fbpx
життєві історії
Моя мама проміняла рідних онуків на мужика. Їй 62, і вона зібралася заміж, ну як тепер з нею спілкуватися? Мама стала допомагати мені: вона готувала їсти, прибирала, прала. Вона забирала дітей зі школи і водила на гуртки. Не розумію я людей, які одружуються після шістдесяти. Невже в такому віці можлива любов? Не чекала я від мами такого. Ну, де це бачено? Їм за 60, а вони на побачення ходять! 

Не розумію я людей, які одружуються після шістдесяти. Невже в такому віці можлива любов? Невже не можна просто спілкуватися? Навіщо пов’язувати себе узами шлюбу?

Моя мама прожила з татом разом тридцять два роки. Але у віці 64 років тата не стало. У 60 років моя мама залишилася вдовою. Ми, як могли, підтримували її і забрали до себе жити.

Ми з чоловіком живемо у великому будинку, ростимо двох дітей: дівчинку і хлопчика, Марячку і Василька.

Мама стала допомагати мені: вона готувала їсти, прибирала, прала. Вона забирала дітей зі школи і водила на гуртки. Моя дочка ходить на малювання і спів, а син на єдиноборства. Зізнатися, мама дуже полегшила мені життя. Ми з чоловіком могли працювати, не переживаючи за дітей.

Я думала, мама щаслива з нами. Мій чоловік добре ставиться до тещі, між ними немає ворожнечі або сварок. Все тихо і спокійно. Але одного разу мама сказала, що в місцевому клубі буде проводитися вечір для одиноких сердець і вона хоче сходити. Я не відразу зрозуміла, адже вона зовсім недавно зосталася без чоловіка і вже поспішає піти на побачення? У мене в голові це не вкладалося, але я промовчала.

Увечері мама повернулася в доброму гуморі. Вона сказала, що їй дуже сподобалося спілкуватися з іншими людьми. Таке відчуття, ніби ми з нею не розмовляємо. Але це було не останнє відвідування вечора для одиноких. Вона стала відвідувати його щовівторка. А значить, сина на єдиноборства водити було нікому. Мені довелося відпрошуватися з роботи на півгодини раніше, щоб встигнути його відвести.

Ці походи в клуб мені не подобалися відпочатку. Але мама продовжувала ходити туди. Там вона познайомилася з чоловіком. За її словами, він її споріднена душа. Що це означає – я не зрозумію. Мама почала часто спілкуватися з ним, вони ходили і просто гуляли по місту, в парк і навіть в кіно, в кафе. Ну, де це бачено? Їм за 60, а вони на побачення ходять! Ну, думала, поспілкуються і перестануть.

Але одного разу мама вирішила зі мною поговорити і запитала мене, як я відреагую, якщо вона вийде заміж.

Я здивувалася. Що значить заміж? Вона ж вдова? У неї є ми і внуки, навіщо їй це? Хіба в такому віці розписуються? Мама чомусь образилася на мене. Ані пари з вуст, вона пішла і на ніч не повернулася. І навіть не подзвонила. Ну і я не стала дзвонити.

Ми не розмовляли місяць. Я злилася, вона не хотіла робити перший крок. Покинула мене саму з двома дітьми, знає ж, що у мене така робота, що я не встигаю робити домашні справи. За гуртки сина і дочки я взагалі мовчу.

Тиждень тому вона зателефонувала і сказала, що вийшла заміж.

І що вона чекала від мене? Поздоровлень, привітань і побажань? Вона зрадила пам’ять батька, на старості років вирішила молодухою побути? Проміняла своїх онуків і мене на якогось мужика. Як після цього з нею спілкуватися?

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.

Фото ілюстративне, з вільних джерел, pexels

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!

You cannot copy content of this page