Кожна людина має перейти “чотири броди” свого життя: дитинство, юність, молодість і старість! Я вже на останньому етапі, як би це сумно не звучало.
Мене звати Леся, вже давно на пенсії, скажу по-чесному, доживаю свого віку. А чому доживаю, зрозумієте самі. Коли ще жив мій Василь, то можна було витримати. За його гроші ми оплачували комунальні послуги, а за мої – ходили в аптеку, купляли хліб та й до хліба.
Ми не розкошували, жили одне для одного. Вже три роки як мій Василь на іншому світі. Чому люди похилого віку так мають “жити” у своїй країні? Таке враження, що ми непотрібні суспільству.
У громадському транспорті часто чую: “Куди вона лізе, чому вдома не сидить?”
У лікарні сиджу в черзі, коли сили зовсім нема. Ніхто не пропустить. Як би ви знали, як важко бути самотньою. Дітей теж у мене нема, тому нікому мені допомагати.
Одного осіннього дня, коли сиділа у парку на лавочці, думала, що я можу купити сьогодні за двадцять гривень. Молилась, просила у Бога помочі, міцно трималась, щоб не заплакати.
Повз мене проходив молодий чоловік, побачив мій пригнічений настрій, зупинився і присів біля мене.
З його слів я зрозуміла, що проїздом у нашому місті, його чекає служба, він теж переживав. Попросив, щоб я молилась за нього, я була рада від того, що комусь стала потрібною, що можу допомогти.
Молодий чоловік пішов і щиро подякував. Почала молитись, коли потягнула руку у кишеню, щоб взяти вервицю, випали гроші. Вони були не мої, але я знала, хто їх туди поклав!
Саме так люди мають допомагати один одному, десь на підсвідомому рівні.
Тої осінньої пори я ніколи не забуду, як Бог допоміг мені дожити до наступної пенсії.
Автор – Наталя У.
Передрук заборонено!
Фото ілюстративне спеціально для ibilingua
Недавні записи
- До сина на ювілей з пустими руками я не йшла. В невістки маленька дитина, і вона відразу ж попередила, що всю гостину вона буде замовляти. Ну, думаю, скільки там тих суш в коробочці. Я стала ні світ ні зоря, котлет насмажила, олів’є приготувала, огірки і помідори вквасилися. – Ви сідайте на диван! З хвилини на хвилину має доставка під’їхати. – Та чого чекати! В мене все є. – Я давай витягати продукцію з сумки. Я ж і подумати не могла, що невістка так на це відреагує. Відтепер буду на гостину до них йти, як пані: телефон в сумочку і все!
- Свекруха моя знову умудрилася вчудити! Ну скільки пояснювали, просили людину – все одно своє гне. Ось і зараз. Але вона весь час забуває про це прохання, ну або навіть абсолютно свідомо ігнорить його. Притягла дитині розумний телефон, який, само собою, у малого вже є
- Оскільки у нього за містом невелике господарство, є живність – коза. кури-качки – та город, його дні з коханою жінкою мають бути дуже насиченими. Підйом із самого ранку. Потім робота. Догляд за тваринами та майбутнім урожаєм. Неспішно, без фанатизму. Але щоб аж до обіду. Потім невелика перерва й знову працювати – все, як у наших предків. Вони роботи не боялися і жили сто років. Моя квартира в центрі Луцька йому як п’яте колесо
- Учора моя невістка Олена мала 36 років. Та я поїхала у місто до дітей на два дні раніше – щоб усе їй допомогти, разом приготувати всілякої домашньої смакоти – голубців, завиванців, холодцю, перців нафарширувати, торт спекти, млинців з сиром солодких . Привезла з села всього свого – курку, качку свої, свининки на холодець купила в сусідів, яєць – теж своїх, мочка і сиру, тільки зробила. Ну й овочів-фруктіва, само собою. Ледве доперла все маршруткою! А сьогодні вже поїхала зранку додому, наплакалася всю дорогу і заспокоїтися не можу – ну так прикро! Ну хіба так можна??? Все запхала в холодильник і не глянула. А відмітили – просто сором
- Свекруха Марина Федорівна – золота людина. Мудра, знає життя на багато краще за мене. Маю її слухатися, щоб з мене хоч якийсь толк був. Я не правильно доглядаю за чоловіком, тобто її сином, неправильно роблю все для дитини. Днями зібралася я прибрати зуб, муляє мені давно, а мама чоловіка каже мені: “Не здумай! Тобі занесуть щось і в щоці утвориться дірка!” І що тепер робити – не знаю, невже свекруха права? А вона мені: “Ти йому ручки-ніжки пошкодиш. Ось я дивилася передачу, там так і було”