fbpx
життєві історії
Коли я завела розмову з тіткою Ніною про те, як в років 9-10 мене посилали за хлібом в сільський магазин, бо потрібно було вистояти велику чергу, а ще тоді хліб давали за кількістю людей, проживаючих в будинку. Нам, якщо я не помиляюсь, то давали дві з половинкою хлібини, то тітка Ніна дуже сильно здивувалася. – Та з якого ти року, дитинко? -1984! – Та не може такого бути. Я старша на скільки, і такого періоду в житті не пам’ятаю. Щось ти собі понавидумувала!

Коли я завела розмову з тіткою Ніною про те, як в років 9-10 мене посилали за хлібом в сільський магазин, бо потрібно було вистояти велику чергу, а ще тоді хліб давали за кількістю людей, проживаючих в будинку. Нам, якщо я не помиляюсь, то давали дві з половинкою хлібини, то тітка Ніна дуже сильно здивувалася.

– Та з якого ти року, дитинко?

-1984!

– Та не може такого бути. Я старша на скільки, і такого періоду в житті не пам’ятаю. Щось ти собі понавидумувала!

Мені 39 років. Звати Наталя. На даний час живу в Києві. Виховуємо з чоловіком синочка Устима, який ходить в четвертий клас.
У нас є своя квартира, сімейний бізнес.

Синок ходить в гімназію, що неподалік нашого будинку. Устим в нас дуже розумний. Ми багато вкладаємо в його розвиток, оскільки хочемо, щоб в нього було яскраве майбутнє.

Коли сьогодні я забирала сина зі школи, то він з друзями вирішив погуляти трішки на спортивному майданчику.

Хлопці галасливо бігали то з м’ячем то підтягувались на турнику, то просто грали в “лови”.

Був серед цих дітей і хлопчик Тимур, якого забирає зазвичай бабуся, оскільки батьки працюють.

Я чудово знаю тітку Ніну, вона колишня вчителька, розумна, але трішки таке в неї відчувається, що вона, хоч на чуть-чуть, але “вища” за інших.

Вища, не в плані росту, а – “розумніша”. Все, що вона каже, точнісінька правда і навіть якщо довести її “правоту” аргументами, вона не погоджується, хоч ти трісни.

Але ми, батьки, вже звикли до такої Ніни, і стараємось оминати ці “гострі кути”.

Та сьогодні вона буквально вивела мене з себе.

Я не знаю, з якого дива, але зайшла в мене розмова з нею за дитинство.

Я сама виросла у невеличкому селі на Львівщині.

До мене дуже любили приходити побавитися подружки. Як тільки підходив обід, вони починали “нити”, що хочуть їсти. А я не хотіла, щоб вони йшли, бо ми так цікаво гралися. Ось я і йшла до літньої кухні, краяла величезну кромку печеного домашнього хліба, мастила щедро варенням і пригощала дівчат.

Вони завжди так смакували цей десерт і прихвалювали.

Бабуся раз в тиждень завжди пекла цілий п’єц хліба. Бритванки були великі, а хліб наскільки запашний, хрумкий і смачний, що вся вулиця знала, що баба Ганя сьогодні пече.

Цей хліб ніколи не пліснявів. Навіть черствим він неабияк смакував.

А пекла баба й через те, що хліб в 90 був на “вагу золота”.

Перед тим, як мене відправити в магазин, мама акуратно розрізала купони, і клала їх в пакет. В черзі потрібно було простояти інколи і годинку, тому посилали мене, бо мама і бабуся мали багато хатньої і не тільки роботи.

Хліб в магазині продавала не хто скільки хоче, а кому скільки можна було.

Я вже не пам’ятаю як, але рахувалось число кількості проживаючих в будинку осіб. На нашу сім’ю виходило два з половинкою хліба.

Я до сьогодні пам’ятаю, як продавчиня розрізала ту хлібину навпіл і клала в авоську.

І річ в тім, що тітка Ніна каже, що я все це придумала собі, бо ніколи в Україні не було дефіциту хліба, ну, окрім голодомору, він був раніше.

– Мені 65 і я такого часу не пригадую. Брехня це. Не було нічого подібного.

В мене не було сил доказувати їй щось.

Читайте також: Я з Італії відразу ж до сина подалася. В них друга дитинка народилася. Я купила сережки і тисячу доларів підготувала. Невістка була зі мною доброю тільки до того часу, поки я всі подарунки не роздала. А після Олексій сказав їхати до того, кому я на квартиру заробила. А вкінці сказав повертатися, і якщо я маю совість, то і йому грошей прискладати. Я повернулася в Італію, і куплю квартиру, тільки не сину, а собі

Але тепер я сама здивувалася. Невже кожен регіон України у ці важкі 90-ті жив по- різному?

В когось був дефіцит на хліб, а в когось на яйця…

Хтось пам’ятає схожу ситуацію з “половинкою хліба”?

Поділіться своїми цікавими історіями в коментарях!

Дуже мені цікаво, де ще таке було, як в нас на Заході України.

Автор – Наталя У

Текс підготовлено на основі реальної історії. Фото лише для ілюстрації. Імена змінено.

У вас є подібний досвід? Довірте нам свою історію!

Передрук заборонено!

You cannot copy content of this page