Мені було всього чотирнадцять років, коли в мене нікого не лишилося. Саме в цей час моя мама зібрала речі та з черговим залицяльником поїхали світ заочі. Вона гналася за новим гарним життям, у якому не було місця для нас, дітей. Я залишилася із сестрою 5 років та братом, якому ще й рочку не було.
Протягом першого тижня я якось справлялася. Пам’ятаю, як сама топила піч, готувала їжу. А потім усе скінчилося: і дрова, і харчі, і гроші. Довелося мені звернутися за допомогою до сусідів. І після цього дорослі вже здогадалися, що за нами ніхто не доглядає.
Сусіди того ж дня звернулися до відповідних органів. Усіх нас відправили до дитячих будинків. Мені було важко перебувати на відстані від брата з сестрою. Я дуже часто плакала через це. Обіцяла собі, що коли стану дорослою, то обов’язково їх розшукаю і заберу.
Коли я досягла повноліття, мені подарували квартиру. Вона була простою і маленькою, зате моєю, рідною. Я була щасливою. Тим більше, що з особистим життям у мене теж було все добре.
Ще перебуваючи у дитячому будинку, я познайомилася з Тарасом. Він потрапив у це місце, коли йому було 15. Його мати з татом їхали в автівці, і тато не впорався з керуванням. Бабуся після цього всього довго на тому світі не прожила.
У мене одразу з’явилася симпатія до простого, але водночас серйозного хлопця. А в нього склалося тепле ставлення до мене. Ми весь вільний час проводили разом. Коли мені виповнилося двадцять один, то Тарас попросив моєї руки. Я була не проти.
У мене була лише одна умова: я мріяла знайти своїх брата та сестру, і забрати їх до себе. І мені це вдалося, хоча було не швидко і не легко.
Одного дня таки настав той момент, коли ми всі четверо опинилася за одним і круглим столом: гарна, але забідована Катруся, веселий Максимко, та я з Тарасом.
На даний час я вже на пенсії. Мої сестра та брат живуть окремо, в своїх будинках та зі своїми сім’ями.
Я часто думаю про наше життя, і про маму. Як вона могла так вчинити зі своїми дітьми? Як склалося її життя?
Та на ці запитання я більше ніколи не отримаю відповідей… Головне, що ми всі знайшлися, і ми здорові…
Фото ілюстративне спеціально для ibilingua
Недавні записи
- Після дня народження я почала питати у внука, чи хватило йому всіх подарованих грошей на смартфон. А потім кажу: тато ж тобі п’ять тисяч дав. А він такий здивований каже: які п’ять тисяч? В конверті лише тисячу гривень лежало. До того ж конверт був підписаний, і ніякої помилки бути не може. Я в тих нервах викликала сина до себе. Не хотіла це по телефону виясняти
- Коли не стало дочки, я почала судитися зі своїм зятем. Я думала, що зроблю йому послугу, взявши на виховання свого єдиного онука. Дмитрик був дуже схожий на Лілю, і це давало мені сили продовжувати жити. Позов я програла. Зараз Дмитрику п’ятнадцять. Батько відвіз його далеко від мене. Мабуть, я на таке ставлення заслужила. Я б все віддала, лиш би повернути час назад
- Моя свекруха виховує свого онука від першого шлюбу Ореста. Я його друга дружина. Колишня невістка після розлучення переїхала жити в Канаду. Мій чоловік виплачує на сина аліменти, але свекрусі цього виявилося мало. – Богданчик і полуничку хоче і черешеньку. – Я ж не стрималася, і натякнула, щоб до рідної мами звернулася по допомогу. І тут відкрилася таємниця, про яку я і не здогадувалася
- Мені було куди повертатися з Італії, дочка за гроші, які я надсилала, зробила з занедбаної маленької хатинки красиву і сучасну. Там були нові меблі і техніка. Олена з чоловіком і дітьми жила окремо. За всі ці роки я зробила все, щоб вона мала свій куточок. І здавалося б, живи та радій, але той спосіб життя, який вела сеньйора Беатріс, за якою я доглядала до останнього, не дає мені спокою до сьогодні
- Чоловік вклав 300 тисяч гривень у квартиру, яку свекор купив на своє ім’я. Я жила сама в обласному центрі, коли зібралася виходити за Ореста заміж. Тому майбутня зовиця допомагала мені приміряти весільну сукню. Дізнавшись, скільки воно коштує, вона, звісно, передала це своїй мамі. І ось у день, коли ми дізналися про стать майбутньої дитини, свекор змусив її зателефонувати мені. Свекруха витягла мед і сказала: “Ось беріть, і 500 гривень віддавайте відразу”. Я мед не переношу, і я просто його не люблю