fbpx
життєві історії
Ми познайомилися з Хуаном два роки тому, під час моєї подорожі в Барселону. Тоді я і не уявляла, чим це обернеться. На Україну напали, я втратила дім і батьків в Ірпені. Тому й поїхала до коханого і чужу країну, вийшла заміж. Але риси Хуана і його родина – дуже специфічні.  Зате – оце дуже цінно і мені довподоби! – мама твого іспанського чоловіка здивує. Вдома буде гамірно

Ми познайомилися з Хуаном два роки тому, під час моєї подорожі в Барселону. Тоді я і не уявляла, чим це обернеться.

На Україну напали, я втратила дім і батьків в Ірпені. Тому й поїхала до коханого і чужу країну, вийшла заміж.

Але риси Хуана і його родина виявилися дуже специфічні.

Я ще не вивчила всі звички коханого, але вже розумію, на що можна очікувати, коли твій чоловік – іноземець.

Заміжжя з іспанцем приховує певне підводне каміння.

Якщо в будинку щось зламалося, він не захоче це лагодити. А якщо й захоче, то вийде все, м’яко кажучи, не дуже якісно та добре. Найкраще запропонувати чоловікові викликати майстра. Чоловік охоче погодиться, а його самолюбство при цьому не буде вражене.

Коли іспанці тут ходять одне до одного в гості, вони не знімають взуття. Тож мені довелося звикати до того, що підлогу будинку доводиться мити часто.

Щоб не сталося, Хуан в обід він відпочиватиме, бо сієсту ще ніхто не скасовував. Тому всі важливі справи, в яких потрібна допомога коханого, вирішувати треба до 14 години дня.

Хуан і взагалі іспанський чоловік не побіжить в аптеку, якщо в тебе щось заболить. Справа в тому, що іспанці в принципі не звикли займатися самолікуванням, чи то простий головний біль, чи щось серйозне. Усі медикаменти продаються строго за рецептами. Тому спочатку треба звернутися до лікаря, а вже потім щось купувати.

Зате – оце дуже цінно і мені довподоби! – мама твого іспанського чоловіка не стане вчити тебе розуму. Моя свекруха, мама Хуана, взагалі до нас не втручається.

Ставлення батьків та дітей в Іспанії кардинально відрізняються від наших. По-перше, батьки не допомагають своїм дітям фінансово, а займаються виключно своїм життям.

Вони збирають гроші на старість і нерідко самі йдуть у спеціальні резиденції для людей похилого віку. Тому тут, на скільки я вже зрозуміла, навряд чи виникнуть бодай якісь проблеми зі свекрухою чи свекром. А Хуан взагалі не змушує мене спілкуватися зі своїми родичами.

Я не була готова до того, що якщо виходиш заміж за іспанця, вдома буде гамірно. Причина – усім відомий запальний іспанський темперамент. Тому дрібна суперечка з чоловіком часто переростає у бурхливий емоційний розбір польотів. Але, на щастя, у нас таке рідко, поки що кохання і взаєморозуміння беруть верх.

Іспанці люблять догляд за собою. Перед званою вечерею мій чоловік збирається довше, ніж я.

А ще Хуан може не збагнути наших жартів. Ну, всіляких наших повсякденних приколів, адже у них тут свої.

На щастя, я зустріла подругу-українку. Ми іноді проводимо час разом, обговорюємо чудасії іспанців та підтримуємо одна одну.

Я навчилася не показувати чоловікові, що можу зробити все сама. Іспанці – далеко не найсамостійніший народ. Якщо чоловік сяде на шию, мене це не влаштує. І тут найкраще спочатку обговорити все побутові аспекти заздалегідь, щоб у подальшому це викликало проблем.

Я намагаюся більше розповідати чоловікові про свою країну та наш менталітет. Хочу, щоб він заглибився у цю тему і краще мене розумів.

Звичайно, намагаюся дбайливо ставитися до почуттів свого іспанського чоловіка. Іноді те, що здається мені невинним, може зачепити почуття Хуана. І тут знову-таки має значення різниця у менталітеті. Але треба звикати, іншого виходу нема: повертатися мені нікуди і я при надії.

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.

Фото ілюстративне, спеціально для Ibilingua.com.