fbpx
життєві історії
Коли я зустріла Максима, у мене були дорослі діти та невдалий шлюб. Я хотіла втекти від усіх цих турбот, тому що Максим дав мені те, чого не міг дати мій чоловік. Але я залишилася вдома, я не могла переступити через себе. В мене ж діти. А недавно дочка прийшла до мене і заговорила про своє розлучення. Я розповіла їй власну історію, а Тетяна вичитала мене, як малу дитину. Тепер про все дуже шкодую

Коли я зустріла Максима, у мене були дорослі діти та невдалий шлюб. Я хотіла втекти від усіх цих турбот, тому що Максим дав мені те, чого не міг дати мій чоловік. Але я залишилася вдома, я не могла переступити через себе. В мене ж діти. Дочка лаяла мене за це, як дитину.

Діти виросли, і я відчула себе роботом. Сніданок, перекус, обід і вечеря чергувалися з миттям посуду, прасуванням і миттям вікон. Згодом додалась і робота, потім увечері ми робили уроки, поки чоловік лежав на дивані.

Він часто так втомлювався від роботи на фабриці, що ми навіть не розмовляли в будні. Коли він хотів з кимось поговорити, він йшов з друзями на риболовлю.

Вихідні проводила з дітьми і мамою на її дачі, іноді приїжджав чоловік і як тільки робив якусь роботу в саду чи на городі, лягав на диван. Минули роки, я навіть не знаю як. Дітям я більше не була потрібна, і в мене були лише побутові питання та вихідні у мами. Я була страшенно виснажена, особливо морально.

Я познайомилася з Максимом, який жив у Канаді двадцять років. Він з першого знайомства видався мені якимось особливим. Він був старший за мене, але повний енергії. Максим двічі розлучений, і з ним я почувалася принцесою. Поруч з ним у мене підкошувалися коліна. Він міг поводитися так галантно, як мій чоловік ніколи в житті не поводився.

Максим запрошував мене на обіди, в театр і просто погуляти в парку. Я сумувала за цим протягом усього шлюбу, і, можливо, я б ніколи цього не відчула без Максима. Я просто дивилася б романтичні фільми з недовірою і гадала, хто вигадує цю нісенітницю.

Потім він зізнався мені в любові і сказав, що я повинна залишити сім’ю. Власне цим він мене і налякав. Мама і бабуся жили з чоловіками до останнього, хоча всяке в житті траплялося – сім’я не повинна розпадатися.

Нічого поганого зі мною вдома не сталося – я просто не була щасливою. Але я сприйняла це як долю. Те, що я зробила з Максимом, мені теж приснилося.

Максим намагався пояснити мені, що у мене все життя попереду. Діти вже дорослі і скоро навіть “зітхати” за мною не будуть.

– Ти ж сама кажеш, що ти просто кухарка і прибиральниця вдома. Ви навіть не смієтеся разом, нічого не робите разом. Що ти їм показуєш? Що життя призначене для того, щоб його прожити? – пробурмотів він мені.

Читайте також: В 55 років я вирішив зупинитися з заробітками і нарешті зажити з дружиною в квартирі з тими дорогими ремонтами і меблями. Діти вже мали своє життя. З весіллям я їм також допоміг. Оксана мене ще деякий час вмовляла. – Здоров’я ще є. Ти б нам на гідну старість ще заробив. – Та я не здавався. Пів року я прожив в цій квартирі. Виявляється, по документах вона вся на Оксану, як і автівка. Прийшлось мені з’їхати в село до мами

Я зрозуміла, що він мав на увазі. Але принципи міцно вкоренилися в мені. Через деякий час Максим замовк, а потім віддалився назавжди. Від нього в мене залишилися лише спогади. Одного разу я все розповіла своїй дорослій доньці, яка думала про власне розлучення.

– Мамо, але я не збираюся переступати через себе, заради якоїсь неіснуючої ідеї. Тобі тоді треба було піти, я бачила, що тобі вдома погано. Я терпіти не могла ту “духоту” і з нетерпінням чекала, що відразу ж у вісімнадцять років поїду від вас, – зізналася вона, і її слова вже давно не дають мені спокою…

Фото ілюстративне спеціально для ibilingua

You cannot copy content of this page