fbpx
життєві історії
На Великдень в наше село до сестри мого чоловіка приїхала її однокласниця з сім’єю. Після служби ми всі зійшлися в одній хаті, щоб вдосталь наговоритися. Галя дістала з антерсолі старий альбом, де були і вони в молодості і діти. – Слухай, так дивно, та твій старшенький геть на Степана не схожий. Мало того, він копія Ігоря. Хіба ні? Сама глянь. – Галина зблідла

На Великдень в наше село до сестри мого чоловіка приїхала її однокласниця з сім’єю. Після служби ми всі зійшлися в одній хаті, щоб вдосталь наговоритися. Галя дістала з антерсолі старий альбом, де були і вони в молодості і діти. – Слухай, так дивно, та твій старшенький геть на Степана не схожий. Мало того, він копія Ігоря. Хіба ні? Сама глянь. – Галина зблідла.

Це історія Галини, сестри мого чоловіка. Я б, напевно, не наважилася її написати, якби не побачила тут подібні сповіді. Їй вже 58 років, вона і її чоловік, який старший за неї на 10 років, вже пенсіонери і все б було добре, якби не ця історія.

На Великдень до нас приїхали давні друзі чоловікової сестри – сімейна пара. Увечері ми всі зібралися в одній хаті, стали згадувати, як жили в молодості. Галя на свою біду принесли старі фото. Там були і фото з весілля і фото з маленькими дітьми, друзями, з свят.

Знайома взяла фото старшого сина Галі в 5-річному віці і раптом сказала: “Слухай, а що це твій син зовсім на чоловіка не схожий?”. Галина зблідла, сказала, що вона все вигадує. Але знайома Не вгамовувалася: “Ти пам’ятаєш, був в нашій компанії Ігор. Він завжди тебе очима з’їдав. Мені здавалося, у вас був роман, я взагалі вважаю, що твій старший – це син Ігоря.

Галина, притихла, сказала, що втомилася і пішла. Знайомі зібралися і теж пішли до себе. Через два дні вони поїхали, і я прийшла до Галини. Всі ці дні вона була сама не своя. Те, що вона мені розповіла, я навіть не підозрювала.

Ігор був приятелем її чоловіка. Коли майбутній чоловік познайомив Галю з Ігорем, вона з першого погляду зрозуміла, що дуже сподобалася йому. Він їй теж. Але весілля було призначене. І Галя не знайшла в собі сили відмовитися від запланованого весілля і вийшла заміж, а Ігор мабуть їй не зізнався в любові. Він був на весіллі, і я не помітила тоді, щоб він дуже переживав. Але мабуть він добре собою володів.

Потім у молодят цілий рік були всілякі вечірки і Ігор завжди був присутній, коли один, коли приводив якусь дівчину, або приятеля. Але завжди намагався сісти біля Галини, піти за нею на кухню, допомогти принести якусь страву і т. д. Галя завжди при людях вела себе дуже стримано, і чоловік Галини ні в чому її не підозрював.

Ігор був на 5 років молодше чоловіка Галі. Потім Галина народила сина. Вона показала мені одну фотку, яка була захована у неї в записнику за обгорткою. Усміхнений, захоплений Ігор тримає її сина на руках. Галя зізналася, син від Ігоря. Виявилося, що вони таємно зустрічалися, оберігалися, але одного разу вона обдурила Ігоря з термінами і… стала мамою.

Вона так його любила, але чомусь не довіряла йому як чоловікові і людині. Каже, тому, що він схилив її до цього, а не просто взяв за руку і повів. Син ріс, а Ігор приходив іноді до Галі і грав з дитиною і завжди їй говорив: “якби це був наш син”. Галя так йому і не сказала. Тому їх шляхи розійшлися.

Галя згодом стала мамою другого сина – той був копія чоловіка. Галя завжди жартувала перший син мами, а другий тата. Але чоловік ніби відчував, що син не його, відносини зі старшим були натягнуті, а потім і зовсім стали поганими. Чоловік Галини завжди, коли сердився на старшого, говорив мені, як він його не любить і не розуміє. Син платив у відповідь тим же.

У минулому році Ігор пішов з життя. Він був двічі одружений, дітей у нього не було. Галина таємно їздила на прощання і каже, не підходила до нього поки всі не розійшлися. Чоловікові сказала, що їздила на прощання однокласниці. Галя не знає, що їй робити, вона справедливо боїться, що знайома розповість чоловікові про свої здогади. А може чоловік навіть і чув випадково, так як він сів і поїхав до свого друга в лісництво нікому не сказав, залишив записку, що поїхав відпочити.

Сьогодні знайома дзвонила і сказала, що її чоловік теж поїхав в лісництво до загального одного. Мені страшно уявити, що буде з Галиною та її чоловіком. Галя сказала, що з цим вона сподівалася, що таємниця вже не спливе. Я дивувалася, як всі ці роки Галя не відчувала ніяких докорів сумління і вела себе як ніби нічого не сталося, що навіть родичі не мали підозри.

Вона сказала, що переконала себе і навіть років 10-15 не згадувала ні про зраду, ні про Ігоря. Нікому не проговорилася. Жила весело і спокійно. Так, бумеранг прилетів, коли його вже не чекали. Що з нею буде і з чоловіком?

Фото ілюстративне, з вільних джерел

Сподобалась стаття? Поділіться з друзями на Facebook

You cannot copy content of this page

facebook