fbpx
життєві історії
Ми з Данилом п’ять років намагались стати батьками. Батьки, що з однієї, що з іншої сторони нам жити через це питання не давали, а тепер, коли малюк ось-ось має з’явитися на світ, нікому не потрібний. Вся справа в прописці. Моя мама каже, що дитя по закону прописує у себе батько, а ось свекри проти. Вони досить заможні. – Знаємо ми! Розлучитесь, а нам потім ця тяганина по судах залишиться

Ми з Данилом п’ять років намагались стати батьками. Батьки, що з однієї, що з іншої сторони нам жити через це питання не давали, а тепер, коли малюк ось-ось має з’явитися на світ, нікому не потрібний. Вся справа в прописці. Моя мама каже, що дитя по закону прописує у себе батько, а ось свекри проти. Вони досить заможні. – Знаємо ми! Розлучитесь, а нам потім ця тяганина по судах залишиться.

***

– Ми з мамою на цю тему говорили вже побіжно, на самому початку мого цікавого стану! – сумно розповідає тридцятирічна Марія. – Вона мені тоді сказала, щоб ми малюка, коли він народиться, прописували до Данила. Бо ніби як споконвіку жінка йде в будинок до чоловіка і там народжує дітей, а не навпаки. Я тоді якось не загострила на цьому увагу, не до того було. А вчора в розмові знову це питання спливло. І мама мені заявила, що прописувати онука у себе вони з татом не хочуть категорично!

Термін у Марії вже досить значний, народжувати через пару тижнів, лікар на останньому узі кілька днів тому сказав, що дитина в принципі вже доношена. Треба сказати, ця вагітність була дуже непростою, весь час на збереженні.

Але зараз нарешті можна розслабитися. До народження малюка у Марії і її чоловіка Данила все готово: придбані необхідні речі і підгузники, зроблений легкий косметичний ремонт в орендованій квартирі, де живе подружжя – за погодженням з господарем, звичайно.

У майбутній дитячій поклеїли світлі шпалери, зібрали ліжечко і пеленальний столик, попрасували дитячу білизну.

І ось вчора мама Марії, оглянувши всю це пишність, підняла питання про прописку.

– Прописуйте до Данила! – заявила вона дочці. – По-перше, так правильніше з точки зору менталітету – дитина повинна бути прописаний у батька. А по-друге, ми з батьком, може, через три-чотири роки на пенсію вийдемо, квартиру продамо, купимо будинок біля моря. Будете до нас приїжджати у відпустку, онука привозити… А продавати квартиру, якщо в ній буде прописана неповнолітня дитина, дуже складно!

Марія після цієї розмови з мамою ходить сама не своя.

– Так прикро, ти не уявляєш! – зітхає вона. – Все якісь надумані аргументи! Будинок біля моря якийсь раптом виник, в житті у них таких планів не було, продавати квартиру в Києві! Так якщо навіть і продавати – весь світ продає з неповнолітніми дітьми, і нічого. Вирішують якось проблеми! Тим більше, тільки через чотири роки ще. Невідомо взагалі, що буде через таку кількість часу! Швидше за все, мамі просто не хочеться прописувати у себе онука, і все!

– Ну, слухай, не хочеться, так не хочеться. Не переймайся! Пропишете поки у Данила, яка різниця!

– До Данила? Якби! Справа в тому, що як раз рівно тиждень тому Ніна Олексіївна, моя свекруха і мати Данила, заявила, щоб дитину ми прописували до мене! Щоб я не могла претендувати на їх нерухомість…

Батьки Данила – люди дуже заможні. У них кілька квартир, котедж, три автомобіля. Ніна Олексіївна і її чоловік займаються бізнесом, живуть у великій трійці в хорошому районі, там же прописаний і Данило.

Теоретично, туди ж разом з батьком повинна бути прописана і народжена дитина, але… мати напередодні заявила синові, щоб він не надумав цього робити.

Вони з батьком категорично проти.

– Нехай Марія прописує дитини у себе, у своїх батьків! – заявила Ніна Олексіївна. – Мало що! Ви розлучитеся, а ми потім з батьком будемо бігати по судах. Неповнолітнього виписати ще не так-то просто…

– Так ми не збираємося розлучатися! – округлив очі Данило. – Що за дурниці? Зараз прописка взагалі нічого не означає. Це просто формальність! Ніхто на вашу власність по праву прописану претендувати не зможе!

– Ну і тим більше тоді, раз нічого не означає. Прописуйте дитину з матір’ю! – була відповідь.

… Ні у Данила, сина вельми заможних батьків, ні у Марії, дівчини з простої, звичайнісінької сім’ї, у власності немає ні метра – ну, ось так вже вийшло. Прописані вони кожен у своїх батьків, одружилися п’ять років тому, жили на орендованій квартирі. Три роки намагалися стати батьками, лікувалися.

– Батьки насідали з питанням – коли ви будете народжувати! – сумно усміхається Марія. – Ну ось, пологи на носі, і що ж? Дитина нікому не потрібна…

Згідно із законом, як Данило, так і Марія можуть просто піти і прописати малюка разом з собою – або до тещі, або до свекрухи, не питаючи дозволу. Але це означає скандал або з однією, або з іншою мамою.

– Та й принизливо це якось, от так йти і прописуватися нахрапом, – знизує плечима Марія. – Туди, де тебе не хочуть бачити…

Як вчинити в такій ситуації? Прописуватися до тещі? Чи до свекрухи?

Чи вправі молоді ображатися на батьків в такій ситуації? Що думаєте?

Фото ілюстративне, з вільних джерел

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!

You cannot copy content of this page