Я ніколи і не могла собі уявити, що на таке відношення заслужу від свого сина.
Сама я сільська жіночка. Вийшла заміж. Мій чоловік, коли ми побрались, прийшов жити до мене. Спочатку ніби життя складалось добре, ми тримали велику господарку, дві корови і двоє коней. Обидвоє з чоловіком працювали на фермі, я дояркою а він конюхом.
Боженька подарував нам трьох діток, дві донечки Наталка, Христина і син Максим. Скажу чесно, я й не помітила, як мій чоловік вже й і дня без чарочки не міг, так і особливої підтримки від нього не було. Та все одно з господаркою трохи допомагав.
Я закривала на все очі, адже в селі мало не в кожній хаті була така ситуація і моя була не виняткова.
Моя мама з тіткою були вченими людьми, тому вони займались навчанням з дітьми, бо в мене не було ні сил ні часу, адже фінансово все трималось на мені.
Всі троє моїх дітей гарно вивчились, Наталка на перекладача іноземних мов, Христинка на бухгалтера, ну а Максимко на менеджера.
Життя у мене було одноманітне, робота, городи, господарка, я й на себе не заглядала в дзеркало, все крутилась, аби дітям копійчину зайву заробити, раділа, що вони в мене вивчились і ще мені на старості буде підтримка і опора.
Та доля так склалась, що Наталка моя вийшла заміж за чоловіка не нашої національності, а Англійця який забрав її до себе, Христинка часто їздила у гості до сестри і теж зустріла там свою долю.
Так залишились ми з сином самі (чоловіка не стало, як і батьків). Мій Максимко довго не міг знайти собі пари, я вже навіть трохи й переживала. Але коли йому було 26 він одружився і привів мені невістку до хати.
Я її зустріла як рідну дочку, до роботи не гукала, все сама встигала. Моя невістка була при надії, коли вони побрались з сином, тому я шанувала її аби привела на світ здорову дитинку.
Так в нашій сім’ї і з’явився мій внучок Данилко, таке щастя в хаті. Максим гордився, що в нього син, жінку мало на руках не носив. Та з народженням сина почалися постійні “бурі” за гроші. Невістка жалілась, що син мало заробляє, а через трохи я дізналась, що мій Максим звільнився з роботи і пішов на будову працювати.
Та я не втручалась, вони молоді і самі знають краще за мене, як їм бути. Ще через деякий час вони з невісткою затіяли грандіозні ремонти, все помінялось в нашій хаті, не зробили ремонт тільки в тій кімнаті де живу я. Я розумію, все дорого, а мені і так добре. Ходила я бавитись з Данилком і любувалась тими ремонтами, наче королівські хороми в нас в хаті.
Так я іноді зауважувала що невістка незадоволено дивилась у мій бік, а сьогодні вона мені заявила, що не хоче мене бачити в своїх покоях, що я їй “пахну” селом і що взагалі, хоче відокремитись від мене.
Я спочатку не хотіла говорити про це сину, та коли він почав робити окремий вихід з моєї кімнати то зрозуміла, що він теж не хоче мене бачити.
Я у відчаї, почуваюсь пригніченою і нікому не потрібною жінкою, хоч мені лише 63 роки.
Де взяти сили жити далі? Коли я втратила зв’язок із сином? Дайте мені хоч якусь пораду, чи розраду, бо сама я не знаю, як зможу жити на самоті.
Автор – Наталя У
Передрук заборонено!
Фото ілюстративне спеціально для ibilingua
Недавні записи
- Свекруха моя знову умудрилася вчудити! Ну скільки пояснювали, просили людину – все одно своє гне. Ось і зараз. Але вона весь час забуває про це прохання, ну або навіть абсолютно свідомо ігнорить його. Притягла дитині розумний телефон, який, само собою, у малого вже є
- Оскільки у нього за містом невелике господарство, є живність – коза. кури-качки – та город, його дні з коханою жінкою мають бути дуже насиченими. Підйом із самого ранку. Потім робота. Догляд за тваринами та майбутнім урожаєм. Неспішно, без фанатизму. Але щоб аж до обіду. Потім невелика перерва й знову працювати – все, як у наших предків. Вони роботи не боялися і жили сто років. Моя квартира в центрі Луцька йому як п’яте колесо
- Учора моя невістка Олена мала 36 років. Та я поїхала у місто до дітей на два дні раніше – щоб усе їй допомогти, разом приготувати всілякої домашньої смакоти – голубців, завиванців, холодцю, перців нафарширувати, торт спекти, млинців з сиром солодких . Привезла з села всього свого – курку, качку свої, свининки на холодець купила в сусідів, яєць – теж своїх, мочка і сиру, тільки зробила. Ну й овочів-фруктіва, само собою. Ледве доперла все маршруткою! А сьогодні вже поїхала зранку додому, наплакалася всю дорогу і заспокоїтися не можу – ну так прикро! Ну хіба так можна??? Все запхала в холодильник і не глянула. А відмітили – просто сором
- Свекруха Марина Федорівна – золота людина. Мудра, знає життя на багато краще за мене. Маю її слухатися, щоб з мене хоч якийсь толк був. Я не правильно доглядаю за чоловіком, тобто її сином, неправильно роблю все для дитини. Днями зібралася я прибрати зуб, муляє мені давно, а мама чоловіка каже мені: “Не здумай! Тобі занесуть щось і в щоці утвориться дірка!” І що тепер робити – не знаю, невже свекруха права? А вона мені: “Ти йому ручки-ніжки пошкодиш. Ось я дивилася передачу, там так і було”
- Я ще в п’ятницю попередила і сина і невістку, щоб приїхали в село, бо потрібно все з поля допомогти зібрати. В мене дочка ще є, Наталка зі мною живе, але до роботи – дуже лінива. А ось невістка – інша справа. Того дня ми мали справу з морквою і бурячком. Невістка копала, а я відразу ж обчиняла. Робота в нас йшла конвеєром, тільки бухгалтерія підвела, як любить сміятися мій чоловік. А після роботи всі сіли до столу. Я й не сподівалася, що моя невістка така