fbpx

На наступний рік уряд передбачив п’ятиразове підвищення пенсій. Перше – вже в січні 2021 року. Громадяни України розповіли, якого розміру вони хочуть пенсію

На наступний рік уряд передбачив п’ятиразове підвищення пенсій. Перше – вже в січні 2021 року. Громадяни України розповіли, якого розміру вони хочуть пенсію.

На наступний рік уряд передбачив п’ятиразове підвищення пенсій. Зокрема, в січні 2021 року через збільшення мінімальної заробітної плати з 5000 грн до 6000 грн, пенсії збільшаться до 2400 грн для пенсіонерів від 65 років, зі стажем 30 років – для жінок і 35 років – для чоловіків.

Опитуваня: українці хочуть одержувати в 3,3 раза більше за реальні пенсії. Деякі українці хочуть пенсію у 70 тис. грн. Середнє значення прийнятного для українців рівня пенсії становить 11 359 гривень.

Такі результати показало опитування компанії Research & Branding Group, пише видання parlament.ua.

За результатами опитувань, з тих чи інших причин змістовну відповідь про прийнятний рівень пенсії дали тільки 77% всіх опитаних.

Мінімальна пенсія, яку готові отримувати українці – 2 тис. грн, а максимальна – 70 тис. грн.

Найчастіше значення прийнятного рівня пенсії зосереджені у двох інтервалах: від 3,5 до 7,0 тис. гривень та від 7,0 до 10,5 тис. гривень.

В цілому середнє значення прийнятного для українців рівня пенсії становить 11 359 гривень, що в 3,3 рази перевищує зафіксований Пенсійним фондом України середній рівень пенсії у жовтні 2020 р., – зазначили автори дослідження.

У порівнянні з листопадом минулого року уявлення українців про рівень прийнятної пенсії зросли приблизно на 3% – з 11,0 тис. гривень у 2019 році до 11,4 тис. гривень у 2020 році.

Залежно від типу населеного пункту найвищий середній рівень прийнятною пенсії зафіксований у жителів обласних центрів (12,7 тис. гривень), а найнижчий – серед жителів сільської місцевості (9,5 тис. гривень).

У розрізі регіонів виділяються жителі східних областей, які назвали найвищий рівень прийнятних пенсійних виплат — 14,1 тис. гривень. У решті регіонів значення коливалося у межах від 10,5 тис. до 11,0 тис. гривень.

Опитування проводилося у період з 16 по 25 листопада 2020 року. Всього опитано 1800 респондентів у віці від 18 років і старше. Вибірка репрезентує населення України за статтю, віком, типом населеного пункту та регіоном проживання (за винятком непідконтрольних територій Донецької й Луганської областей, АР Крим, та м. Севастополь). Метод опитування – особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Максимальна похибка вибірки не перевищує +/-2,4%.

Передрук без гіперпосилання на Ibilingua.com. заборонено.

Фото ілюстративне, з вільних джерел, pixabay.com

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook і залишайте свої коментарі!

You cannot copy content of this page