Коли я завела розмову з тіткою Ніною про те, як в років 9-10 мене посилали за хлібом в сільський магазин, бо потрібно було вистояти велику чергу, а ще тоді хліб давали за кількістю людей, проживаючих в будинку. Нам, якщо я не помиляюсь, то давали дві з половинкою хлібини, то тітка Ніна дуже сильно здивувалася.
– Та з якого ти року, дитинко?
-1984!
– Та не може такого бути. Я старша на скільки, і такого періоду в житті не пам’ятаю. Щось ти собі понавидумувала!
Мені 39 років. Звати Наталя. На даний час живу в Києві. Виховуємо з чоловіком синочка Устима, який ходить в четвертий клас.
У нас є своя квартира, сімейний бізнес.
Синок ходить в гімназію, що неподалік нашого будинку. Устим в нас дуже розумний. Ми багато вкладаємо в його розвиток, оскільки хочемо, щоб в нього було яскраве майбутнє.
Коли сьогодні я забирала сина зі школи, то він з друзями вирішив погуляти трішки на спортивному майданчику.
Хлопці галасливо бігали то з м’ячем то підтягувались на турнику, то просто грали в “лови”.
Був серед цих дітей і хлопчик Тимур, якого забирає зазвичай бабуся, оскільки батьки працюють.
Я чудово знаю тітку Ніну, вона колишня вчителька, розумна, але трішки таке в неї відчувається, що вона, хоч на чуть-чуть, але “вища” за інших.
Вища, не в плані росту, а – “розумніша”. Все, що вона каже, точнісінька правда і навіть якщо довести її “правоту” аргументами, вона не погоджується, хоч ти трісни.
Але ми, батьки, вже звикли до такої Ніни, і стараємось оминати ці “гострі кути”.
Та сьогодні вона буквально вивела мене з себе.
Я не знаю, з якого дива, але зайшла в мене розмова з нею за дитинство.
Я сама виросла у невеличкому селі на Львівщині.
До мене дуже любили приходити побавитися подружки. Як тільки підходив обід, вони починали “нити”, що хочуть їсти. А я не хотіла, щоб вони йшли, бо ми так цікаво гралися. Ось я і йшла до літньої кухні, краяла величезну кромку печеного домашнього хліба, мастила щедро варенням і пригощала дівчат.
Вони завжди так смакували цей десерт і прихвалювали.
Бабуся раз в тиждень завжди пекла цілий п’єц хліба. Бритванки були великі, а хліб наскільки запашний, хрумкий і смачний, що вся вулиця знала, що баба Ганя сьогодні пече.
Цей хліб ніколи не пліснявів. Навіть черствим він неабияк смакував.
А пекла баба й через те, що хліб в 90 був на “вагу золота”.
Перед тим, як мене відправити в магазин, мама акуратно розрізала купони, і клала їх в пакет. В черзі потрібно було простояти інколи і годинку, тому посилали мене, бо мама і бабуся мали багато хатньої і не тільки роботи.
Хліб в магазині продавала не хто скільки хоче, а кому скільки можна було.
Я вже не пам’ятаю як, але рахувалось число кількості проживаючих в будинку осіб. На нашу сім’ю виходило два з половинкою хліба.
Я до сьогодні пам’ятаю, як продавчиня розрізала ту хлібину навпіл і клала в авоську.
І річ в тім, що тітка Ніна каже, що я все це придумала собі, бо ніколи в Україні не було дефіциту хліба, ну, окрім голодомору, він був раніше.
– Мені 65 і я такого часу не пригадую. Брехня це. Не було нічого подібного.
В мене не було сил доказувати їй щось.
Але тепер я сама здивувалася. Невже кожен регіон України у ці важкі 90-ті жив по- різному?
В когось був дефіцит на хліб, а в когось на яйця…
Хтось пам’ятає схожу ситуацію з “половинкою хліба”?
Поділіться своїми цікавими історіями в коментарях!
Дуже мені цікаво, де ще таке було, як в нас на Заході України.
Автор – Наталя У
Текс підготовлено на основі реальної історії. Фото лише для ілюстрації. Імена змінено.
У вас є подібний досвід? Довірте нам свою історію!
Передрук заборонено!
Недавні записи
- Свого сина Галина Петрівна не виховувала. Принесла “в подолі” і віддала своїй мамі. Мій чоловік виріс такою чудовою людиною завдяки бабусі. Дай Бог їй здоров’я. І коли в нас народилася дитинка, свекруха, яка вела не дуже гарне життя, почала мене вчити, як виховувати Миколку. Бо бачте, він мені колись на голову вилізе. – Надто сильно ти про нього піклуєшся. Самостійним він ніколи не стане!
- До сина на ювілей з пустими руками я не йшла. В невістки маленька дитина, і вона відразу ж попередила, що всю гостину вона буде замовляти. Ну, думаю, скільки там тих суш в коробочці. Я стала ні світ ні зоря, котлет насмажила, олів’є приготувала, огірки і помідори вквасилися. – Ви сідайте на диван! З хвилини на хвилину має доставка під’їхати. – Та чого чекати! В мене все є. – Я давай витягати продукцію з сумки. Я ж і подумати не могла, що невістка так на це відреагує. Відтепер буду на гостину до них йти, як пані: телефон в сумочку і все!
- Свекруха моя знову умудрилася вчудити! Ну скільки пояснювали, просили людину – все одно своє гне. Ось і зараз. Але вона весь час забуває про це прохання, ну або навіть абсолютно свідомо ігнорить його. Притягла дитині розумний телефон, який, само собою, у малого вже є
- Оскільки у нього за містом невелике господарство, є живність – коза. кури-качки – та город, його дні з коханою жінкою мають бути дуже насиченими. Підйом із самого ранку. Потім робота. Догляд за тваринами та майбутнім урожаєм. Неспішно, без фанатизму. Але щоб аж до обіду. Потім невелика перерва й знову працювати – все, як у наших предків. Вони роботи не боялися і жили сто років. Моя квартира в центрі Луцька йому як п’яте колесо
- Учора моя невістка Олена мала 36 років. Та я поїхала у місто до дітей на два дні раніше – щоб усе їй допомогти, разом приготувати всілякої домашньої смакоти – голубців, завиванців, холодцю, перців нафарширувати, торт спекти, млинців з сиром солодких . Привезла з села всього свого – курку, качку свої, свининки на холодець купила в сусідів, яєць – теж своїх, мочка і сиру, тільки зробила. Ну й овочів-фруктіва, само собою. Ледве доперла все маршруткою! А сьогодні вже поїхала зранку додому, наплакалася всю дорогу і заспокоїтися не можу – ну так прикро! Ну хіба так можна??? Все запхала в холодильник і не глянула. А відмітили – просто сором