З чоловіком ми вже кілька років, як на пенсії, обзавелись господарством, насадили городини, щоб не сидіти без роботи, тай так і живемо. Виховали ми двоє дітей, в свій час допомогли їм придбати житло, щоб вони жили в місті і спробували трохи кращого життя.
Дочка Оксана живе з чоловіком і виховує донечку Яринку. Чоловік у неї має свій бізнес тому живуть вони в достатку. Син мій живе трошки скромніше, працює електриком на фірмі, виховує двох діток донечку Роксоланку і синочка Назарчика, невістка працює на заводі, випікає хліб.
Майже кожні вихідні мої діти приїжджають в село, щоб допомогти нам з татом, самі розумієте, в селі роботи завжди вистарчає. Я ж в свою чергу наготую їм свіжої зелені, овочів і фруктів до міста.
Оксана завжди приїжджає всією сім’єю. Мій зять хоч і панок, та роботи не боїться. А от Михайло зазвичай сам, завжди чую якісь відмашки, то моя невістка на роботі, то втомлена після роботи, а вже як приїжджає, то на свята на все готовеньке, коли ми вже з Оксаною все поробимо.
Відразу хочу сказати, що мій Михайло одружений другий раз. З першою жінкою він шлюбу в церкві не брав, лише були розписані. Дітей в них спільних не має, дякувати Богу, ще не встигли. Невдовзі невістка вертихвістка знайшла собі кращу партію, та й втекла від мого синочка.
Я відразу бачила, що вона не для життя, але не хотіла засмучувати сина, переживала тільки щоб він не розчарувався в жінках. Та десь за півтора року Михайло зустрів Уляну, а ще за пів, вона ощасливила нас цікавим станом, так вони і побрались.
Все ніби і добре в них. Та хоч син мені і не жаліється, та серце моє відчуває, що щось в них все-таки не так, як має бути у сім’ї.
Скажу відверто, бачу, що моя невісточка трохи лінива. Буває зателефоную до сина, а він прибирається в хаті, то питає в мене рецепт огірків, а недавно то взагалі, мене здивував, запитав, як вариться борщ, а якщо точніше, то коли капусту кидати: з картоплею, чи чуть пізніше.
Питаю: “Сину, у вас все добре? Ви не почубились з Уляною?
“Ні, все добре, мамо! Я прийшов з роботи і ми разом готуємо вечерю. Щось не розумію я невістки, як то так чоловік голодний і замучений з роботи прийшов, має їсти готувати, а що вона робила цілий день?
Не знаю! Моє серце вже не витримує цього, хочеться поїхати до них, і трохи зробити “розгони”. Чоловік мій мене заспокоює, каже, не втручатись, самі розберуться, а я переживаю, щоб вона мого Михайлика під ноги не взяла, за нього ще є кому захиститися.
Люди добрі, як ви мені порадите, що робити?
Як би ви вчинили на моєму місці?
Автор – Наталя У
Передрук заборонено!
Фото ілюстративне спеціально для ibilingua
Недавні записи
- Сваха моя має дачу, а то сезон копання картоплі і консервації. Ясне діло, що їй не до онуків. Ось вона й подзвонила мені, щоб пожалітися. Як мені за дочку соромно було, ви й уявити не можете. “Як не будете з онуками у вихідні сидіти, я вам забороню з ними бачитися”, – сказала їй Уляна. А окрім всього в мене в неділю день народження, а Уляна проти, щоб свекруха і вона за одним столом сиділи
- Півроку тому я розлучилася. І тепер зустрічаюся з рідним братом колишнього чоловіка. І колишня свекруха знову може стати діючою. У нього була своя квартира, непогана робота, а ще він на 5 років за мене старший. Ну й що, що особливо не любила. Що ж ти раніше мовчала, коли твій син покинув мене саму. І взагалі, це якось не по-божому і грішно. На що я їй відповіла, що, звичайно ж, розповім її онуку, коли він підросте
- Коли я побачила ціну на гелі для душу невістки, яку вона випадково залишила, – то ввечері влаштувала з нею серйозну розмову і попросила плати за квартиру або зʼїзджати. Поки мій син боронить Україну, у неї пляшечка в душі за 1000 гривень!
- Ми з чоловіком важко працювали, аби і доньці хватило на життя і нам залишалося. Звісно, не легка це задача. Навіть прийшлося зайняти гроші аби оплати навчання. Та схоже це все були дрібниці. Того літа на Львів прилетіло від “сусідів”. Біда сталася біля гуртожитку доньки. На щастя, то були канікули і все обійшлося, якщо так можна сказати. Єдине, що з поганого сталося, це повилітали вікна. Гроші на ті вінка збирали, обіцяли поставити до 30 вересня. Але є одне “але”
- Сестра в Італії жила багато й заможно довгі роки і я їй заздрила. Її розкішному життю, достатку,фінансовим можливостям. Нам так не жити! Місяць тому Галина повернула в наше рідне село на Полтавщині і приголомшила мене своєю пропозицією. З’явився наш первісток – синочок Даня. Минуло ще два роки, і народилася йому сестричка, дівчинку ми назвали Люба, на честь моєї бабусі. А ще через рік наша родина поповнилася третім малюком та стала багатодітною