fbpx

Ми з дочкою-студенткою вже кілька місяців у Варшаві. Вона навчається, я працюю в родині прибиральницею. Вже обжилися тут, хоч і додому хочеться неймовірно, але вже весною, мабуть. Отже, про ціни. Українські завищені

Ми з дочкою-студенткою вже кілька місяців у Варшаві. Вона навчається, я працюю в родині прибиральницею. Вже обжилися тут, хоч і додому хочеться неймовірно, але вже весною, мабуть. Отже, про ціни і не тільки.

Витрати на проживання в Польщі – найбільший пунктом серед усіх витрат. Однокімнатна квартира у спальному районі столиці обійдеться у 1300 – 1500 злотих (300 – 350 євро), а лише кімната – 600 – 900 злотих (150 – 230 євро).

Найчастіше потрібно внесення застави, розмір якої, зазвичай, співвідносний з місячної оплатою, і повертається застава день виселення. Часто у ціну не входять сплати за комунальні послуги.

У Польщі дуже зручна транспортна комунікація. Один квиток діє на всі види міського транспорту. Є кілька видів квитків: на 20 хвилин поїздки – вартість 3.40 злотих (0.8 євро) та на одну поїздку – вартість 4.4 злотих (1.1 євро). Система проїзних квитків дозволяє заощаджувати на транспорті. Проїзний на місяць коштує 150 злотих (37 євро). Студенти мають знижку на транспорт та платять лише половину ціни.

Багато державних та чесних університетів надають студентам місце в гуртожитку. Стандарти польських студентських гуртожитків дуже високі, їх можна порівняти з українськими готелями середнього класу. Вартість проживання у 2-місній кімнаті в середньому становить від 150 євро. Витрати на мобільний інтернет, телефон, проїзд у транспорті (проїзним) і харчування обійдеться ще від 150 євро.

Часто студенти підробляють в університеті, багато хто займається репетиторством, перекладами або влаштовується до польських фірм, які охоче приймають студентів. Багато студентів шукають професійну практику, яка дає змогу отримати необхідний досвід, навички та знайти роботу мрії. Моя дочка теж знайшла.

Ціни на харчування у Польщі досить низькі. Кожен магазин особливо стежить за якістю продуктів, несвіжі та несмачні продукти не продають. У Польщі дозволені продукти ГМО. А от екологічно чисту їжу поляки купують на спеціалізованих екоринках.

Більшість продуктів коштують дешевше, ніж в Україні. Головний продукт польської кухні – свинина – коштує в середньому 10 злотих (2.5 євро) за кг.

Ціни на основні продукти рідко перевищують 10 злотих. Для прикладу наведу ціни на деякі продукти:

гриби – 8 зл/кг

риба 10 – 30 зл / кг

картопля – 1 зл / кг

помідори – 5 зл / кг

грейпфрути – 4 зл / кг

яблука – 2 зл/кг

молоко – 2 зл/л

хліб – 2 зл/шт

Наші ісячні витрати на харчування в середньому складають 300 злотих (75 євро) на особу. Фаст фуд та походи до ресторану щотижня збільшать суму ще на 300 злотих.

Ми багато де побували за ці 9 місяців. Варшава приваблива як європейська столиця, місто можливостей та бізнес-центр країни. До Кракова їдуть ті, кому до душі унікальність та самобутність культури, краса міста, традиції. Вроцлав – велике студентське місто. Познань відома як промисловий центр та комунікаційний пункт на шляху до Європи. Гданськ – велике портове місто біля моря, з гарним кліматом та унікальною архітектурою. Люблін — місто, яке люблять українці за близькість до рідної країни та низьку вартість життя.

Одяг у Польщі набагато дешевше, ніж в Україні. Поляки дуже люблять покупки у великих торгових центрах, оутлет-містечках та в інтернеті. Можна купити дуже якісний одяг, взуття, сумки менш ніж за 150 злотих (35 євро), а найдешевший варіант – у магазинах секонд-хенду, яких дуже багато в кожному місті.

Подорожі доступні для більшості поляків і гостей країни. Загалом місяць проживання у Варшаві стартує від 1300 злотих за умов економії. В інших містах вартість життя може бути на 20—30% нижчою, ніж у столиці.

Дякую всім за увагу, сподіваюся, поділилася цікавими моментами. Всім щастя й миру в Новому році!

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.

Фото ілюстративне, спеціально для Ibilingua.com

You cannot copy content of this page