fbpx

Ми отримали свій притулок у Бельгії. Спочатку, після Салтівки, країна вражає своєю архітектурою та іншими особливостями. Звичайно, коли ти приїжджаєш сюди на кілька днів, то просто у захваті від усього, що тебе оточує. Але згодом дізнаєшся про іншу сторону Бельгії. Все підбираємо на вулиці, вже багато чого, а що робити 

Ми отримали свій притулок у Бельгії.

Спочатку, після Салтівки, країна вражає своєю архітектурою та іншими особливостями. Звичайно, коли ти приїжджаєш сюди на кілька днів, то просто у захваті від усього, що тебе оточує. Але згодом дізнаєшся про іншу сторону Бельгії.

Останнім часом часто ловить себе на думці: до війни в Україні багато що було організовано краще. Європа багато в чому переоцінена. Потрібно підняти рівень життя у нас, і ми точно не гірші. Хоча деякі позитивні моменти я знайшла. Впевнена, що їх обов’язково треба запозичити.

Ну найперше, сортуванню сміття тут надають величезного значення. Це нормально – з ранніх років привчати дітей ділити відходи на пластик, папір та органіку. Скло також виносять у спеціальні контейнери на вулиці. Пластик вивозять у понеділок, а папір – у четвер. За харчовими відходами приїжджають двічі на тиждень.

Ще одним додатковим моментом є платня за скляну тару. Купуючи, наприклад, пляшки пінного в чек додають 10 центів. Можна, звичайно, тари позбутися. Але при цьому можна ці самі пляшки принести назад у магазин, і тобі повернуть гроші. Ще один плюсик у карму та до порятунку екології нашої планети.

Бельгійці практично не викидають речі у сміття. Свого часу у рідному Харкові я часто фотографувала свої речі, які не носила. Я пропонувала забрати їх тим, кому вони потрібніші. Просто як подарунок.

Багато друзів та знайомих тоді цьому дивувалися. Адже набагато простіше викинути, якщо так потрібно звільнити шафу. Виявилося, що у Бельгії таке явище також поширене. При цьому справа не закінчується лише речами.

Люди можуть виставити неподалік свого будинку навіть побутову техніку. На ній залишається оголошення про те, що забрати може будь-хто, кому вона потрібна. І ми підбираємо, а що робити, якщо побачили річ, яка нам потрібна?

Так я натрапила на дуже непогану мікрохвильову піч,  а праскою і столиком для годування дитини поділилася з іншими українськими біженцями.

Подобається мені і любов бельгійців до власної культури. У Бельгії величезна кількість музеїв. Вхід у кожен із них коштує від 10 євро. Але можна придбати спеціальний абонемент вартістю 56 євро, що дозволяє відвідувати понад 200 музеїв по всій країні. Найцікавіше, що після дотримання певної процедури цей абонемент можна придбати лише за 12 євро.

Відволікатися в такий скрутний час, спостерігаючи за прекрасним і дізнаватися про щось нове, – дуже важливо.

Хочу сказати, що не все в Європі так чудово, як багатьом може здатися. Але варто розуміти, що тут є чимало хороших моментів, які потрібно переймати. Тоді розвиток нашої країни піде правильним шляхом.

Звичайно, коли все припинеться, ми повернемося в Україну – відбудовувати і покращувати її. Бо тут нам непогано, але душа в Україні.

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.

Фото ілюстративне, Ibilingua.com.

You cannot copy content of this page