fbpx

Моя дружина постійно жаліється, що втомилася прати руками, тому я й вирішив попросити у брата грошей на пральну машину, щоб дружина не стирала руками, але він замість грошей дістав ручку та листок. Дуже він дивний. Я і подумати не міг, що моє безневинне прохання поставить під сумнів наше подальше спілкування

Моя дружина постійно жаліється, що втомилася прати руками, тому я й вирішив попросити у брата грошей на пральну машину, щоб дружина не стирала руками, але він замість грошей дістав ручку та листок. Дуже здивував мене цей його жест.

Я завжди мав нормальні стосунки з братом. Я і подумати не міг, що моє безневинне прохання поставить під сумнів наше подальше спілкування. Однак це сталося, причому ситуація не найприємніша.

Нас у сім’ї двоє: я та мій старший брат Олексій. Не можу сказати, що ми завжди були дружні. У дитинстві я часто ревнував до нього батьків, хотів бути кращим, ніж він.

Але 5-річна різниця у віці робила свою справу. Поки Льоша досягав успіху у всьому, за що б він не брався, я пас задніх. Напевно, я просто заздрив брату, тому стосунки з ним у результаті склалися не найкращим чином.

Але ми виросли, і пріоритети в мене тепер інші. Я одружився і став батьком, мій життєвий фокус більше не з гонитвою за Олексієм, а з моєю родиною. Крім того, я продовжую допомагати батькам, які мешкають у селі.

А ось братик мій випурхнув із батьківського гнізда і рідко згадує про родичів. Він став успішним бізнесменом, багато подорожує та живе у своє задоволення. Я радий за Олексія, адже він завжди цього прагнув. Але іноді ловлю себе на думці, що ми ніколи не зможемо налагодити контакт, тому що ми надто різні.

Зустрічаємося ми рідко, у свята хіба що. Недавно Льоша приїжджав на ювілей нашої матері. Я давно його не бачив і був дуже радий нашій зустрічі. Крім того, мені була потрібна допомога брата.

Нещодавно ми з дружиною взяли в кредит квартиру, ледве зводимо кінці з кінцями. До всіх проблем додалася зламана пралка, через яку моя дружина вже місяць стирає речі руками. Ось я і вирішив, що попрошу у брата грошей у борг, щоб полегшити дружині життя.

Дружині Маринці нічого не сказав: знав, що вона буде проти. Але я не бачив у цьому нічого поганого, не чужі люди все-таки. Так я думав, поки мій брат у відповідь на моє прохання не дістав ручку з листочком. “На, пиши”, – рівним голосом сказав Олексій.

Я глянув на нього запитливо. Потім він продовжив: «Пиши розписку, як годиться». Мені не вірилося, що брат настільки не довіряє мені, що просить написати розписку, щоби позичити мені трохи грошей. І це при тому, що він дуже багата людина!

Ні, ви не подумайте, я в будь-якому разі віддав би йому всю суму до останньої копійки. Але я й уявити не міг, що все обернеться такою сценою. Цирк! Довелося писати цю розписку, щоб догодити Олексію.

Коли про все дізналася моя дружина, вона дуже засмутилася: “Я ж казала тобі, що не варто позичати у рідних. Ні до чого хорошого це не призводить!”

Так, Марина права. Надалі я так чинити не буду ніколи. Минув місяць, а брат уже дзвонить, питає, коли я поверну йому борг.

Виникає питання: якого взагалі я писав цю розписку, якщо він все одно дзвонить мені і вимагає повернути борг? Після цієї ситуації у мене відчуття, що наші стосунки з братом більше ніколи не налагодяться.

І наступного разу, якщо вже виникне потреба, я краще ще один кредит візьму або позичу у кума, ніж проситиму у Олексія. Не віриться просто, що таким може бути рідний брат. А може, як виявилося.

Передрук без посилання заборонено.

Фото ілюстративне, авторське.

You cannot copy content of this page