Одного разу, як ми були в гостях у тітки Софії, чоловік запитав її: “Порадьте, що маю робити, у нас діти, а я не вмію їх любити. Як мені навчитись?”
Я була в іншій кімнаті, це запитання мене сильно здивувало.
Дякую Богу за діточок – два синочки і донечка. Як ми тішились їхній появі на світ.
Скажу по правді, чоловік вставав уночі, коли діти плакали, носив на руках, колисав. Але так було лише до року, а потім діти підростали, якось менше уваги приділяв їм.
Часто їздив на заробітки (на три місяці – довше ні). Спілкувались по скайпу. Звикли до такого життя. Я теж ходила на роботу, та все тих грошей не вистачало і не вистачало: то в хаті ремонти, то машину купили і діти підростали – потреби їхні росли.
Не раз так було, коли приїде Ярослав із заробіток – вистачало його уваги на два – три дні, поспілкувався з дітьми, а потім все: сяде в телефоні тай грає у свої ігри чи телевізор дивиться. Кажу: “Славіку, сини підростають, навчив би чогось робити. “На що чула у відповідь: “Олю, не втручайся. Мене ніхто не вчив, сам всього навчився. Так і вони навчаться”.
Я згадувала ті моменти, як Ярослав говорив про своїх батьків: мама важко працювала – була санітаркою, тато – кочегаром у цеху. Частенько заглядав у чарку, байдужим був до жінки та дітей.
Не раз Славік шукав тата у шинку чи десь по ровах… Думала, що чоловік буде іншим. Якщо подумати – інший, заробляє, економить, але такий черствий стає з роками.
Дуже прикро мені було неодноразово, коли Ярослав їхав – хлопці, дійсно, щось майстрували, брали молоток в руки, цвяхи.
Коли просили, навіть з ними ходила на рибалку чи на футбольні заняття. Всюди мама. Тато на заробітках і досі, виїхав ще до вторгнення.
Ми стали з ним, як чужі. Розмови щоразу обмежуються двома питаннями: “Як діти? Що нового?”. Не знаю, що ж буде далі? Чи зможемо врятувати нашу сім’ю?
Автор – Наталя У
Передрук заборонено!
Фото ілюстративне спеціально для ibilingua
Недавні записи
- Свого сина Галина Петрівна не виховувала. Принесла “в подолі” і віддала своїй мамі. Мій чоловік виріс такою чудовою людиною завдяки бабусі. Дай Бог їй здоров’я. І коли в нас народилася дитинка, свекруха, яка вела не дуже гарне життя, почала мене вчити, як виховувати Миколку. Бо бачте, він мені колись на голову вилізе. – Надто сильно ти про нього піклуєшся. Самостійним він ніколи не стане!
- До сина на ювілей з пустими руками я не йшла. В невістки маленька дитина, і вона відразу ж попередила, що всю гостину вона буде замовляти. Ну, думаю, скільки там тих суш в коробочці. Я стала ні світ ні зоря, котлет насмажила, олів’є приготувала, огірки і помідори вквасилися. – Ви сідайте на диван! З хвилини на хвилину має доставка під’їхати. – Та чого чекати! В мене все є. – Я давай витягати продукцію з сумки. Я ж і подумати не могла, що невістка так на це відреагує. Відтепер буду на гостину до них йти, як пані: телефон в сумочку і все!
- Свекруха моя знову умудрилася вчудити! Ну скільки пояснювали, просили людину – все одно своє гне. Ось і зараз. Але вона весь час забуває про це прохання, ну або навіть абсолютно свідомо ігнорить його. Притягла дитині розумний телефон, який, само собою, у малого вже є
- Оскільки у нього за містом невелике господарство, є живність – коза. кури-качки – та город, його дні з коханою жінкою мають бути дуже насиченими. Підйом із самого ранку. Потім робота. Догляд за тваринами та майбутнім урожаєм. Неспішно, без фанатизму. Але щоб аж до обіду. Потім невелика перерва й знову працювати – все, як у наших предків. Вони роботи не боялися і жили сто років. Моя квартира в центрі Луцька йому як п’яте колесо
- Учора моя невістка Олена мала 36 років. Та я поїхала у місто до дітей на два дні раніше – щоб усе їй допомогти, разом приготувати всілякої домашньої смакоти – голубців, завиванців, холодцю, перців нафарширувати, торт спекти, млинців з сиром солодких . Привезла з села всього свого – курку, качку свої, свининки на холодець купила в сусідів, яєць – теж своїх, мочка і сиру, тільки зробила. Ну й овочів-фруктіва, само собою. Ледве доперла все маршруткою! А сьогодні вже поїхала зранку додому, наплакалася всю дорогу і заспокоїтися не можу – ну так прикро! Ну хіба так можна??? Все запхала в холодильник і не глянула. А відмітили – просто сором