fbpx

Коли переводять годинники на літній час 2022 року: точна година і дата. Навіщо потрібен перехід на літній і зимовий час

Коли переводять годинники на літній час 2022 року в Україні, чому це потрібно робити і чи скасують перехід? Читайте відповіді на ці запитання в матеріалі.

В Україні годинники переводять два рази на рік: в березні (на літній час) і в жовтні (на зимовий час). Хоча останнім часом все частіше в парламенті звучать розмови про скасування цього переходу в нашій країні услід за Євросоюзом.

На літній час Україна традиційно переходить в останні вихідні березня. 2022 року ця дата припадає на 27 березня. Стрілки годинника потрібно буде перевести на годину вперед о 3 годині ночі.

Згідно з травневим документом Кабінету міністрів України №509 від 1996 року, перехід на літній час називають “скасуванням зимового часу в Україні”. Проте це скасування є тимчасовим, адже восени стрілки годинника знову переводять на годину назад, коли “скасовується літній час”.

Навіщо потрібен перехід на літній і зимовий час?

Необхідність переведення годинників на літній час і зимовий час легко пояснити. Україна — досить велика країна, а тому географічні відстані між західною та східною її частинами немаленькі.

Періодичне переведення годинників є так званим “часовим компромісом”. Адже якщо, наприклад, скасувати перехід восени, в Харкові сонце сходитиме о 03:25 годині, а заходитиме о 19:47. А це призведе до таких результатів:

– майже половина ночі буде занадто світлою, а робоча зміна людей закінчуватиметься після настання темряви;

– протягом року люди втратять від 120 до 200 “світлових” годин;

– у вечірню годину-пік швидкі сутінки призведуть до збільшення кількості неприємностей на дорогах;

– психологи вважають, що зросте кількість випадків депресивних станів, адже деякі гормони, зокрема, серотонін погано виробляються, коли світловий день короткий.

Якщо ж скасувати перехід після переведення годинників на літній час, взимку в Ужгороді сонце сходитиме лише о 09:20 ранку, а заходитиме о 17:38. Для школярів, у яких уроки часто розпочинаються від 8-ї години, такий варіант важко назвати хорошим.

Фото ілюстративне, з вільних джерел.

You cannot copy content of this page