fbpx
життєві історії
Ми з Чернігівщини, виїхала я з трьома дітками і молодшою сестрою в березні. Покидало нас дуже пристойно по різним країнам. Німеччину хвалять за соціальний захист, але нам не підійшло. Була Бельгія, країна цікава, дуже дружня країна. Тепер знаю, де найгірше і на що орієнтуватися. А ці не пораджу взагалі! Клімат і флору їсти ж не будеш. Ось тут ми й осіли

Ми з Чернігівщини, виїхала я з трьома дітками і молодшою сестрою в березні. Покидало нас дуже пристойно по різним країнам. Тепер знаю, де найгірше і на що орієнтуватися.

Я б сказала так: для всіх актуальна порада не їхати у великі міста, куди прагне більшість біженців. Там погано із житлом і часто розселяють у спортзали. А от у маленькому містечку чи селі простіше знайти дах над головою.

Німеччину хвалять за соціальний захист – держава виплачує 449 євро на особу, з 1 січня буде 513 євро, житло оплачують – залежно від регіону від 350 до 700 євро на особу. Плюс є медичне страхування, мовні та професійні курси.

Але тут необхідно враховувати, що діти повинні відвідувати школи. Це стосується й біженців. Тобто навчатись онлайн в Україні, а на німецьку освіту “покласти” не вийде.

У Німеччині добре зустрічають у Дойсбурзі. Місяць ми там побули, але поїхали далі.

Була Бельгія, країна цікава, дуже дружня країна. Якщо хочеться чистоти та спокою, однозначно – Голландія та Швейцарія, у Швейцарії краще, жвавіше. Але там дорого, якщо чесно.

У жодному разі не пораджу Іспанію, Францію чи Португалію, – кругм ми були. Дорого, турботи про біженців мало. Вони все-таки далеко від нас і територіально й ментально.

Легше в тих країнах, де розуміють російську мову. Наприклад, Прибалтика. Там легше знайти роботу, але я поки в декреті і працювати не можу.

В Італії багато українців нам казали, що для них немає роботи, ані житла, неможливо зняти квартиру. Так іє. ми житло не знайшли підходяще.

В Італії важко і з дітьми. Зіткнулася з медициною, якої немає. Запис на записі. Чекати півтора місяця до лікаря, навіть якщо вже хворі. Приватні прийоми – захмарна вартість та фахівці також сумнівні. Тому ми й виїхали.

У Франції туго з житлом та роботою. Є невеликі виплати. Але біженці бюрократія шалена у всіх державних органах.

В Іспанії немає виплат для українців, важко знайти роботу. Але чудовий клімат та природа, це правда. Але клімат і флору їсти ж не будеш.

Румунія гарна для мамам із дітьми. Хоча заробити в цій країні добре не вийде. У Румунії житло є, хороша житлова програма, українцям допомагають спочатку виплатами від ООН. Дітей тут не змушують ходити до місцевих шкіл, можете займатися онлайн. як ми й робимо. Доброзичливі люди багато допомагають.Ось тут ми й осіли поки що, а там видно буде.

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.

Фото ілюстративне, спеціально для Ibilingua.com.