fbpx
життєві історії
Ми з чоловіком сину на весілля більше подарували, ніж сваха, яка пів життя в Італії пропрацювала. Мені б було соромно. А коли справа дійшла до покупки молодим квартири, вона сказала, що поки грошей нема. – Я докладусь вже до ремонту. – Я не повірила, але нехай буде на її совісті. А на Матки Божої я була в свахи в гостях. Заходжу у ванну, а там душова кабіна нова, а у вітальні телевізор на пів стіни. Грошей вона немає

Моя сваха майже п’ятнадцять років в Італії на заробітках пробула, а дітям на весілля зробила такий подарунок, що я досі відійти не можу.

Це тільки ми зі шкіри ліземо, щоб все було гарно, а вони – ні…

Сваху свою я знаю багато років, оскільки виросли ми в одному селі. З чоловіком вона розлучилася, а зараз живе з одним на віру. Нажили вони разом двох діток.

Юля, моя невістка, старша, а син Олексій молодший на чотири роки.

В нас з Іваном троє синів-козаків. Старший живе і працює багато років в Києві. В нього є сім’я, живуть дуже гарно, правда, останнім часом не часто до мене навідуються, але то таке.

Середущий син поки не одружений і навіть дівчини не має. Василько в нас трохи сором’язливий. Я планую все в свої руки взяти, бо інакше діла не буде.

Я працюю продавчинею в районному центрі, до мене часто молоді дівчата заходять, на якійсь я його і женю, бо інакше прийдеться довго чекати.

І ось власне, щодо весілля нашого наймолодшого синочка Андрійка.

Він в нас красень і роботу гарну має. Знаю, що вже давно складає на квартиру, не тринькає по барах, як його однокласники, про майбутнє думає.

Ми з чоловіком чим можемо, тим Андрійку допоможемо.

З Юлею вони зустрічатися почали ще до вторгнення. Минулого року було не до забав, всі ж ми надіялися, що настане Перемога і зробимо невеличке весілля, але все перекинулось і на 23 рік.

А після Великодня син з Юлею повідомили, що чекають дитинку, ось ми й наробили руху.

Сваха моя тільки рік тому, як повернулася з заробіток.

Довгий час вона в Італії пробула. Та Ірина б і досі там працювала, але її мама занедужала, і потрібно було її доглядати.

В селі зі своєї хати вона зробила ляльку. Одна з перших бруківку постелила і дах поміняла. В хаті в неї сучасні ремонти і меблі. Я також стараюсь з чоловіком не відставати, але все рівно так по- багатому в нас не є.

Коли ми на сватання приходили, то домовилися, що великого весілля робити не будемо, бо не на часі. З нашої сторони мало бути тридцять людей і з їхньої приблизно ж таке число.

Замовили ресторан, музикантів, ведучого, бо дуже невістка хотіла.

Коли ми сиділи за столом, то сваха раз у раз повторювала, що її дочка заслуговує на найкраще, що на весілля вона не пошкодує грошей.

– Свахо, я б казала, щоб не у весілля великі гроші вкладати, а дітям допомогти з квартирою.

– Що ви переживаєте! Я свою доню без даху над головою не залишу!

Святкування минуло дуже гарно. Де тільки не глянь, були живі квіти. І в церкві і в ресторані. Наречена виблискувала як діамантик, та мій Андрійко був не гіршим.

Ми з чоловіком купили на подарунок невістці золото і дали конверт з тисячу доларами.

Також під час вітання ми натякнули дітям, що коли прийде час купляти квартиру, ми ще докладемось, бо маємо багато паїв, за які візьмемо кошти, а також планували продати земельну ділянку під будівництво, що дісталась мені від батьків.

Я ж спершу думала, що один з синів там буде будуватися, але щось пішло не так, всі з села тікають, а Василько від моєї спідниці далеко не втече.

Я ж знала, що і сваха докладеться, але не тут то було.

Знаєте, бідний останнє віддасть, а багач…

На весілля вона дітям подарувала конверт куди вклала 500 євро.

– Я ж весілля яке зробила! Тільки живих квітів на скільки тисяч вийшло! Ви ж про це не думали, свахо.

– А для чого була вся ця публика? Можна було і обійтись.

Сваха тільки фиркнула…

Словом, коли прийшлось до діла з покупкою квартири дітям в районному центрі, сваха сказала, що лишніх грошей не мають, а як будуть мати, то докладуться до ремонту.

Якщо чесно, я в це відразу не повірила. Впали в моїх очах ці люди. Як, пів життя в Італії на заробітках провести і дітям з квартирою не допомогти?

Та я останнє віддам, скільки мені того треба.

І що найбільше здивувало. Я коли на Матки Божої до них в гості прийшла, то побачила, що вони душову кабіну нову поставили. З вигляду розумію, що не з дешевих це задоволення. А в залі висить телевізор на пів стіни.

Читайте також: В понеділок я за хлібом бігла, і на дорозі зустріла невістку сусідки – Галину з дитиною. Таким спацерком собі прогулювалися. Ну, думаю, празник на носі, певне вже все поробила. А ввечері я забігла до Ольги, бо цукор мені закінчився. Думаю, заодно і огляну їхні покої, чи чисто, чи готово все. Люди милі. Про посуд брудний вже мовчу, то таке. Павутина висить по кутах, як гірлянди, в серванті порохи, салфетки вишиті не білі, а сірі. А вона гуляє з коляскою

То для себе вони мають, а дочці допомогти – вже ні.

Не сподівалася я такого від італійської свахи, геть не сподівалася.

Автор – Наталя У

Текс підготовлено на основі реальної історії. Фото лише для ілюстрації. Імена змінено.

Передрук категорично заборонено!

У вас є подібний досвід? Довірте нам свою історію!

Передрук заборонено!

You cannot copy content of this page