В моєї мами було важке життя, а все тому, що виростила її бабуся з дідусем. Мама вела не дуже хороший спосіб життя. Тата мама свого ніколи не бачила.
Більш того, сама Ніна Олексіївна, назвемо її так, бо бабусею мені її важко назвати, вела таке життя…
Ніна Олексіївна жила то в одному, то в іншому місті. З мамою вони бачилися дуже рідко. Вона навіть з днем народження не завжди її вітала.
Дякувати Богу, що бабуся з дідусем були дуже добрими і чуйними людьми.
Як мама згодом дізналася, окрім неї в Ніни Олексіївни було ще троє дітей.
Я навіть до кінця не знаю, чи жила і виховувала вона хоч когось. Ніби з наймолодшою дочкою в неї трішки кращі відносини.
Мама вийшла заміж, з’явилась я. Але з татом в них не склалося і коли мені було вісім років, вони розлучилися.
Ми з мамою довгий час жили лише вдвох. Коли я закінчила школу, мама вирішила поїхати на заробітки. В той час в неї була знайома і Іспанії, туди вона й подалася. Перший час було важко, але мама не з тих, хто здається.
За гроші, які висилала мама, я придбала квартиру, в якій і живу зараз чоловіком. Мама в Україну повертатися не хоче. Там в неї чоловік, дім. Вона приїжджає на Різдво чи Великдень, провідує нас і своїх онуків, і повертається в Іспанію.
Все почалось після 24 лютого. Зі мною зв’язалася якась жінка і назвалася Іванкою. Сказала, що вона моя тітка і щоб я дала номер телефону мами. Я ж пояснила, що мами тут немає, і що ніякі номера я не даю. Тоді вона причепилась до мене.
– Твоїй бабусі потрібна допомога. Ми вже зробили все можливе, але гроші закінчилися. Або ти, або твоя мама, нехай переведе. Як-не-як, а це також ваша рідна людина.
Я повідомила мамі про цей дзвінок, та мама ніяк не зреагувала. В неї образа на цю жінку і допомагати вона не буде.
А я тепер не розумію, що робити. Ця Іванка мені час від часу телефонує і тисне на жалість, що в нас нема серця, що бабусі потрібна допомога і взагалі, якщо я не хочу її доглядати, то щоб оплатила якусь нянечку, бо в них вже нема сил з нею.
Наскільки я зрозуміла, Ніна Олексіївна дуже прикра, і з нею дуже важко.
Але при чім тут я? Я жодного разу в житті її не бачила. Сама мама вже не пам’ятає, як вона виглядає.
Але Ніна Олексіївна сама винна у такому житті. Про старість треба було думати раніше…
Хіба ні?
Автор – Наталя У
Передрук заборонено!
Фото ілюстративне спеціально для ibilingua
Недавні записи
- Свого сина Галина Петрівна не виховувала. Принесла “в подолі” і віддала своїй мамі. Мій чоловік виріс такою чудовою людиною завдяки бабусі. Дай Бог їй здоров’я. І коли в нас народилася дитинка, свекруха, яка вела не дуже гарне життя, почала мене вчити, як виховувати Миколку. Бо бачте, він мені колись на голову вилізе. – Надто сильно ти про нього піклуєшся. Самостійним він ніколи не стане!
- До сина на ювілей з пустими руками я не йшла. В невістки маленька дитина, і вона відразу ж попередила, що всю гостину вона буде замовляти. Ну, думаю, скільки там тих суш в коробочці. Я стала ні світ ні зоря, котлет насмажила, олів’є приготувала, огірки і помідори вквасилися. – Ви сідайте на диван! З хвилини на хвилину має доставка під’їхати. – Та чого чекати! В мене все є. – Я давай витягати продукцію з сумки. Я ж і подумати не могла, що невістка так на це відреагує. Відтепер буду на гостину до них йти, як пані: телефон в сумочку і все!
- Свекруха моя знову умудрилася вчудити! Ну скільки пояснювали, просили людину – все одно своє гне. Ось і зараз. Але вона весь час забуває про це прохання, ну або навіть абсолютно свідомо ігнорить його. Притягла дитині розумний телефон, який, само собою, у малого вже є
- Оскільки у нього за містом невелике господарство, є живність – коза. кури-качки – та город, його дні з коханою жінкою мають бути дуже насиченими. Підйом із самого ранку. Потім робота. Догляд за тваринами та майбутнім урожаєм. Неспішно, без фанатизму. Але щоб аж до обіду. Потім невелика перерва й знову працювати – все, як у наших предків. Вони роботи не боялися і жили сто років. Моя квартира в центрі Луцька йому як п’яте колесо
- Учора моя невістка Олена мала 36 років. Та я поїхала у місто до дітей на два дні раніше – щоб усе їй допомогти, разом приготувати всілякої домашньої смакоти – голубців, завиванців, холодцю, перців нафарширувати, торт спекти, млинців з сиром солодких . Привезла з села всього свого – курку, качку свої, свининки на холодець купила в сусідів, яєць – теж своїх, мочка і сиру, тільки зробила. Ну й овочів-фруктіва, само собою. Ледве доперла все маршруткою! А сьогодні вже поїхала зранку додому, наплакалася всю дорогу і заспокоїтися не можу – ну так прикро! Ну хіба так можна??? Все запхала в холодильник і не глянула. А відмітили – просто сором