fbpx
Суспільство
“Мені 60 років, маю 26 років стажу, коли я можу вийти на пенсію за віком?” Багатьох цікавить, які на сьогоднішній день діють нормативи, щоб стати пенсіонером і оформити виплати. В Пенсійному фонді України дали пояснення, коли українці можуть перестати працювати: менше стаж – пізніше на пенсію

В Пенсійному фонді України дали пояснення, коли українці можуть перестати працювати: менше стаж – пізніше на пенсію

Багатьох пенсіонерів цікавить, які на сьогоднішній день діють нормативи, щоб стати пенсіонером і оформити виплати?

Зокрема, з таким питанням у видання novosti-n звернувся читач з Дніпра.

“Мені 60 років, маю 26 років стажу, коли я можу вийти на пенсію за віком?”, – запитав він. Відповідь на це питання, яке цікавить  багатьох українців, дало Головне управління пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, пише джерело.

Повідомляється, що правові відносини в сфері загальнообов’язкового державного пенсійного страхування регулюються Законом України від 9 липня 2003 року № 1058-IV “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.

Зазначеним Законом передбачено, що право на пенсію отримують громадяни, які досягли пенсійного віку при наявності певного страхового стажу, від тривалості якого визначається вік виходу на пенсію.

Так, право на пенсію за віком мають чоловіки при досягненні віку 60 років, а з квітня 2020 року – жінки, яким виповнилося 59 років 6 місяців при наявності страхового стажу не менше 27 років.

У разі відсутності необхідного страхового стажу, пенсія може бути призначена з більш пізнього строку. При наявності в особи страхового стажу від 17 до 27 років пенсія може бути призначена після досягнення віку 63 роки, а при наявності стажу від 15 до 17 років – після досягнення 65 років.

Передрук без гіперпосилання на Ibilingua.com. заборонено.

Фото ілюстративне, з вільних джерел, pixabay.com

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook і залишайте свої коментарі!

You cannot copy content of this page