fbpx
життєві історії
Маленька Марічка бігала по великому залі, де по центрі стояли: мама у весільній пишній сукні, і батько в новенькому костюмі. – Матусю, а чому так склалося, що весілля у вас з татком тільки тепер? У всіх моїх подруг батьки спершу зустрічалися, потім женилися, а вже потім Бог діток їм давав. – В залі повисла нескінченна пауза. Зоряна з-під лоба глянула на чоловіка, який відвів свій погляд

Маленька Марічка бігала по великому залі, де по центрі стояли: мама у весільній пишній сукні, і батько в новенькому костюмі. – Матусю, а чому так склалося, що весілля у вас з татком тільки тепер? У всіх моїх подруг батьки спершу зустрічалися, потім женилися, а вже потім Бог діток їм давав. – В залі повисла нескінченна пауза. Зоряна з-під лоба глянула на чоловіка, який відвів свій погляд.

***

Не минуло й п’ятнадцяти років, як мої старі друзі, Ярослав і Зоряна, вирішили, нарешті, одружитися.

Обом по сорок, разом вже мільйон років. Так що там мільйон, їхня донечка Марічка, у вересні в школу піде. Звичайно, весілля затіяли тільки для своїх. Але, в будь-якому випадку, наречена в дорогій білій сукні, була неймовірна, та й наречений в смугастому костюмі намагався не відставати.

Особливо батьки раділи, вони вже й не сподівалися.

Ми всі утрамбувалися в маленьку кімнатку і жваво галасували, чекаючи, коли тітонька з настирливим голосом і червоною папкою, урочисто закличе молодих. Повисла деяка пауза і маленька Марічка, з дорослою зачіскою, голосно запитала:

– Мамо, а чому ви з татом одружуєтеся тільки сьогодні? У всіх моїх подружок в садку, батьки спочатку знайомилися, потім закохувалися, потім одружилися, а вже тільки потім народжували дітей. А ви чому відразу не одружилися? Ви що, досі не любили один одного?

Пауза моментально перемогла всю кімнату і стала загрозливо-нескінченною. Наречена з трудом встояла на підборах і невиразно відповіла:

– Марічко, ну ти що? Звичайно ж любили.

– Ну, так чому ж ви не одружилися раніше, ще до мого народження?

– А-а-а… тому що, е-е-е… О, а ти краще у татка запитай. Він все тобі розкаже.

– Таточку, розкажи.

Ярослав хижо глянув на Зоряну, намагаючись бути ласкавим, відповів:

– Марічко, мені зараз не до твоїх дурниць, помовч, давай краще потім. Потім поговоримо.

Марічка схрестила руки і не слабо надулася. Та й загальна пауза з небезпечними поглядами, ніяк не відпускала присутніх. Мені нічого не залишалося, як вставити свої “5 копійок”, щоб погасити назріваючий сімейний скандал:

– Марічко, якщо ти так вже хочеш, то я розповім тобі – чому твої батьки не одружилися багато років тому?

– Хочу, хочу, розкажи!

– Тільки це дуже велика таємниця, тому вони тобі і не хотіли говорити. Запитай, якщо дозволять, то я, так і бути, відкрию тобі цю таємницю.

Дівчинка підбігла до мами в весільній сукні, заголосила:

– Мамо, тату, дозвольте, хай дядько мені все розповість!

Ярослав і Зоряна боязко переглянулися, але знехотя кивнули. Я продовжив:

– Ну, тоді слухай: колись, дуже-дуже давно, коли твої тато і мама тільки познайомилися і полюбили один одного, вони звичайно ж збиралися одружитися, навіть всіх гостей вже покликали, але тут вони раптом подумали: “Але ж колись в майбутньому, у нас народиться дитина, хлопчик, а може навіть, якщо пощастить, то і дівчинка”.

Марічка заусміхалася і закивала, підтверджуючи, що вона як раз дівчинка і є.

– Так ось, народиться ця дівчинка, підросте, стане зовсім великою, як ти, і одного разу спитає: “Мамо, тату, а яке у вас було весілля? Гарне? А яка сукня? Красива? А який торт? Великий?”. Що батьки змогли б тобі відповісти?

“Так весілля було веселе, але це було так давно, що ми толком вже і не пам’ятаємо, та й фотки, на жаль кудись загубилися…”.

І ось тоді, твої мама і тато добряче задумалися, зібрали всіх гостей і сказали: “Вибачте, гості дорогі, але з весіллям доведеться потерпіти ще десять років, і все це заради нашої майбутньої дитини. Нічого не поробиш. А ось коли – ця сама дитина з’явиться на світ, то і приходьте, повеселимося…”.

Ми всі тоді, звичайно трошки засмутилися, але робити було нічого, так голодні і розійшлися по домівках, чекати ще цілих десять років. І ось, Марічко, як раз сьогодні, з того часу минуло рівно десять років, ти з’явилася на світ, виросла і тепер сама зможеш стати справжньою гостею на весіллі батьків, щоб побачити все на власні очі. Ну, хіба це не диво?

Марічка повисла на шиях нареченого і нареченої і заторохтіла:

– Мамо, тату, ви у мене най-най кращі, самі терплячі і найрозумніші батьки на Землі! Я вас дуже-пре-дуже люблю.

Батько Марічки непомітно, але з почуттям потиснув мені руку і навіть запросив на риболовлю…

Фото ілюстративне, з вільних джерел

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!

You cannot copy content of this page