fbpx
Суспільство
Кому молимося 1 липня та що сьогодні не можна робити і кого привітати з іменинами

Церковний календар на 1 липня – кому моляться віряни

У п’ятницю, 1 липня 2022 року, церква вшановує пам’ять мучеників Леонтія, Іпатія і Феодула. Що нам відомо про цей день?

Ці святі жили в I столітті від Різдва Христового. Були військовими в римському війську. Святого Леонтія, за його доблесну службу, навіть призначили на керівну посаду – він очолював імператорське військо у місті Тріполі. Життя його було сповнене благочестивості й доброчесності. Люди, що оточували його, любили Леонтія за доброту.

Якось у Тріполі імператор Веспасіан, який був відомий своєю жорстокістю у ставленні до християн, віддав розпорядження сенатору Адріану переслідувати християн і навіть позбавляти їх життя. Адріан відправив до міста Тріполі своє військо на чолі з майбутнім мучеником Іпатієм, щоб схопити Леонтія. Іпатій сильно захворів у дорозі і його стан все погіршувався. Уві сні під час тяжких мук побачив він ангела, який наказав Іпатію звернутися до Бога з молитвою. До того ж зробити це потрібно було всім загоном.

Прокинувшись, Іпатій і його загін тричі помолилися. Відразу страшна недуга відійшла від нього і він увірував у Христа. В загоні служив молодий воїн Феодул, якого дуже здивувало це чудо. Душа його спалахнула любов’ю до Господа. І тому він разом з Іпатієм таємно пішов на пошуки Леонтія.

Щойно вони дійшли до Тріполі, їх зустрів мешканець цього міста і запросив до себе переночувати. Пізніше з’ясувалося, що це сам Леонтій. Іпатій та Феодул почали вмовляти його розповісти про Бога. А опісля захотіли отримати святе хрещення.

Загін воїнів прийшов до Тріполі разом із сенатором Адріаном. Він дізнався, що Феодул з Іпатієм прийняли християнську віру і наказав їм із Леонтієм публічно відмовитися від Бога. Але вони не захотіли цього зробити. Через це вони попрощалися з життям.

Народні прикмети на 1 липня

Цього дня багато опадів – зима буде сніжною.

На вулиці від самого ранку гаряче – день буде ясним.

Якщо вранці немає роси – день буде дощовим.

Що не можна робити 1 липня

Не дозволяється лінуватися.

Не варто витрачати багато грошей.

Не можна конфліктувати, скаржитися і лаятися.

Всім гарного мирного дня!

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.

Фото ілюстративне, Ibilingua.com.