fbpx
Суспільство
Косметика, яка вбuвaє: в Україні заборонять популярні засоби та їх випробування

В Україні запрацює новий регламент на косметичну продукцію.

Перелік заборонених інгредієнтів буде збільшено втричі, виробники зможуть використовувати тільки безпечні барвники, консерванти, УФ-фільтри.

Це стосується як вітчизняних та і імпортних виробників. Крім того, в Україні суворо контролюватимуть якість косметики та заборонять випробувати її на тваринах. Джерело

Це є одним з аспектів Угоди про асоціацію з Європейським Союзом, в рамках якої Україні взяла на себе певні зобов’язання.

Новий технічний регламент на косметичну продукцію розроблений на основі Регламенту ЄС №1223/2009.

Документ повинен усунути юридичні розбіжності, а також адміністративні і технічні бар’єри в торгівлі між Україною і країнами ЄС.

Читайте також: Гороскоп на тиждень: Тельцям пора готуватися до переїзду, а Овнам – радіти сімейному благополуччю

Новий закон має на меті убезпечити українців від можливих наслідків в результаті використання різних косметичних засобів.

Якщо сьогодні перелік заборонених до використання в косметичній продукції інгредієнтів складає 400 найменувань, технічний регламент встановлює 1328, а також передбачає використання тільки дозволених барвників, консервантів, УФ-фільтрів.

Українські виробники косметичної продукції в середньостроковій перспективі зможуть експортувати свою продукцію в країни Європейського Союзу.

A іноземні виробники — розміщувати свої виробництва на території України, що сприятиме, зокрема, зменшення вартості їх продукції.

Один з важливих аспектів нового регламенту заборонити випробування косметики на тваринах.

Тому сьогодні виробники повинні перейти на новий рівень виготовлення засобів з використанням новітнього обладнання. Такі правила вже кілька років діють у європейських країнах.

У нашій країні на сьогодні відсутні затверджені методології альтернативних випробувань безпеки косметики.

Тому Україна найближчим часом повинна перейти на новий рівень виготовлення та тестування косметичної продукції без випробувань на тваринах, оскільки це є знyщанням та жopcтоким поводженням з тваринами.

Скільки триватиме в Україні перехідний період, наразі в Міністерстві охорони здоров’я не уточнюють.

Однак найближчим часом вітчизняні компанії повинні будуть впроваджувати новітніметоди токсикологічних досліджень.