fbpx
життєві історії
Мирося коли з міста приїжджає, ох мама і радіє. Все готує: сир, сметану, молоко, свіжі яйця – все найкраще, щоб доця мала що з собою взяти! І бачили б ви, як мама її обіймає, цілує в чоло, коли та прибуде. А я одного разу не витримала і кажу: “Мамо, а мене чому не обіймаєте?” На що почула: “Обійдешся! Не заслужила!” Чим я так завинила перед мамою, що не відчуваю любові? Адже ми діти доти, доки живі наші батьки!

Моя історія про обійми… Якими різними вони бувають.

Неймовірні вони у закоханих, дружні і легкі у товаришів, вірні і на все життя у рідних людей, а от обійми матері і дитини – про них можна писати і говорити довго. З якою ніжністю і теплом обіймає мама свою дитину…

Найкращі у світі обійми, про які я так мрію від своєї мами. А їх нема, мабуть, не заслужила.

Я вже сама стала матір’ю, свою любов дарую дітям, але не знаю чи достатня моя любов, бо ненавчена я до неї.

Скільки себе пам’ятаю, завжди хотіла, щоб мама приголубила, обійняла, щось порадила, підтримала, але, на жаль, у мене цього не було.

Чому так? Не знаю.

У тяжкі 80-90 – ті роки я зростала. Батьки постійно на роботі, мене із старшою сестрою виховувала бабуся.

Прививала любов до природи, краси навколишнього світу, часто співала, розказувала різні історії (хоч їй також було важко- працювала ланковою у колгоспі). Бабуся навчила нас любити Бога, ходити до церкви! Спогади про неї – гріють душу!

Моїй мамі вже за шістдесят! Має внуків. Та радіти життю так і не навчилась. Окрім роботи на цеху і дому – нічого не бачила. У сестри Миросі вже давно своя сім’я, живе у місті, рідко приїжджає у село.

Але вже як має приїхати – от мама радіє. Все готує: сир, сметану, молоко, свіжі яйця – все найкраще, щоб Мирося мала що з собою взяти! І бачили б ви, як мама її обіймає, цілує в чоло, коли прибуде.

А я одного разу не витримала і кажу: “Мамо, а мене чому не обіймаєте?”

На що почула: “Обійдешся! Не заслужила!”

Читайте також: В мене шикарний будинок, на подвір’ї бруківка і все засаджено квітами, але я заздрю “білою заздрістю” подрузі, яка живе в маленькій дерев’яній хатинці. Річ в тім, що я в невістках, а вона в себе дома. Просто Мар’яна живе в своє задоволення. Мама зранку її не будить, а тихенько йде на кухню і готує сніданок. Я ж повинна стати не пізніше свекрухи. А в той час, як я збирала гроші на новий дах, моя подруга пів світу об’їздила

Чим я так завинила перед мамою, що не відчуваю любові? Адже ми діти доти, доки живі наші батьки! Що я маю думати: все життя я чекаю на материнську любов і увагу.

З мамою можу лише поговорити, коли десь поїду на день чи два, а так (вдома) ми мало спілкуємося! Мені через такі відносини дуже прикро. Чому сестру мама так любить, а мене – ні? Чому, як я хочу обійняти – мама відхиляється? Мені так потрібні мамині обійми…

Автор – Наталя У

Передрук заборонено!

Фото ілюстративне спеціально для ibilingua

You cannot copy content of this page