fbpx
життєві історії
Коли дочка повернулася додому, Люба прямо запитала її. Ліза обурювалася, що мати стежить за нею, але Люба більше не піддавалася на провокації. Тоді дочка зізналася, що це її хлопець і вони люблять один одного. Вона приховувала його від батьків, тому що вони не зрозуміли б. Йому було 37 років, у нього свій будівельний бізнес, він в розлученні і у нього є син 15 років від першого шлюбу

У моїх подруг часто виникала суперечка про те, кого складніше виховати: хлопчика чи дівчинку. Я, як психолог, завжди відповідала, що в кожному випадку можуть бути свої труднощі. А вони продовжували сперечатися.

Наприклад, у Люби є син і дочка, з якими їй було нелегко. Але з дочкою Лізою їм з чоловіком було важче, ніж з сином. Особливо Ліза тріпала батьківські нерви, починаючи з підліткового віку.

При цьому у Люби хороша сім’я: чоловік турботливий, працьовитий. Вони ніколи не лаялися, намагалися зрозуміти дочка, поговорити з нею по душах.

Лізі зараз сімнадцять років. Даня молодший на 9 років, він ходить до початкової школи. Діти ніколи між собою не дружили. Ліза майже не розмовляла з братом, не цікавилася його життям, не допомагала з навчанням. Даня поступово звик і теж перестав помічати сестру. Вони начебто були чужими.

У Лізи на все була своя думка, відмінне від батьків. Вона виглядала старше за свій вік і ще спеціально робила дорослий макіяж. Навчаючись на першому курсі коледжу, вона вже спілкувалася тільки випускниками. Її подруги і друзі завжди були старше на 5-7 років.

Вона без проблем ходила в нічні клуби для дорослих і купувала алкоголь, хоча їй немає вісімнадцяти. Звичайно, мати дізналася це від неї, а від інших людей.

Мати Лізу тільки дратувала своїми питаннями, а батько не був авторитетом тому, що він працював далеко від дому і вдома з’являвся рідко. Ліза не хотіла розуміти, що батько забезпечує їм гідне існування, а мати бажає їй щастя.

На другому курсі Ліза хотіла кинути коледж. Це не тому, що вона не могла вчитися, а тому, що їй було нудно. Вона цікавилася тільки шмотками, клубами і друзями. Звичайно, Люба спробувала умовити її довчитися. Але Ліза не слухала, а тільки просила все більше грошей.

Ми давно радили Любі звернутися до психолога, який працює з підлітками, але вона соромилася, думала, що сама розбереться.

Люба порадилася з чоловіком і вони вирішили поставити дочці умову: якщо вона продовжить навчання, то вони будуть її утримувати, але якщо вона не буде вчитися, то шлях йде працювати.

Ліза сказала, що залишиться в коледжі, але потім з’ясувалося, що вона не ходила на заняття і провалила іспити. Ліза заявила, що якщо їм потрібен диплом, то можуть самі його купити, і що вони зобов’язані її утримувати до 18 років. Мати була в шоці. Вона не розуміла, що упустила у вихованні, раз дочка таке собі дозволяє.

Батько просив матір давати їй менше грошей, але Ліза погрожувала. Люба відчувала себе в пастці. Адже дочка ще не повнолітня, і за законом батьки несуть за неї відповідальність. Вона була змушена давати гроші майже на всі її капризи.

В один день Люба дізналася від своїх подруг, що у її дочки є хлопець. “Чудово!” – подумала вона. ,,Замість того, щоб дізнаватися такі речі від своєї дочки, я дізнаюся це від сторонніх людей. Матері її подруг знають про неї більше, ніж я сама, її рідна мати!” – обурювалася Люба.

При першій же можливості вона запитала Лізу про це. Та була трохи збентежена, але сказала, що у неї немає хлопця, тільки друзі. Потім дочка обурилася, що мати втручається і розпитує про неї чужих людей і закрилася у своїй кімнаті.

Одного разу Люба помітила у Лізи дуже дороге плаття на яке вони їй не давали грошей. Ліза заявила, що відкладала на нього кілька місяців. Люба не повірила, так як дочка ніколи не була ощадливою і відразу все витрачала.

У другий день, повертаючись додому, Люба помітила, як Ліза сідає у великій джип. Люба занепокоїлася, що у дочки можуть бути неприємності. Запитувати у неї було марно. Вона вирішила навести довідки по знайомих.

Подруга Люби працювала в ресторані і сказала, що бачила Лізу з якимось чоловіком. Йому на вигляд років 35, і він явно заможний. Люба була вражена почутим. У неї були тисячі думок за хвилину. Найбільш вірогідним варіантом було спонсорство, Ліза ж погрожувала.

Коли дочка повернулася додому, Люба прямо запитала її. Ліза обурювалася, що мати стежить за нею, але Люба більше не піддавалася на провокації. Тоді дочка зізналася, що це її хлопець і вони люблять один одного.

Вона приховувала його від батьків, тому що вони не зрозуміли б. Йому було 37 років, у нього свій будівельний бізнес, він в розлученні і у нього є син 15 років від першого шлюбу.

Люба сіла і попросила принести їй валідол. Вона зателефонувала чоловікові. Той теж був в шоці. Адже цей «хлопець» практично їх ровесник! Батько терміново приїхав, щоб познайомитися з цією людиною.

Той оголосив, що вони хочуть одружитися. Вони домовилися почекати повноліття Лізи і зіграли весілля. Після цього батьки нарешті змогли спати спокійно.

Фото – ілюстративне.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!

You cannot copy content of this page