Так, в колядках співають про бога зимового сонця Коляду. З приходом християнства Коляду витіснив мотив народження Ісуса Христа. Свято тепер називають святим – Святвечір або Багат вечір. Джерело
Також в дім приносять кутю, хоча традиційно це блюдо приносять хрещеники своїм хрещеним батькам. А от колядувати можна всім: чоловікам, жінкам, дорослим, дітям.
У щедрівках співають про “щедрий вечір”. Ще згадуються Меланку або Маланку та святий Василь, свято якого на наступний день. Ці пісні, за народним повір’ями, закликають до будинку і для його господарів щедрість Небес: урожай, достаток, благополуччя.
Щедрувати може тільки молодь. Згідно приймете, не пустити щедрувальників в будинок – до бідності і неприємностей на цілі рік.
А в посевалках закликають сіяти й посівати і вшановують святого Василія. Посівають завжди чоловіки – вважається, що хлопці приносять щастя і удачу.
Читайте також: Розмір аліментів в Україні зріс: скільки доведеться платити в 2020 році
Ходять посівальники з самого ранку. Зерно, яким посіяли в будинку, не прибирають мінімум до заходу сонця.
І виходить, що:
- колядують в 2020 році – з вечора 6 січня і цілий свято 7 січня;
- щедрують у 2020 році – ввечері 13 січня;
- посівають в 2020 році – з ранку і вдень 14 січня.
Якими крупами не можна посівати
Так, найчастіше посівають имменно пшеницею, ячменем і житом. І чим різноманітніше зерно, тим краще. Також можна додати рис, гречку і перловку.
Однак, є забобон, що не можна посівати горохом, просом та пшоном – це до сліз в будинку.
Також не можна голими руками посівати – тільки в теплих рукавицях. А за посівалки не платять грошима – інакше сам весь рік без грошей посидиш, а лише солодощами.
Частування завжди прибирають в окремий мішок.