fbpx

Ми в церкві не вінчалися, тому сваха стала нам наголошувати, що так не правильно, і треба, навіть на старості літ, це виправити. Я тоді пропустила її слова крізь вуха. До того ж, ми переїжджали в Німеччину, оскільки жили в Маріуполі. Але зараз ми повернулися і живемо в Києві, де син орендує нам квартиру. І ось слова свахи раз у раз бринять в моїй голові. “Вам не до молодості йде”

Доброго і мирного вам дня, шановні читачі!

Давно мене терзає одна думка, і хотіла б почути вашу думку з цього приводу.

Мені вже 67 років. Чоловік Віктор на три роки старший. Маємо двох дорослих синів. Один живе в Дніпрі, а другий в Києві. Двоє вже створили сім’ї. Ми щасливі і багаті бабуся й дідусь. Боженька подарував нам чотирьох онуків: двох хлопчиків і дві дівчинки.

Одні мої свати живуть неподалік Дніпра, а друга сваха (свата вже немає на цьому світі), живе в селі неподалік Тернополя.
Ми ж з чоловіком самі все своє життя прожили в Маріуполі.

Як тільки все почалось 24 лютого, ми вирішили виїхати, оскільки розуміли, що все дуже серйозно.

Не буду описувати як все було, мурахи до сьогодні відчуваю.

Спершу ми приїхали до сина в Дніпро, але вирішили їхати дальше. За декілька днів ми опинилися в свахи, що неподалік Тернополя.

Сваха в нас дуже хороша людина. Прийняла нас гарно. В неї ми пробули з чоловіком більше місяця.

Наші діти вже 20 років як весілля відгуляли, але ми з цією свахою бачилися всього два рази. На сватання і вже на саме весілля.
І ось це був третій раз, як ми могли обійнятися, але причина сумна, не те слово.

Якось розговорившись за столом, сваха нас спитала, чи ми з чоловіком вінчалися в церкві.

Ми віримо в Бога, молимося, але особливо до церкви не ходимо. Ну на Різдво інколи і на Великдень, щоб пасочку посвятити.
Ну яке там вінчання. Колись в нашому регіоні такого не було. Не знаю, як зараз.

Я пропустила слова свахи крізь вуха. Хоча вона з інтонацією так наголосила, що нам до молодості не йде, а так жити є гріхом, без шлюбу перед Богом. Ну, тоді мені було не до цього ж. До того ми з чоловіком переїхали в Німеччину на сім місяців.

І ось на даний час ми вже повернулися і живемо в Києві. Син нам орендує тут однокімнатну квартиру. І чогось мене сильно почала бентежити ця розмова зі свахою.

Я чоловіку нічого не кажу. Він мабуть скаже, скільки років жили, двох дітей виростили, що це вже не важливо.

Але я дедалі більше починаю замислюватися, що ми справді все своє життя живемо, можна сказати, в гріху.

А як ви вважаєте, дорогі читачі, чи нормально жити без вінчання з чоловіком, чи справді, як каже сваха, треба поговорити зі священиком і взяти на старість років шлюб в церкві?

Автор – Наталя У

Фото ілюстративне спеціально для ibilingua

You cannot copy content of this page