку брати отримали за роботу, вони роздавали бідним людям і весь час прагнули проповідувати Слово Боже. При цьому, всі їхні вчинки супроводжувалися різними чудесами.

Наприклад, був зцілений від тяжкої недуги син язичницького жерця, після чого і він, і його батько стали християнами і повірили в Бога. Коли храм був побудований, Фрол і Лавр вчинили в ньому молитву, а потім знищили всіх ідолів.

Правитель, дізнавшись про це, розпорядився заарештувати Фрола і Лавра, кинути в колодязь і засипати землею. На іконах поруч з ликами святих Фрола і Лавра дуже часто зображувалися коні. Саме 31 серпня прийнято шанувати коней.

У цей день на конях не працюють, з ранку їх чистять, миють, заплітають їм гриви в коси, які прикрашають стрічками, і після відводять до обідні кропити святою водою. Це, за стародавніми повір’ями, охороняє тварин від хвороб.

Для табунників і кінних пастухів влаштовували мирське частування, пекли для них пироги, пригощали молодим пивом.

У цей день навіть на хлібі ставили знаки у вигляді кінських копит, причому для коней пекли спеціальний коровай, яким їх частували з вдячністю, і взагалі намагалися підгодувати коней якимось ласощами.

Читайте також: ЧОМУ 30 СЕРПНЯ, САМЕ ЧАС ДОПОМАГАТИ ЗНЕДОЛЕНИМ

З Фрола і Лавра починалися вечірні “бабські посиденьки” — селянки збиралися у якоїсь вдови, з рукоділлям, пряжею і в’язанням. Це був час виключно жіночої роботи.

У народі цей день називали Кінське свято. Зазвичай до цього часу намагалися закінчити роботи, пов’язані з посівом жита. Поспівали до 31 серпня літні сорти яблук, а тому, обов’язково збирали урожай. Господині 31 серпня солили огірки і заготовляли їх на зиму.

Народні прикмети на 31 серпня

Не встигнеш посіяти жито до Фрола – буде поганий урожай у наступному році.

Не можна працювати на конях у цей день. Навпаки, коня, за прикметою, потрібно обов’язково добре нагодувати. Також заборонено 31 серпня запрягати вози й випалювати тавро на скотині.

Коней потрібно обов’язково окропити святою водою, щоб вони не хворіли, були міцними і змогли пережити навіть сувору зиму.

Кінь часто перебирає ногами і фиркає – чекай негоди.

Висмикували полин і дивилися, яким був його корінь. Якщо корені товсті, то можна чекати хорошого врожаю на наступний рік.

Джерело.

You cannot copy content of this page