fbpx
життєві історії
Моїй мамі скоро вісімдесят виповниться. Я вже більше п’яти років, як забрала її до себе. І ось на днях телефонує їй давня знайома, і розказує історію, зі свого життя. Я спершу здивувалася. – Як рідна дочка так може вчинити? Це ж її мама, до того ж, одна її виховувала, без батька. І заміж вдруге не вийшла, оскільки доньку на ноги ставила. – Але потім сіла, розставила все по полочках, і вияснилось, що іншого виходу і правда немає

Моїй мамі скоро вісімдесят виповниться. Я вже більше п’яти років, як забрала її до себе. І ось на днях телефонує їй давня знайома, і розказує історію, зі свого життя. Я спершу здивувалася. – Як рідна дочка так може вчинити? Це ж її мама, до того ж, одна її виховувала, без батька. І заміж вдруге не вийшла, оскільки доньку на ноги ставила. – Але потім сіла, розставила все по полочках, і вияснилось, що іншого виходу і правда немає.

Моя мати має давню подругу, яку звати Ольга Миронівна. Вони познайомилися ще за часів навчання в інституті. Після того, як мати з подругою закінчили ВНЗ, вони ще кілька років працювали разом на одному підприємстві. Потім вони протягом усього життя підтримували між собою зв’язок.

А днями Ольга Миронівна зателефонувала моїй матері і зі сльозами на очах розповіла, що донька вирішила відправити її до будинку для людей похилого віку.

– Ти тільки уяви, Ольга мені сказала, що я там не сумуватиму. Як вона тільки могла зі мною так вчинити, я ж їй все життя присвятила, навіть заміж через неї не вийшла вдруге!, – крізь сльози розповіла подруга матері.

Як виявилося, донька вже й оплатила перші три місяці перебування у будинку.

Спочатку реакція моєї матері була цілком передбачуваною.

– Та як у неї совісті вистачило таке зробити?

Моя мати як могла підтримувала свою подругу, вона їй сказала, щоб та всіма силами чинила опір і не дозволяла доньці розпоряджатися своїм життям.

Після того, як мати поговорила з подругою, вона вирушила до мене, щоб розповісти про доньку, яка хоче з рідною матір’ю так вчинити.

На перший погляд може здатися, що дочка поступає з матір’ю дуже не красиво. Однак я запропонувала матері трохи подумати, адже якщо подивитися на цю ситуацію з іншого боку, то вона не здається такою дивною.

Два роки тому Ольга Миронівна мала проблеми зі здоров’ям і саме донька тоді в буквальному значенні цього слова витягла матір із того світу.

Ця Ольга жила зі своєю сім’єю у іншому місті. Коли з матір’ю трапилося все це, то вона відразу ж примчала до мами. Донька забрала дітей і переїхала до матері, коли чоловік залишився жити один у їхній квартирі.

Тільки завдяки старанням доньки, мама знову може ходити і розмовляти, але жити все ж таки одна вона не може.

Чоловік втомився від того, що не може бути зі своєю сім’єю разом і просить дружину повернутися назад, тільки без її матері, тому що у нього з Ольгою Миронівною стосунки не склалися з першого дня. Теща багато зробила для того, щоб розлучити доньку з її чоловіком.

Саме тому Ольга приїхала до матері без чоловіка. Можна сказати, що ця жінка заради матері покинула свою сім’ю. Їй пощастило, що в неї надійний чоловік, який чекає на свою сім’ю, а міг би вже й подати на розлучення.

Тепер перед донькою постало питання, як їй жити далі? Забрати матір до себе вона не може, тому що чоловік навідріз відмовляється жити під одним дахом із тещею. Однак і залишити матір без нагляду вона теж не може, тому що тій у будь-яку секунду може стати погано. У доньки немає таких грошей, щоб найняти матері доглядальницю, яка доглядатиме за нею цілодобово, та й чужу людину пускати в будинок небезпечно.

З цієї ситуації Ольга знайшла один єдиний вихід і вирішила відвезти матір до будинку для людей похилого віку, тому що там вона зможе будь-якої миті отримати медичну допомогу. Може це і звучить лячно, тому що нікому не побажаєш одного прекрасного дня опинитися в одній кімнаті з самотньою літньою сусідкою. На перший погляд вчинок доньки не дуже гарний, але якщо розібратися…

Моя мати живе під одним дахом із моєю сім’єю, і я б ніколи з нею так не вчинила. Однак і донька Ольги Миронівни заслуговує на те, щоб ми з розумінням поставилися до її вчинку, адже на “коні” її сімейне щастя!

А як би ви вчинили в такій ситуації?

Фото ілюстративне