Зараз умільці можуть знайти будь-який візерунок, зображення і навіть картину популярних художників в мережі інтернет, в спеціалізованих магазинах і кіосках.
Навіть символ православ’я, ікона, стає доступною для майстерного виконання на вже готовому полотні. Церква допускає можливість вишивати ікони, але є винятки, коли це робити категорично заборонено.
Церква допускає можливість вишивати ікони, але є винятки, коли не можна вишивати ікони і категорично заборонено:
- на продаж;
- з використанням чорного і сірого кольору;
- зі злим умислом або в гніві;
- під час кpитичних днiв у представниць слабкої стaті.
В інших випадках особливого заборони не існує. Якщо вишивка призначена для домашньої прикраси, виконується з любов’ю, старанністю і хрещеною людиною, Святий Образ можна і потрібно створювати.
Для церкви він не підійде і вишивати його не можна. Нитки і бісер неприпустимі в межах Священного Храму. Допускається виключно іконопис майстрів.
Коли і чому не можна вишивати ікони:
- в неділю;
- Різдво Христове;
- Великдень. Перші три дні;
- Стрітення Господнє;
- Вхід Господній в Єрусалим або Вербну неділю;
- Трійця;
- Вознесіння Господнє;
- Введення в храм Пресвятої Богородиці.
Під час написання ікони фарбами, вишивання нитками або бісером обов’язково дотримуватися для перерви перерахованих вище дат. Всі православні свята слід проводити в церкві, сповідатися і причащатися. Удома можна читати молитви і вихваляти Бога.
У більшості вишитих ікон є помилки, які і роблять їх простою картиною. І тільки після того, як священик схвалює майбутнє зображення і дає благословення на роботу, можна починати вишивати ікону.
Особливо рекомендують робити це в період вагiтності. Вишивати ікони для малюка і його матері вважається дуже хорошим знаком.
Благословення на вишивку ікони нитками і бісером отримують один раз, перед початком роботи над першим релігійним зображенням.