fbpx

Мокрини 1 серпня: що не можна робити в цей день

Приблизно в цей час завершувалися всі літні роботи, і наші предки переходили до осінніх. 1 серпня позначає кінець літа і всього, що з ним пов’язано, як літній Новий рік.

Крім того, гедзі і комарі також поступово відходили з закінченням літа, але на 1 число ще встигали вкусити наостанок.

Згідно з народними повір’ями, на день святий Мокрини не можна полоти грядки. Інакше овочі просто вимокнуть через сильний дощ, а якщо злива сильна, то їх корінь може оголити водяний потік.

Однак, можна було розважатися в інший спосіб, не забуваючи про їжу, йти в ліс по гриби. А точніше тільки за підосичниками, і то, тільки в тому випадку, якщо в цей день осиковий пух вже злітав з дерев.

Читайте також: ГОРОСКОП НА 1 СЕРПНЯ: ВОДОЛІЇ, ЩО Б НЕ ТРАПИЛОСЯ — БУДЬТЕ СПОКІЙНІ

Вважалося, що якщо пішов дощ, і дівчина, у якої день народження в цей день, вийде на вулицю, то вона своєю появою тільки посилить дощ і він заллє всю землю. Тому іменинницям не дозволяли виходити на вулицю.

У той же час, якщо дощу не було, то його спеціально викликали обрядами. Іменинниця в цьому випадку теж не нудьгувала. Її називали Мокриною.

Потім вона одягалася в святкову сукню, а кожна господиня повинна була принести їй колосочок хліба зі свого поля. Зібравши колоски всіх бажаючих, Мокрині потрібно було піти до річки і передати хліб воді (вологи небесної). Після вона просила біля річки пролити дощ. Як це відбувалося?

Спочатку дівчина-Мокрина заходить в воду і занурюється, потім випрямляється і дивиться на відображення. «Зростає» чи в воді жито, «колоситься» чи пшениця? Якщо вода була схожою на жар-птицю, то це було до посухи і Мокрині потрібно було бити воду руками, щоб відігнати посуху.

Якщо сама вона не могла з цим впоратися, то підключалися і інші жінки. Чоловіків не допускали до обряду. Навіть якщо чоловік одним очком вирішив підглянути за обрядом, то це могло привести велику біду до села.

Джерело.

You cannot copy content of this page