fbpx

Ми вже більше як пів року живемо в німецькій родині у невеличкому селі на півдні Німеччини. Що їдять німці, крім м’яса – теж цікаво спостерігати. В Україні, на Херсонщині, я мала своє кафе, тому мені ця тема цікава. Я дивуюся щодня їхньому раціону, чесне слово, це треба лише бачити! Картоплю їдять не так уже й охоче. Насамперед я закинула у візок кілограм 10 картоплі. Німкеня здивувалася і спитала: “Це тобі на скільки?” “На тиждень”, – відповіла я

Ми вже більше як пів року живемо в німецькій родині у невеличкому селі на півдні Німеччини. В Україні, на Херсонщині, я мала своє кафе, тому мені ця тема цікава. Я дивуюся щодня раціону німців, чесне слово, це треба лише бачити!

Хочу зі своїх спостережень розповісти, що саме їдять німці і як ставляться до м’яса, овочів та хліба.

Для мене не став одкровенням той факт, що німці дуже люблять м’ясо. Нещодавно, 1-го жовтня, був всесвітній день вегетаріанців, і їх активісти замовили дослідження на тему споживання м’яса в Німеччині.

Виявилося, що в середньому кожен бюргер за своє життя з’їдає 1094 тварин! Вегетаріанці закликали німців не їсти м’ясо хоча б один день на тиждень. “Ви їсте тварин! Це нелюдяно!” – кричали вони. “А ви їх об’їдаєте…” – бурчали у відповідь німці. Інші вибачалися: “Що ви! Я дуже люблю тварин! Вони такі смачні!” У результаті затія не знайшла масового поширення.

Якщо розкривати статистичні дані, то вийде така картина. У середньому за своє життя німець з’їдає 4 корови або бика, 4 баранчики, 12 гусей, 37 качок, 46 індиків, стільки ж свиней та 945 курей. Це якщо не рахувати риб, креветок та іншу дрібну морську живність. Усього 1,1 мільярдів тварин на рік. Це знову ж таки без риб, яких їдять навіть вегетаріанці!

Не важко порахувати, що якби витівка вегетаріанців вдалася, то в Німеччині можна було б уберегти 157 мільйонів різних тварин на рік. Щоправда, у мене великі сумніви, довелося б усім цим створінням з’явитися на світ, якби стався такий спад споживання м’яса.

До хору любителів рослинної їжі активно приєднуються голоси, що піклуються про охорону навколишнього середовища. Вони стверджують, що зниження споживання м’яса позначилося б на кліматі на краще. Цікаво знати, яким чином? А скільки людей залишилося б за таких розкладів без роботи, вони підраховувати не стали.

Що їдять німці, крім м’яса – теж цікаво спостерігати.

Добре, з основною пристрастю німців розібралися. Що ж вони на гарнір їдять? Пам’ятається, мене дуже здивувало те, що картоплю німці їдять не так уже й охоче. Хоча серед європейців їх прикро називають Kartoffeln, насправді тепер це не актуально.

Якщо 40 років тому німці споживали в середньому до 19 кілограмів цього овочу на рік, то тепер цей показник не перевищує 5-ти. Недавно попроситла знайому німкеню допомогти мені закупитись у супермаркеті. Насамперед я закинула у візок кілограм 10 картоплі. Німкеня здивувалася і спитала: “Це тобі на скільки?” “На тиждень”, – відповіла я. “Мені цього на рік вистачило б”, – пояснила вона свою реакцію.

До м’яса німці часто подають макарони, рідко – рис. З овочів на гарнір німці воліють капусту, моркву та броколі, спаржу полюбляють також. Серед фруктів найбільш популярними є яблука, німці з’їдають їх приблизно 15 штук на місяць. На десерт вони лопають 8 кілограмів шоколаду на рік.

А ще німці дуже люблять хліб. Тут пекарня на кожному кроці і вже з ранку в кожній сповнена народу! Тільки вони не їдять хліб уприкуску до основних страв, як це заведено на нашому пострадянському просторі. Вони споживають його переважно у вигляді свіжих булочок.

Я й сама ходжу щоранку до булочної, щоб купити свіжого хліба. Іноді мене просто вражає, як багато булок купують німці. У середньому вони беруть по 5-6 булочок різних сортів: проста біла, з висівками, дріжджова і так далі, всього 8 сортів.

Я зі своїм “півхлібини чорного” явно не вписуюся в німецькі стандарти. А щонеділі вони, схоже, їдять хліб цілий день, бо набирають зранку величезні пакети по 10-15 виробів у кожному!

Ось такі у німців кулінарні вподобання.

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.

Фото ілюстративне, спеціально для Ibilingua.com.

You cannot copy content of this page