fbpx
життєві історії
Леся забігла пізно ввечері до баби Гані, щоб позичити пару тисяч до зарплати. Пригледілось їй якесь пальто, ще й по знижці – треба брати. Баба Ганя була доброю і щирою людиною, Лесі вона довіряла. Вже не один раз виручала жінку. Як скаже, що до кінця місяці віддасть, так і буде. Та цього разу сталося непоправне, за декілька днів Лесі не стало

Леся забігла пізно ввечері до баби Гані, щоб позичити пару тисяч до зарплати. Пригледілось їй якесь пальто, ще й по знижці – треба брати. Баба Ганя була доброю і щирою людиною, Лесі вона довіряла. Вже не один раз виручала жінку. Як скаже, що до кінця місяці віддасть, так і буде. Та цього разу сталося непоправне, за декілька днів Лесі не стало.

***

Хочете вірте – хочете – ні, але історію мені цю розповіли люди, не вірити яким немає потреби.

У селі, багато років тому, до баби Гані прийшла сусідка – зайняти грошей. Леся була жінкою порядною, займала тільки у виняткових випадках і віддавала завжди в той термін, про який домовлялася. Тому баба Ганя завжди спокійно їй позичала гроші.

Ось і цього разу – не вистачало на вигідну покупку своїх грошей, тому довелося звернутися до баби Гані. Віддати Леся пообіцяла їх рівно через 10 днів, 13 грудня, якраз зарплата повинна бути.

А через три дні Леся покинула цей світ назавжди. Слабке серце не дало їй дожити рік до сорока років. Баба Ганя допомагала на похоронах, як могла, і про борг навіть не згадувала.

Кілька днів по тому, увечері сиділа вона за столом і пила вечірній чай. Раптом у двері постукали. Баба Ганя, як і багато сільських бабусь в її віці, була недовірлива і ввечері завжди замикала двері на гачок.

Підійшла вона до дверей і запитала, хто стукає. Ніхто не відповів. Вона знову перепитала, хто стукає. І тут з-за дверей пролунав глухий голос, в якому баба Ганя з переляком впізнала голос недавно похованої сусідки Лесі.

“Бабо Ганю, відкрийте, я вам борг принесла!”.

Баба Ганя відповіла, хоча і боялася сильно, що борг вона прощає і сусідка їй нічого не винна.

Стук припинився і настала тиша. Баба Ганя ще прислухалася і повернулася за стіл. Допила чай і довго не могла заснути, сиділа перед телевізором. Так і лягла спати, його не вимикаючи.

А на ранок вийшла за двері і побачила на снігу сліди від жіночих чобіт на снігу біля хати. Причому сліди були тільки біля ганку – сніг на доріжці був незайманий. Тут бабу Ганю як струмом вдарило – але ж вчора 13 грудня було – як обіцяла сусідка борг принести – так і прийшла…

Фото ілюстративне, з вільних джерел

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!

You cannot copy content of this page