fbpx

Кирилу на той момент було півтора роки. Але й окреме життя не виправило шлюб: до докорів додалося те, що Марія не заробляє, а Артем один утримує сім’ю, отже і житиме він так, як вважає за потрібне. Без звітів перед дружиною про те, де і з ким він був, о котрій час прийшов, куди подів гроші

Крутись з дитиною тепер сама як хочеш, думай сама як жити далі і де взяти грошей.

– Та живу, – каже Марія, – півтори ставки, підробіток, яке поїхати на природу! Колись. Я у вихідні прибираю в одному будинку, треба якось крутитися.

Марію минулими вихідними подруги запросили відпочити на природі разом із 7-річним сином. Компанія ще зі школи товаришує, у всіх діти, чоловіка немає тільки Марія.

І маленькому Кирилу було б цікаво і рибку половити, і біля багаття посидіти, і з дітьми поспілкуватися. Але мамі треба працювати та заробляти. Інакше ніяк.

– Я до Івано-Франківська переїхала 10 років тому, – розповідає 32-річна Марія, після навчання в інституті залишилася, роботу знайшла.

Через рік, протягом якого вона квартиру винаймала, Марію покликав заміж Артем. Як їй тоді здавалося, на них попереду чекає безхмарне щастя. І відносний достаток.

– У нього квартира була, – розповідає молода жінка, – двояка. Але він у ній не жив, її здавали.

– Надумав одружитися, – сказала мама Артема Тетяна Олегівна, – значить треба дзвонити квартирантам, щоби з’їжджали. Жаль, я ж хотіла йому на машину набрати грошенят. А може, поки зі мною поживете?

І Марія погодилася, тим більше, що Тетяна Олегівна була у спілкуванні проста, до неї самої належала добре, сина взагалі обожнювала.

– Та і що робити було? — каже вона, — Артем про машину мріяв, у мами двоє, велика. Ну, не знімати ж нам квартиру? Тим більше, що я не могла там нічого вирішувати.

Було за час їхнього спільного проживання з чоловіком та його мамою всяке, але саме з Тетяною Олегівною вони ладнали. А з чоловіком почалися складнощі одразу після того, як Маша сіла у декреті.

– По дрібниці закиди, причіпки, – згадує вона, мовляв, як корова, вдома сидиш, поправилися, манікюру немає, не приваблюєш. А який манікюр на 9-му місяці?

Народження сина трохи ситуацію згладило, але ненадовго. Зрештою, від вічних причіпок Артема до дружини, втомилася і сама Тетяна Олегівна. Тим більше що машину синові вона вже купила.

– Поживіть окремо, – сказала вона синові та невістці, – може налагодитися у вас. Так, мій син важка людина. Розбавувала я його. Але ти жінка, підлаштовуйся, згладжуй, терпи.

Кирилу на той момент було півтора роки. Але й окреме життя не виправило шлюб: до докорів додалося те, що Марія не заробляє, а Артем один утримує сім’ю, отже і житиме він так, як вважає за потрібне. Без звітів перед дружиною про те, де і з ким він був, о котрій час прийшов, куди подів гроші.

– Терпи, – говорила свекруха, – у тебе син, терпи.

– Хто ти тут така, щоб питати мене, – говорив чоловік, повернувшись під ранок.

– І терпіння моє зникло, як тільки мені дали місце в садочку для сина, — каже Марія, — ну токсичні ж стосунки, чого терпіти? Вийшла на роботу, зняла однокімнатну квартиру та пішла.

Як йшла, що творив Артем — це окрема історія. Марія вважає, що з боку чоловіка це вже навіть не кохання було, а лише вражене самолюбство: як так, його, такого успішного, при машині та квартирі, посміла залишити якась там Марійка?

– Ні копійки, не отримаєш, – заявив Артем, – твоє рішення – крутись, як хочеш. З мінімалки і отримуватимеш аліменти. Дізнаєшся тоді, як виявляти гордість. Останню кірку без солі доїдати станеш та й кому ти будеш потрібна.

Те, що останню кірку без солі доїдатиме і власна дитина — Артема не хвилювало. Сказав – зробив. Обзавівся купою довідок, медичних та інших, переписав майно на маму та нову дружину та все.

Читайте також: У квартиру я не потрапила – у дверях стояв зовсім інший замок. Я зателефонувала мамі та запитала, чому мене ніхто не попередив: ,,Тепер у тебе є чоловік. Твій дім там, де він. А нам неприємно повертатися додому і бачити, що хтось був за нашої відсутності”

– Навіть Тетяна Олегівна, – каже Марія, – яка іноді мене і шкодувала, після того, як я пішла, стала на бік сина.

– Він правий, – сказала жінка Марії, – ти винна, ти пішла, ніхто не виганяв. Твоє рішення ростити сина без батька, ти й рости. А я потім, може, спадок онукові залишу.

Не залишить. Артем має нову дружину і вже двох нових дітей. Про Кирила він не згадує. А Марія взяла іпотеку, працює, виховує дитину. Важко ніколи відпочивати, але ні про що жінка не шкодує.

Яким чином Артему дивитися в очі своєї дитини? Не знаю, чи він не дивиться. Він спеціально, так робить його мамі, жінці, яка посміла вирватися від нього.

Фото ілюстративне з вільних джерел.

You cannot copy content of this page