fbpx
Суспільство
Коли найкраще починати вивчати англійську з дитиною

Чи можна прищепити дитині любов до вивчення іноземної мови і як вибудувати систему навчання,  розповів Максим Сундалов, директор онлайн-школи англійської мови EnglishDom.

Коли почати вчити англійську з дитиною

Багато хто прагне починати вчити дитину англійської мало не з народження. Це має сенс тільки якщо ви живете в двомовному середовищі. Психологи вважають найбільш вдалим і відповідним віком для старту вивчення мови – це 3-5 років.

Саме в цьому віці дитина з цікавістю ставиться до всього, що його оточує і потребує спілкування, що ідеально підходить для вивчення чогось нового. Раніше трьох років педагоги не рекомендують починати навчання, так як спочатку у дитини має сформуватися враження про рідну мову.

Однак можна створити в сім’ї імітацію білінгвальної середовища, коли з одним батьком дитина спілкується російською, а з іншим виключно англійською.

Спілкування в сім’ї англійською мовою

До певного віку батьки – це приклад для наслідування і еталон правильної поведінки. Перше і основне, до чого необхідно прийти – зробити англійську частиною свого життя. Дивіться англійські фільми, слухайте пісні, розвісьте кілька плакатів з англійськими слоганами, спілкуйтеся англійською в присутності дитини.

Коли йому зустрінеться щось незрозуміле, він почне задавати питання, і таким чином з’явиться інтерес до вивчення мови, так як дитині теж захочеться стати частиною англомовного співтовариства і не залишатися осторонь.

Читайте також: МЕДИКИ ПОЯСНИЛИ: ЧОМУ ЧОЛОВІКАМ НI В ЯКOМY PAЗІ НE МOЖНА ПИТИ РОЗЧИННУ КАВУ

Як побудувати процес

Головне, на що варто звернути увагу при виборі навчальних матеріалів для дітей, – це автентичність. Чим більше дитина буде чути носіїв мови, тим правильніше буде його вимову. Другий важливий нюанс – веселощі і інтереси дитини.

Ви напевно звертали увагу, як легко діти запам’ятовують пісні з мультфільмів – все тому, що дитина, як губка, вбирає і відтворює всі, що йому подобається, тому необхідно враховувати його інтереси в побудові процесу навчання.

Тримайтеся курсу у вивченні англійської мови

Дуже важлива умова – систематичність. Якщо ви хочете, щоб дитина досягла певних результатів, необхідно привчити його до щоденних занять. Навіть якщо заняття триватиме не більше 10 хвилин – це краще, ніж нічого. Тим більше що найчастіше зі знайомими іграми і пісеньками дитина справляється і без участі батьків.

Потрібно враховувати ще й те, що в дошкільному віці ліміт уваги – 7-10 хвилин. Це означає, що вид діяльності необхідно міняти дуже часто.

Також не варто перевантажувати дитину інформацією і завжди стежити за тим, щоб він не перевтомлюватися, тому що як тільки веселі ігри і завзяті пісеньки перетворюються в зубріння непотрібних і незрозумілих слів – дитина втрачає інтерес і у нього виробляється негативне ставлення до навчання в цілому і до англійського мови зокрема.

Тому запасіться іграми, піснями, лічилки, картинками, мультиками та всім, що цікаво дитині. Також необхідно використовувати мову поза уроком, називаючи предмети або просячи дитини про щось намагайтеся використовувати вже вивчені мовні конструкції.

Мотивуйте і хваліть

Саме основне – це підтримувати той вогник в очах дитини, коли він вперше заспівав пісеньку англійською або нарешті навчився рахувати. Мотивуйте дитини, хваліть його якомога частіше, робіть акцент на його досягненнях. Забудьте про покарання і не сваріть за помилки.

Дуже важливо спочатку вказати на те, що дитина зробила правильно, і похвалити його, і тільки потім акуратно скорегувати, попросивши порівняти те, що він чує, з тим, що вимовляє сам.

Насправді, все набагато простіше, ніж може здатися. Зробіть вивчення максимально природним і невимушеним, отримуйте задоволення від спільного проведення часу з дитиною і все обов’язково вийде.

Джерело.

facebook