Цього року відпочинок українцям може лише снитися. Але, якщо раптом ви плануєте трохи переключитися від військової хроніки і маєте можливість організувати собі поїздку всередині країни, пропонуємо розглянути кілька варіантів у Карпатах.
Нажаль, жодна область в Україні сьогодні не обходиться без сигналів повітряної тривоги. Але, як сказала перша леді Олена Зеленська, до неї ми вже звикли, хоч і здригаємося постійно від цього звуку.
У маленьких містах та селах її часто не чути. Якщо вирішите поїхати до Карпат, беріть до уваги той факт, що там зараз мешкає багато переселенців з інших регіонів України, де йдуть військові дії.
Ми поспілкувалися з однією з таких переселенок, і вона розповіла нам, що їм вдалося орендувати невелику кімнату на чотирьох осіб поряд із Верховиною, що на Івано-Франківщині, за дві тисячі гривень на місяць. Прожили вони там три місяці і були дуже раді. Не відпочинок, звичайно, а вимушений захід, але природа там приголомшлива.
- Ясіня
Якщо ви плануєте поїздку до Карпат на поїзді і хочете здійснити сходження на гору з наметом, то поїздка почнеться у вас в Івано-Франківську. Далі ви можете сісти на рейсовий автобус або взяти таксі та поїхати далі в гори.
Як пункт призначення можете обрати, наприклад, селище Ясіня Рахівського району на Закарпатті. У селищі є багато турбаз та приватних пансіонів, вибір великий, можна знайти умови з будь-яким рівнем комфорту – від кімнати у справжній сільській хаті до окремого котеджу з власною лазнею та виходом до річки.
- Жденієво
Якщо ви любите спокійний і відокремлений відпочинок, вам не до душі шум і метушня, сміливо вирушайте до Жденієво. Розташоване селище у Воловецькому районі Закарпатської області. Там є кілька готелів, а також місцеві жителі здають в оренду свої дерев’яні будинки.
На території готелю-бару “eXtreme” розташований гірськолижний бугельний підйомник в урочищі Тирсовата. Влітку на гору можна піднятися пішки, щоб помилуватися краєвидом, що відкривається.
- Пилипець
Неподалік Жденієво є кілька цікавих локацій, які за наявності автомобіля можна відвідати. За сорок кілометрів від селища є ще один гірськолижний курорт, який розташований в селі Пилипець. Взимку тут катаються на горі Гемба (1497 метрів над рівнем моря).
Влітку на гору також можна піднятися на крісельному підйомнику (так було до війни). Він піднімає туристів у гору (1650 метрів за 15 хвилин, вартість одного такого підйому та спуску минулого року коштувала 80 грн.).
Житло в Пилипці є на будь-який смак та гаманець. Біля самого гірськолижного курорту за дві хвилини пішки від другої крісельної канатної дороги розташований чотиризірковий готель “Гранд Готель Пилипець”. Також багато будинків здають місцеві мешканці. Але знову таки враховуйте наплив переселенців.
- Татарів
Село Татарів в Івано-Франківській області, розташоване за 14 кілометрів від Буковеля. Тут і гори, і ліси, і річка. Влітку сюди приїжджають збирати ягоди та гриби. Розташоване селище на висоті 750 метрів над рівнем моря і вважається кліматичним курортом. Влітку тут м’яко і комфортно, є прохолода і немає виснажливої спеки.
Люди приїжджають сюди для лікування хвороб дихальних шляхів, але можна і просто відпочити. Тут є пансіонати, готелі та навіть готель-музей “Коруна”. В Instagram пишуть, що під час війни готель допомагає із житлом переселенцям, але все може змінюватись.
- Буковель
Буковель – одне з найулюбленіших місць для знаменитостей та один із найпопулярніших курортів України. Клімат тут теж дуже м’який та комфортний для літнього відпочинку. Тут розвинена інфраструктура, є багато ресторанів та відпочинкових комплексів. Сподобається в Буковелі тим, хто любить активний відпочинок: екскурсії, піші прогулянки, мінеральні джерела в селі Кваси, або сходження на найвищу гору – Говерлу.
В Карпатах унікальна природа, куди не поїдеш, скрізь добре, красиво та дуже пейзажно. Хочеться вірити, що після закінчення війни туризм в Україні лише розвиватиметься.
Фото ілюстративне, з вільних джерел.
Недавні записи
- На днях вирішила завести синів до бабусі з дідом в село. Але там на мене чекав неприємний сюрприз. Виявляється, брат намовив маму з татом, щоб вони всю хату переписали на нього, бо я вже, ніби, своє отримала. Але ж я то отримала не від батьків. Мама пояснює все тим, що Михайло з дружиною будуть їх з татом доглядати до останнього. Але мені хата не потрібна, щоб жити. Мені б дітей мати куди завести, від задушливого міста
- Коли молодша дочка Лариси кинула “квіточку” з полунички мені прямо на дизайнерські штори, я ледь не луснула від злості, і відразу ж зробила зауваження і мамі і дитині. Як-не-як, а Софійці вже два роки минуло, елементарне вона повинна знати. Сестра чоловіка на мене сильно образилася, і коли взувалася сказала, що з таким ставленням до її дітей, нам Боженька ніколи своїх не дасть
- Відразу ж після весілля невістка взялася керувати. Надумала воду в хату провести, потім ванну кімнату облаштувати. Я їх переконувала до останнього, що в селі цього не потрібно. Не слухали. Син наче очманілий слухав дружину. Потім в рух пішли євроремонти. Я і тут я влізла. Закінчилося все тим, що я одна в хаті залишилася. Ви знаєте, мені так соромно за свій вчинок перед сином і невісткою. Я б хотіла все повернути, але вже пізно
- Свекор сидів в дальній кімнаті з газетою в руках. Я ж прийшла і сказала, що сідаємо за стіл. Він так на мене дивно подивився, і нічого не відповів. Потім свекруха його гукнула – тишина! І вже після цього вона попрямувала в кімнату, щоб особисто йому сказати, що “його величність” можуть йти до столу. Коли ми були наодинці з Андрієм, я його спитала, чому тато так дивно сьогодні поводиться, а він відповів, що це не сьогодні, а все життя так
- На Трійцю був день народження в онука. Ми з чоловіком прийшли гонорово, з конвертом, а ось свати подарували аж коробку цукерок. – Дай Бог, щоб наступного року було легше, і ми купимо подарунок за два роки. – І це в них такі балачки повторюються з року в рік. Але через тиждень я дізнаюся, що вони зі сватом купили собі нову плазму. І ці “бідні взяли її не в кредит, а повністю розрахувалися. Ось так себе треба любити. Мені б соромно було на їм місці