Коли я була маленька, то на половину росла в бабусі й дідуся, вони у всьому допомагали моїм батькам. Бабуся зі мною і сестрою гралася, займалася, шила, вязала, вишивала, малювала.
Тож сміливо можу сказати, що в мене в дитинстві, та й у юності були справжнісінькі бабусі та дідусі. Бабусі пекли пироги, ліпили вареники, одна бабуся практично щодня приходила до нас додому, а до другої нас відправляли на всі вихідні та канікули.
Моїм батькам їхні батьки допомагали фізично, матеріально, розвантажували від побуту, від дітей, сиділи з нами, коли ми хворіли тощо.
У чоловіка було те саме – його бабуся й дідусь завжди пропонували свою допомогу моїм теперішнім свекрам, чоловік і його брат навчилися від дідуся майструвати, розбиратися в електриці й ще багатьом корисним для чоловіків справам.
Тепер ні мої батьки, ні батьки чоловіка навіть не прагнуть хоч якось надати нам допомогу. Повна байдужість і байдужість до онуків, яких самі й просили, наполягали, що нам вже пора стати батьками.
Так, живуть вони в інших містах, але можна ж приїжджати хоча б раз на 2-3 місяці, півроку, та хоч колись і просто допомогти: прибрати, погладити, приготувати, побути з дітьми, бути справжньою бабусею, дати мамі просто перепочити.
Моя мама, наприклад, була востаннє весною ще: їй все треба було приготувати, прибрати, урізноманітнити, вигуляти, розважити, в той час як вона лиш з проханнями і з суперечками може погуляти з дитиною.
Свекруха навіть на це нездатна. Вона просто сидить і чекає, коли приготують, подадуть, піднесуть. Коли хтось із них приїжджає, то у мене весь вільний час для роботи (а я працюю з дому) просто зникає геть-чисто! Хоча має бути навпаки, і мама має переробити і доробити всі справи, хвости, відкладені в чорну скриньку.
Про те, щоб взяти дітей до себе хоча б на тиждень навіть не йдеться. Єдиний висновок, який я зробила – це те, що я допомагатиму своїм донечкам, коли вони виростуть. Я не хочу бути такою бабусею, як моя свекруха й мама.
Передрук без посилання заборонено.
Фото ілюстративне, авторське.
Недавні записи
- На кухні, обійнявши голову, сидів Борис, а над ним заводила мама. Виявляється, Анна, дружина брата, подала на розлучення. – Я в одних шкарпетках від неї пішов. Ні на що не претендую, а вона ще хоче на аліменти мене подавати? – А що такого ти купив, може цю квартиру? Чи хоча б ремонт зробив? – І тут включилася мама. – Як, Лідо, ти язика прикуси! А утюг разом з дошкою хто купляв? – Ви б ще набір з горняток згадали, який зі свого серванту витягнули і невістці передарували
- Коли я злягла з температурою, то запитала по телефону у зятя, чи може він купити мені трохи їжі та піти в аптеку. Він це зробив. Мені здається, він був дуже щасливий мені допомогти. Але вже ввечері Анна зателефонувала і сказала, як я смію її чоловіка використовувати в своїх цілях. Вона навіть не запитала, як я себе почуваю, чи чи потрібно мені ще щось. Я відчуваю від неї великий холод. Та незважаючи ні на що, я повинна мовчати, бо інакше Анна заборонить мені бачитися з онуками
- Під час розмови з донькою про майбутніх онуків, я почула те, чого найбільше боялася. Вероніка сказала, що не хоче мати дітей, мовляв, від них немає жодної користі і взагалі, я можу про це забути, адже нова посада доньки передбачає, що дітей в неї не буде ще років зо три. Не знаю, що робити. Як пояснити дорослій доньці, що діти це чудово? Я відчуваю себе трохи винною у всій цій ситуації. Моє минуле життя сильно вплинуло на дочку
- Через халатність лікарів наша донечка відправилась на небо. Одному Богу відомо, що творилося в моїй душі. Не обійшлось і без допомоги спеціалістів. Незважаючи на те, що суспільство наполягало перегорнути сторінку і спробувати ще раз, я слухала своє серце. Діток в нас з Антоном так і не має. І все б нічого, якби не ця переселенка з трьома дітьми, за якими вона зовсім не дивиться. Одного разу я була з ними на майданчику. Олежик забруднив сорочку, а я хотіла йому допомогти
- Як тільки мами не стало, ми почали сперечатися з братом і сестрами, а всіх нас четверо, за спадщину. “З чого ти взяла, що цей перстень має належати тобі? Мама нераз говорила, що він мій!” “А ти думаєш, чого Андрій так до мами в останні дні приїжджав?” І це ще діло не дійшло до нерухомості. Колись, наша дружня сім’я, переросла у велику “бурю”. Все це тривало до того часу, поки не сталося найгірше – не стало нашої сестри Марти. На прощальній церемонії нас ніби осінило