Ми з чоловіком живемо за пару кілометрів від обласного центру. В нас свій, красивий будинок. Діти вже не маленькі, тому стало легше. Та тільки я розправила крила, як до нас внадилася свекруха.
Одразу ж хочу наголосити на тому, що вона з чоловіком своїм була категорично проти того, щоб ми після весілля будувалися, ще й до того, так далеко від них.
Свекри живуть в селі. Там гарно, неподалік річка, але ми відразу з чоловіком вирішили, що хочемо жити ближче “цивілізації”, щоб дітей на різні гуртки возити. З села вибратись було в той час не так і легко.
Свекруха ж дуже хотіла, щоб я була в них в невістках. Та я добре знала, що це за життя, бо мама моя все життя так прожила. Нічого доброго в тому немає.
З будівництвом свекри нам майже нічим не допомагали. Пам’ятаю, як вже мали вигнати коробку, свекруха приїхала мені допомогти з “обідом” для хлопців. Я ще здивувалася, з якого це дива вона про нас згадала.
Свекор не їздив, бо з молодого віку мав проблеми зі спиною.
Грошима вони також не допомагали, бо самі в той час не мали. Але я нічого не кажу…
Коли на подвір’ї красувався будинок, а поруч насаджені клумби, квіти, Віра Гаврилівна завжди говорила про себе: і в доні моєї таке буде! Вона також заслуговує!
Оксана, сестра чоловіка, вивчилась на журналіста і переїхала жити і працювати до Києва.
Їй вже тридцятка минула, але поспішати з заміжжям вона не спішить. Час від часу вона приїжджає то сама, то з хлопцями, то з подругами.
І ось до чого власне я веду.
Свекра мого вже на цьому світі немає. Свекруха два місяці тому лежала на стаціонарі. Ми її відвідували, а коли лікар її виписав, то сказав, що їй потрібен догляд і спокій.
Ось Віра Гаврилівна і зробила собі висновок, що треба зупинитись у нас, бо все під рукою, як вона каже.
Я перші дні, догоджала. І їсти в ліжко носила, і спинку у ванні терла. Але через декілька тижнів мене це почало дратувати. Я не звикла з кимось жити.
Та свекруха і не думала їхати до себе.
Вже навіть мій чоловік почав мене питати, чи не збирається його мамонька додому.
Ну сіла свекруха вже нам на голову, ще й ноги звісила, що називається.
Я вже і натякала, що вона здоровіша за нас, але та вперто відмовлялася це чути.
А одного дня я випадково підслухала її розмову з дочкою. Виявляється, Оксана запланувала поїздку до мами на тиждень, але оскільки мама в нас живе, то та почала і дочку до нас запрошувати.
– Звичайно приїжджай! Тут будинок великий, всім місця вистачить. Анна так готує смачно. Нехай ресторани ховаються.
Я зрозуміла, що мене просто використовують, як безкоштовну прислугу.
Я сказала чоловіку ввечері, щоб взяв на роботі вихідний і завіз маму в село. Як виявилось, Оксана з Києва приїхала не сама, а з новим ухажором в якого ще й дочка від першого шлюбу є. Всі втрьох вони планували в нас зупинитися.
А в нас що, готель?
Свекруха коли їхала від нас, навіть мені дякую не сказала. Образилась вона, бо я погана невістка, прогнала її з хати в такому стані…
Автор – Наталя У.
Передрук заборонено!
Фото ілюстративне спеціально для ibilingua
Недавні записи
- Сваха моя має дачу, а то сезон копання картоплі і консервації. Ясне діло, що їй не до онуків. Ось вона й подзвонила мені, щоб пожалітися. Як мені за дочку соромно було, ви й уявити не можете. “Як не будете з онуками у вихідні сидіти, я вам забороню з ними бачитися”, – сказала їй Уляна. А окрім всього в мене в неділю день народження, а Уляна проти, щоб свекруха і вона за одним столом сиділи
- Півроку тому я розлучилася. І тепер зустрічаюся з рідним братом колишнього чоловіка. І колишня свекруха знову може стати діючою. У нього була своя квартира, непогана робота, а ще він на 5 років за мене старший. Ну й що, що особливо не любила. Що ж ти раніше мовчала, коли твій син покинув мене саму. І взагалі, це якось не по-божому і грішно. На що я їй відповіла, що, звичайно ж, розповім її онуку, коли він підросте
- Коли я побачила ціну на гелі для душу невістки, яку вона випадково залишила, – то ввечері влаштувала з нею серйозну розмову і попросила плати за квартиру або зʼїзджати. Поки мій син боронить Україну, у неї пляшечка в душі за 1000 гривень!
- Ми з чоловіком важко працювали, аби і доньці хватило на життя і нам залишалося. Звісно, не легка це задача. Навіть прийшлося зайняти гроші аби оплати навчання. Та схоже це все були дрібниці. Того літа на Львів прилетіло від “сусідів”. Біда сталася біля гуртожитку доньки. На щастя, то були канікули і все обійшлося, якщо так можна сказати. Єдине, що з поганого сталося, це повилітали вікна. Гроші на ті вінка збирали, обіцяли поставити до 30 вересня. Але є одне “але”
- Сестра в Італії жила багато й заможно довгі роки і я їй заздрила. Її розкішному життю, достатку,фінансовим можливостям. Нам так не жити! Місяць тому Галина повернула в наше рідне село на Полтавщині і приголомшила мене своєю пропозицією. З’явився наш первісток – синочок Даня. Минуло ще два роки, і народилася йому сестричка, дівчинку ми назвали Люба, на честь моєї бабусі. А ще через рік наша родина поповнилася третім малюком та стала багатодітною