fbpx
життєві історії
Коли я запропонувала мамі гроші за те, що вона регулярно сидить із дитиною, я звичайно, думала, що вона відмовиться. Її згоди я ніяк не очікувала, не думала, що в рідної людини немає совісті! От що робити, якщо працюючим батькам теж потрібний невеликий перепочинок. На шостому місяці декрету я мусила вийти на роботу. Мамі треба своїми ніжками пройти кілька дворів. Легко та швидко мама погодилася брати гроші з рідної людини. Коли вона стане слабкою, мені теж її доглядати за гроші

Коли я запропонувала мамі гроші за те, що вона регулярно сидить із дитиною, я звичайно, думала, що вона відмовиться. Її згоди я ніяк не очікувала, не думала, що в рідної людини немає совісті. Але вийшло, як вийшло.

От що робити, якщо працюючим батькам теж потрібний невеликий перепочинок. Адже дитина зараз, хто б що не говорив, обходиться як недешево. А зарплати не зростають ніяк. Тож рішення відправити дитину до батьків – це не просто якась там забаганка. Це, на жаль, життєва потреба.

Так вийшло, що на шостому місяці декрету я мусила вийти на роботу. Для мене це, звичайно, неприйнятно. Мама повинна дбати про маленьку дитину, тому що в цей період між ними виникає тонкий, але важливий духовний зв’язок. І якщо його розірвати, невідомо, якими будуть їхні стосунки у майбутньому.

Справа в тому, що раптово сталося відразу дві важливі події: чоловіка понизили на роботі. Слава богу, хоч не з його вини. Просто у підприємства, на якому він працює, почалися якісь свої внутрішні проблеми. У зв’язку з цим наш фінансовий стан відчутно похитнувся.

З іншого боку, мій начальник запропонував мені вийти раніше. Місце, про яке я давно мріяла, звільнилося, бо людина виїхала, але через величезну конкуренцію пізніше я б ніяк не змогла його отримати. Довелося погоджуватися. А двоє працюючих батьків та немовля – комбінація практично неможлива.

Довелося звернутися по допомогу до мами. Вона досить молода як для свого статусу бабусі. Тож навіть з такою маленькою дитиною може легко впоратися. Тим паче, власна онучка.

Мама моя мешкає недалеко, але треба своїми ніжками пройти кілька дворів. І таксі не викличеш, і йти не так уже й мало для жінки її віку. Але що вдієш?

У той момент, коли я просила маму доглянути свою онучку, я була сильно на емоціях. Вся ця історія з роботою чоловіка, з перерваним декретом і так далі вивела мене з колії. Ну і ось, я, щоб уже напевно досягти позитивного результату, запропонувала мамі оплачувати її час. Невелика сума разів на місяць, так би мовити, за працю.

І вона погодилася! Я в глибині душі сподівалася, що вона мене зрозуміє. Адже, по-перше, няньчити рідну онучку – це вже велика радість, хіба ні? Та й сама вона мені про це говорила. А по-друге, мене у дитинстві теж відправляли до бабусі. Тільки не так рано. Та й везли мене до села: на літо, подалі від друзів та міських зручностей.

Мене просто якось здивувало, наскільки легко та швидко мама погодилася брати гроші з рідної людини. Адже вона розуміє, що мені довелося вийти на роботу, зокрема, через брак коштів. Як так можна поводитися з рідною дочкою? Звичайно ж, це зовсім не ті гроші, які ми з чоловіком витратили б на няньку. Ми цікавилися, то це зовсім інший рівень. Я сказала б, космічний.

І все одно, якось безсовісно виходить. Розповіла чоловікові – він відповів, що не влізатиме в цю ситуацію. Допомагає і допомагає, мовляв, невеликі гроші. Та ось тільки гроші зайвими не бувають. Це я у нас у родині головний економіст. Та й моя мама чоловікові хто, теща? Ось йому і по барабану на її ставлення до мене.

Коли я обережно висловила матері своє невдоволення, вона відповіла, що, мовляв, я сама запропонувала платити за її допомогу. Крім того, пенсія у неї не надто велика, і все таке. Ну, а далі у нас навіть стався невеликий конфлікт.

Я поцікавилася у неї, як мені бути з нею у майбутньому? Коли вона стане слабкою, мені теж її доглядати? А хто це сплатить? Чи одразу віддати її в будинок для людей похилого віку?

Ви не подумайте, я не така зла, просто питання в контексті нашої розмови були правильними. Ну ось, а вона образилась і пішла. Хоча, як я розумію, вона просто не мала, що відповісти.

І все б нічого, насправді. Сперечалися ми з нею вже не вперше. Ось тільки зараз це вийшло дуже не доречно. Бо сидіти з онуком мама більше не хоче. А на няню у нас самі розумієте, грошей зовсім немає. На всі мої прохання мама відмовляється. Не зважає навіть на те, що це її рідний онук. Що робити в цій ситуації?

Чоловік сказав, що я маю все втрясти буквально сьогодні-завтра. Інакше на роботу більше не вийду. А це означає, що моя кар’єра плакала. Як мені тепер бути? Порадьте, будь ласка, хоч щось. Важливі речі стоять на кону.

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.

Фото ілюстративне, Ibilingua.com.

You cannot copy content of this page