fbpx

Моя Софійка цього року закінчила четвертий клас, та я хочу повернутись трішки назад. Всі чотири роки ми входили в становище сім’ї Куренків, але на свято Миколая чаша батьків переповнилася. Справа в тому, що вони одразу всім повідомили, що сім’я в них малозабезпечена, і ніякі гроші здавати вони не будуть. Батько Сергійка працював в три зміни, а мама мала важливу місію, приводити на світ все нових і нових діток

Моя Софійка цього року закінчила четвертий клас, та я хочу повернутись трішки назад. Всі чотири роки ми входили в становище сім’ї Куренків, але на свято Миколая чаша батьків переповнилася. Справа в тому, що вони одразу всім повідомили, що сім’я в них малозабезпечена, і ніякі гроші здавати вони не будуть. Батько Сергійка працював в три зміни, а мама мала важливу місію, приводити на світ все нових і нових діток.

***

“Я багатодітна мати”, “Ми малозабезпечена сім’я” і ви все нам зобов’язані. Ви стикалися з таким в школі або в дитячому саду? Я раніше тільки читала про таких людей, але в цьому році довелося зіткнутися.

Історія ця сталася вже коли діти були в 4 класі. Був у нас в класі хлопчик з багатодітної малозабезпеченої сім’ї.

Всі діти ходили в нашу школу від першого до випускного класу. Старанність не відрізнялися, ерудицією і розумом теж, але більш-менш непогано себе вели і це вже величезний плюс.

Тато в цій сім’ї не покладав рук, щоб заробити, мама сиділа вдома і приводила у світ дітей, таке відчуття, що безперервно.

На шкільні збори приходив тато. Діти вчилися слабо, адже вдома їм ніхто уваги не приділяв. Класна керівничка нашого героя намагалася на громадських засадах навчити його читати і писати, залишала після уроків, але результатів це не дало.

Пам’яті у дитини не було, літери не запам’ятовував, бо з самого дитячого садка ним ніхто не займався, не вчив вірші і не розвивав цю саму пам’ять.

До мами донести цю інформацію було складно, це була непробивна стіна. Хлопчина в іншому був непоганою людиною і всі батьки в класі його жаліли.

Збирають від хлопчиків гроші на 8 березня, щоб привітати дівчаток. Звичайно, батьки Сергійка кажуть, що грошей у них немає.

Батьки класу входять в положення, співчувають. Звичайно на 14 жовтня (день козацтва) Вані, як і всім хлопчикам, дарують подарунок від дівчаток і т.п.

І ось настає день святого Миколая. Батьківський комітет збирає на подарунки. Як ви думаєте, що говорить мама Сергійка? Правильно. Грошей немає!

Ну ні, так нет.

На святі св. Миколай роздає подарунки всім.., крім Сергійка. І… телефонує мама з піною у рота і волає на класного керівника і батьківський комітет про те, що їм ПОВИННІ дати подарунок.

Пояснення про те, що кожен батько скидався для своєї дитини на подарунок її не хвилювали. “Ви повинні нам, ми малозабезпечена сім’я. Я буду на вас скаржитися, я до верхів дійду”.

Вся батьківська громадськість була не в собі від злості. Вони зрозуміли, що добрими справами посадили цю “мамочку” собі на шию. Після цього в нашому класі з благодійністю зав’язали.

Напишіть, були у вас схожі ситуації?

Фото ілюстративне, з вільних джерел

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!

You cannot copy content of this page