На наступний рік уряд передбачив п’ятиразове підвищення пенсій. Перше – вже в січні 2021 року. Громадяни України розповіли, якого розміру вони хочуть пенсію.
На наступний рік уряд передбачив п’ятиразове підвищення пенсій. Зокрема, в січні 2021 року через збільшення мінімальної заробітної плати з 5000 грн до 6000 грн, пенсії збільшаться до 2400 грн для пенсіонерів від 65 років, зі стажем 30 років – для жінок і 35 років – для чоловіків.
Опитуваня: українці хочуть одержувати в 3,3 раза більше за реальні пенсії. Деякі українці хочуть пенсію у 70 тис. грн. Середнє значення прийнятного для українців рівня пенсії становить 11 359 гривень.
Такі результати показало опитування компанії Research & Branding Group, пише видання parlament.ua.
За результатами опитувань, з тих чи інших причин змістовну відповідь про прийнятний рівень пенсії дали тільки 77% всіх опитаних.
Мінімальна пенсія, яку готові отримувати українці – 2 тис. грн, а максимальна – 70 тис. грн.
Найчастіше значення прийнятного рівня пенсії зосереджені у двох інтервалах: від 3,5 до 7,0 тис. гривень та від 7,0 до 10,5 тис. гривень.
В цілому середнє значення прийнятного для українців рівня пенсії становить 11 359 гривень, що в 3,3 рази перевищує зафіксований Пенсійним фондом України середній рівень пенсії у жовтні 2020 р., – зазначили автори дослідження.
У порівнянні з листопадом минулого року уявлення українців про рівень прийнятної пенсії зросли приблизно на 3% – з 11,0 тис. гривень у 2019 році до 11,4 тис. гривень у 2020 році.
Залежно від типу населеного пункту найвищий середній рівень прийнятною пенсії зафіксований у жителів обласних центрів (12,7 тис. гривень), а найнижчий – серед жителів сільської місцевості (9,5 тис. гривень).
У розрізі регіонів виділяються жителі східних областей, які назвали найвищий рівень прийнятних пенсійних виплат — 14,1 тис. гривень. У решті регіонів значення коливалося у межах від 10,5 тис. до 11,0 тис. гривень.
Опитування проводилося у період з 16 по 25 листопада 2020 року. Всього опитано 1800 респондентів у віці від 18 років і старше. Вибірка репрезентує населення України за статтю, віком, типом населеного пункту та регіоном проживання (за винятком непідконтрольних територій Донецької й Луганської областей, АР Крим, та м. Севастополь). Метод опитування – особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Максимальна похибка вибірки не перевищує +/-2,4%.
Передрук без гіперпосилання на Ibilingua.com. заборонено.
Фото ілюстративне, з вільних джерел, pixabay.com
Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook і залишайте свої коментарі!
Недавні записи
- Нас з сестрою ростила й виховувала тітка Ліда, мамина сестра. І ось тітки не стало. Ми сиділи якраз за поминальним столом, коли я зважилася розпочати цю розмову, обличчя моєї сестри вмить змінилося. Але я маю подбати про свою дитину і забезпечити її, як сестра не розуміє! Нині ми не спілкуємося. І так, я її розумію
- Моїй свекрусі всього 55 років, жінка в соку! Так ні ж, ломиться жити до нас, як свекра не стало, хоче аби я перед нею на задніх лапках скакала, подай-принеси. Вона втомилася, їй важко – втратила чоловіка, таке в країні коїться. Свою квартиру переселенцям хоче в оренду віддати і з нами грішми ділитися, чоловік в захваті від ідеї мами. Зарано ще вінки купувати, а вона зібралася! Краще би заміж ще вийшла. Готувати вона так і не навчилася, хіба що кілька дуже вже буденних страв страв: макарони, смажена картопля і яєчня, не більше. До прибирання ставиться за принципом «головне, щоб не як у свинарнику». От нащо це мені в моїй квартирі? Він хоче взяти кредит у банку та поміняти мою квартиру з доплатою на трикімнатну
- “Щоб їм добре було! Цим сходам!” – поскаржився якось Антон, прийшовши додому. Він був весь червоний і задиханий. А я знаю, що перед будинком у нас всього шість сходинок – шість, не двадцять і навіть не десять. – Любий мій, а скільки ти насправді важиш?, – прямо запитала я Антона. – Ну, знаєш, я вже давно не хлопчина…” – відповів він, прямуючи до ванни, а після до холодильника. Я дивилася на нього, як він плив у просторі, і мені здалося, що він якось округлився. Рад не рад Антон став на ваги
- Недавно свекруха зателефонувала, щоб до Миколая я її пофарбувала, бо вона йде на якийсь ювілей. – Як не можеш? То таке виходить, ніби ти рідній матері відмовила. Це ж твоя робота. – Так, робота, за яку я повинна отримувати гроші. А від вас і батончика за 15 гривень не отримаєш!, – не стрималася я вперше в житті. Після цього десь два дні зі мною свекруха не розмовляла, а недавно спитала, може я буду мати час дома, щоб її в порядок привести. І ви знаєте, в голові пролетіла така думка, щось та й з тим волоссям “зробити”
- До Люди я поїхала на перший поклик, бо обстановка дома зі свекрухою загострювалася. І власне, Валерій, чоловік моєї сестри, перевернув моє уявлення про сім’ю з ніг на голову. З самого ранечку він прокинувся, привів себе в порядок, приготував нам всім сніданок, кавусю і до кавусі. Після ми мило гуляли по місту. Я була під враженням. Але дома мене чекав “сюрприз”. По-перше, Олег нас навіть не зустрів. Їхали ми маршруткою, бо бензин дорогий. Але і це ще пів біди