fbpx
життєві історії
Ми тоді тільки з Ярославом поженилися. Виріши відразу жити окремо. Грошей не було, але трохи зекономивши, взяли однокімнатну в оренду. Квартира була без меблів, але досить затишна. – Та як ви тут жити збираєтесь?, – бідкалась мама. Того ж дня в нашу квартиру в’їхав старенький диван і два крісла. Ми раділи, як малі діти. А на наступний день знайшли в ньому знахідку, яка змінила наше життя

Ми тоді тільки з Ярославом поженилися. Виріши відразу жити окремо. Грошей не було, але трохи зекономивши, взяли однокімнатну в оренду. Квартира була без меблів, але досить затишна. – Та як ви тут жити збираєтесь?, – бідкалась мама. Того ж дня в нашу квартиру в’їхав старенький диван і два крісла. Ми раділи, як малі діти. А на наступний день знайшли в ньому знахідку, яка змінила наше життя.

***

Мамі, наше рішення піти у вільне плавання, дуже не подобалося. Приїхавши в гості, вона здивувалася: – Як же ви, діти, живете?

Коли ми з хлопцем вирішили жити разом, грошове питання стояло дуже гостро. Я тоді вчилася на другому курсі, він – на третьому. Сяк-так нашкребли на орендовану квартиру. Але покупка навіть самих елементарних меблів здавалася нам позамежною розкішшю.

– Ну нічого, – не сумував Ярослав, – я і на підлозі можу поспати, а тобі надувний матрац купимо.

Але вже після першої ночі на підлозі, він відчував себе гірше старого. Всі кістки ломило, та ще й замерз бідний: підлога-то холодна. Грудень на вулиці теж не сприяв нашому комфорту. Доводилося економити, і тільки на годину перед сном включати старий електричний обігрівач.

Мама, як приїхала, здивувалася:

– Як же ви, діти, живете.

– Ні, ми не будемо брати у вас гроші, – вкотре заперечила я.

– Так ніхто про гроші вже і не говорить, – трохи приречено погодилася мама. Наше рішення піти у вільне плавання їй дуже не подобалася.

Увечері до нас з батьківської квартири перекочував старий диван і стіл. Бабуся віддала два старих м’яких крісла, якими володіла наша сім’я ще з незапам’ятних часів.

– Після відходу дідуся я все рівно не можу ними користуватися, – втерла сльозу старенька. – Відразу спогади про славні вечори накочуються.

– Тепер ми царі, – говорив Ярослав, з насолодою витягнувши ноги на дивані.

Я теж була щаслива. Тепер це вже дім. Не наш, але зараз належить нам.

Але, як виявилося, м’які бабусині крісла тільки на вигляд здавалися м’якими, а так в них було неможливо сидіти. Здавалося, що вмостив свою п’ятy точку на бруківку. Вирішили ми з Ярославом їх своїми силами переробити. Навіть вихідний спеціально виділили.

І ось розкрили ми верхній шар, дивимося, а там справжній скарб – дві обручки, браслет з червоними каміннями, кілька пар сережок. Ну чисто тобі “Дванадцять стільців”.

У той же день ми поїхали до бабусі. Почувши про нашу знахідку, вона посміхнулася:

– Треба ж. Значить зумів все-таки тато сімейні цінності перед арештом сховати. Тепер вони ваші.

Ми пробували заперечити, але бабуся була твердою, як кремінь:

– Ти – моя єдина внучка. Ну кому мені ще добро залишати?

На гроші, виручені від покупки коштовностей, ми купили двокімнатну квартиру. Зараз живемо там з двома дітьми. І подумки я не перестаю дякувати прадідусю, якого ніколи не бачила, за те, що навіть з того світу він примудрився нам допомогти.

Ось така історія!

Фото ілюстративне, з вільних джерел

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!

You cannot copy content of this page