В Пенсійному фонді України дали пояснення, коли українці можуть перестати працювати: менше стаж – пізніше на пенсію
Багатьох пенсіонерів цікавить, які на сьогоднішній день діють нормативи, щоб стати пенсіонером і оформити виплати?
Зокрема, з таким питанням у видання novosti-n звернувся читач з Дніпра.
“Мені 60 років, маю 26 років стажу, коли я можу вийти на пенсію за віком?”, – запитав він. Відповідь на це питання, яке цікавить багатьох українців, дало Головне управління пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, пише джерело.
Повідомляється, що правові відносини в сфері загальнообов’язкового державного пенсійного страхування регулюються Законом України від 9 липня 2003 року № 1058-IV “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.
Зазначеним Законом передбачено, що право на пенсію отримують громадяни, які досягли пенсійного віку при наявності певного страхового стажу, від тривалості якого визначається вік виходу на пенсію.
Так, право на пенсію за віком мають чоловіки при досягненні віку 60 років, а з квітня 2020 року – жінки, яким виповнилося 59 років 6 місяців при наявності страхового стажу не менше 27 років.
У разі відсутності необхідного страхового стажу, пенсія може бути призначена з більш пізнього строку. При наявності в особи страхового стажу від 17 до 27 років пенсія може бути призначена після досягнення віку 63 роки, а при наявності стажу від 15 до 17 років – після досягнення 65 років.
Передрук без гіперпосилання на Ibilingua.com. заборонено.
Фото ілюстративне, з вільних джерел, pixabay.com
Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook і залишайте свої коментарі!
Недавні записи
- Коли всі гості розійшлися до мене на кухню зайшла свекруха і давай усіх наших друзів хвалити, а ось на мене “болото лити”. – Ти себе взагалі в сукні хоч іноді бачиш? Ти ж жінка! Та на Маринку любо глянути! – З того моменту зчинилась “буря”. Навіть не знаю, чим би все це закінчилось, якби не втрутився чоловік. Тепер Олена Василівна чекає від нас вибачень. – Ну-ну, побачимо ще, до кого ви звернетесь, коли потрібно буде з Вікусею посидіти!
- В неділю мама нас усіх запросила до себе на піцу. Ми сиділи, багато розмовляли, але згодом я помітила одну “цікавинку”. Річ у тім, що мама ставитися до моєї доньки так, як ставилася до мене в дитинстві. – Любі мої, ходіть сюди з книжечкою і по черзі покажете мені, як ви читаєте!, – сказала вона моїм племінникам. – Розумнички! Ви заслуговуєте на гарні подарунки від Миколайка, – сказала вона їм. А моєї Емілії для неї ніби й не існувало, хоча в тої чимало талантів!
- Коли чоловік вже був лежачий, наша дочка єдине чим допомогла, так це купила ортопедичний матрац. При першій же можливості Леся наголошувала на його ціні. Грошима на лікування скидалися всі, окрім рідних дітей, але я мовчала. І ось вже який час, як мого Гриші не стало. Матрац цей чищенню не піддавався, тому я його відправила на горище. І ось коли я Лесі пожалілася на спину, та мені сказала його зняти і лягати спати. Певне таких дітей, як в мене, ні в кого нема. Сльози так і линуть через обіду!
- Поки мама ходила з Дмитром Павловичем на каву, чи в театр і кожен платив сам за себе, я була спокійна. Але місяць тому моя майже сімдесятилітня мама вмовила “коханого” поїхати на екскурсію до Польщі. Той грошей не мав, і мама не придумала нічого кращого, ніж оплатити тур самостійно. Брат просто сміється, і каже дати мамі спокій, але я бачу, як той чоловік її просто використовує. Коли вона залишиться без копійки, хто її доглядатиме?
- Свого часу я забрала свого чоловіка з його першої родини – ну такий він був хороший, так з ним було солодко й добре! А потім виявилося, що Віталик абсолютно не годен заробляти і мені довелося їхати працювати в Італію. Я планувала побути за кордоном кілька років, але після недавнього дзвінка подруги, я помчала додому, покинувши все! І бачу цю ціпу у себе на кухні